Andrea Šebek Procházková

Lektorka

Andrea Šebek Procházková (1973) je herečka a zpěvačka. Vystudovala VOŠ hereckou v Praze zakončenou absolutoriem v oboru herectví a moderování. Jako herečka byla v angažmá v Divadle A. Dvořáka Příbram, hrála v Divadle F. X. Šaldy Liberec či v pražské zajezdove společnosti Harlekýn, kde pracovala s herci jako Václav Postranecky, Jan Český a dalšími. Vystupovala v několika verzich inscenací muzikálu Donaha, či v muzikálu Brouci v pražském divadle Spirála. V poslední době vystupuje v RockOpeře Praha, kde pracovala také jako asistentka režie režiséra Romana Štolpy. Zabývá se též loutkovým divadlem pro děti.

Věnuje se intenzivně zpěvu. Zpívá středověkou a rockovou hudbu se svojí skupinou Jagabab, pro kterou píše i písňove texty. Zpívá také francouzské šansony. Vystupuje jako tanečnice belly dance a tribal fusion.

Pro Českou televizi dabuje dokumentární filmy a seriály. Věnuje se také pedagogické činnosti. Vyučovala několik let na Mezinárodní konzervatoři Praha herectví a interpretaci zpěvu. Učila ovšem také menší děti dramatické kroužky a kursy.