Vaše reakce

Čtyřlístek v ZŠ Roztoky

L. Marušková, ZŠ Roztoky | 24.11.2017

Komiksová výprava se členy Čtyřlístku se u dětí setkala s velkým ohlasem, pozorně vše sledovaly i ty, které se při vyučování nedokáží příliš soustředit.
Děti ve druhé třídě již začínají číst knihy a pro ty, které nemají o čtení zatím zájem, byl tento pořad určitě velikou motivací.

Expedice Čtyřlístek

Milada Fleková, ZŠ Na Slovance | 16.10.2017

Dobrý den,

váš pořad se nám moc líbil. Děti se ani chvíli nenudily. Mně se moc líbilo, jak jste s dětmi jednala a "vybalancovala" humor, uvolnění a zároveň i kázeň, aby se nerozjely. Zároveň se toho hodně dozvěděly.

Ještě jednou děkujeme, určitě to nebyl poslední pořad s vámi.

Hezký den

Fleková

Matematika s námořníky

Radka Plasová | 15.10.2017

Dobrý den,
ráda bych poděkovala za třídu 2.B ZŠ UNHOŠŤ, děti byly nadšené, rádi využijeme následující program pro 3. a 4.třídu až "dozrajeme" :-). Děkujeme za Vaši práci!!

Hezký den
Radka Plasová
ZŠ Unhošť

Dobrodružná matematika

Dana Štrojsová, Eva Janíčková, ZŠ a MŠ Byšice | 13.06.2017

Milí lektoři,
díky Vám jsme my druháci cestovali za pokladem Černého piráta a my čtvrťáci jsme řešili problém vesmírných cestovatelů. Oba programy podporovaly naše samostatné uvažování a řešení problémů. Promyšlené navození matematických situací vytvářelo možnosti komunikace a dělení rolí ve skupině. Skvělé pomůcky rozvíjely naši představivost a v kombinaci se zajímavým příběhem jsme poznali, že matematika je vlastně všude kolem nás.
Potěšila nás odměna za naše snažení.

Děkujeme za krásná matematická dobrodružství a těšíme se na příští nové příběhy, ve kterých se staneme opět hrdiny.
Zdraví 2. a 4. třída z Byšic.

Velké poděkování

Věra Kovačková | 04.06.2017

Milá Veroniko a Kubo,
je mi ctí, že mohu od všech dětí naší malé školičky předat velké díky za programy, které jste pro ně opět letos přivezli.

Prvňáci si užili dobrodružství s Námořníky a vůbec nepostřehli, že měli 60 minut matematiku.
Třeťáci se svého programu Houstne, máme problém nemohli dočkat. Výlet na planetu Ungala Bungala předčil všechna očekávání. Veškeré aktivity je pohltily a úkoly nadšeně plnili.
Čtvrťáci si užili Hru o přežití s kostičkami z Minecraftu a šesťáci v programu zaměřeném na výtvarné umění Tisíc tváří Hobita prošli společně s Veronikou historií žánrů fantasy a sci-fi.
Díky velké obětavosti Veroniky, která se v jeden den vrhla do "trojáku" ( tři programy za sebou) si i druháci mohli užít program z Besedária. Expedice Čtyřlístek se dětem moc líbila.

Veroniko a Kubo,
děkujeme za Vaše smysluplné programy, za perfektně odvedenou práci a v příštím školním roce se těšíme na další nová setkání.

Žáci a pedagogové Světické školy

14x Dobrodružná matematika v JZŠ Beroun

Eva Chlumská | 04.06.2017

Dobrý den,

rádi bychom Vám poděkovali za pořady "Cesta za pokladem Černého piráta"
a "Houstone, máme problém". Děti, přestože celých 100 minut počítaly a řešily zapeklité matematické úlohy, se báječně bavily. Nadšené byly i paní učitelky.
Těšíme se na další Vaše pořady,

Eva Chlumská
JZŠ Beroun

Reakce na program s dobrodružnou matematikou

Tereza Sachlová, ZŠ Tuřany | 24.04.2017

Celý program od počátku probíhal velmi plynule. Lektoři upoutali pozornost dětí již od samého počátku díky skvělému příběhu, který děti zaujal ihned. Letět totiž do vesmíru a sám se o to zasloužit, no to byla bomba. Velmi oceňuji, že děti pracovaly z velké části ve skupinách napříč ročníky a velmi zábavně si osvojovaly prostředí matematiky a geometrie, navzájem měly šanci zkoušet, experimentovat a obohacovat se. Promyšlená plynulost celého příběhu (programu) od částí evokujících, plynoucích k úlohám a úkolům až po závěrečnou část reflexe. Každý měl možnost zažít pocit úspěchu a uplatnění ve skupině. Program obohatil nejen děti ale i nás učitele. Práce lektorů byla opravdu profesionální, vlídná, zvládnutá jak po stránce organizační, metodické tak přístupu k dětem samotným.

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Přidat nový příspěvek

Reakce dětí

Reakce dětí ze 4. třídy na Hru o přežití v ZŠ Martina Luthera v Plzni

13.11.2016 00:22

- Ahoj Veroniko, bylo to moc super. Děkuji, že si sem přijela. Nejvíc se mi líbilo stavění s kostkami. Příště sem můžeš zase přijít, moc se na tebe budu těšit. A nakreslila si ty kostky moc hezky.

- Milá Verčo, moc se mi tvůj přednes líbil. Je to moc hezké, že jsi k nám přijela prezentovat. Moc věcí jsme se všichni dozvěděli od tebe z minecraftu. Nejvíc se mi líbilo, jak jsme skládali kostičky. Samozřejmě se mi líbilo všechno. A s těma kostičkama jsi si dala velkou práci, moc se mi líbily. A chtěla bych takový další přednes. Od Markéty ze 4. B.

- Milá Veroniko, bylo to krásné a úhledné. Bylo vidět, že jsi si s tím dala velkou práci. Asi budu mluvit za celou 4. B, když řeknu, že jsi úžasná. Nejvíce se mi líbilo to stavění s kostek a video. Tvá besídka o hře Minecraft je super! Míša

Další reakce najdete v naší galerii.

Amélie ve světě komiksu, 5. A ze ZŠ Lyčkovo náměstí, Praha

08.10.2015 22:11

- Líbilo se mi, jak měli masky na Čtyřlístek a jak měli všelijaké bubliny.
- Dozvěděla jsem se spoustu nových slov.
- Bylo to vtipný
- Líbilo se mi, jak jsme koukali na Amélii.
- Líbil se mi Tomáš.
- Líbily se mi komiksové postavy
- Vtipné bubliny
- Líbilo se mi, jak jsem předváděla komiksovou postavičku.
- Hry s dobrovolníky
- Líbil se mi film o Amélii.
- Líbilo se mi, že dávali obrázky.
- A líbilo se mi, jak to měli vtipný. A taky, že nás do toho zapojili.
- Odnesla jsem si informace.
- Líbilo se mi, jak Viktor popisoval Tomáše.
- Mám novou knížku, kterou si chci přečíst
- Vím, jak se tvoří komiks a obrázky
- Jak dělali různý srandičky.
- Líbila se mi ta beseda úplně celá.
- Znám novou spisovatelku
- Mně se nejvíc líbilo, jak nám ukázali jak, nakreslit auto co jede
- Líbilo se mi, jak nám dávali ty pracovní listy.
- Líbil se mi Tomáš, jak je vtipný
- Líbilo se mi, že pro nás měli tu trpělivost.
- Líbil se mi celý projekt, i jak šaškoval Tomáš, rekvizity byli suprové. A jak Veronika vše dobře vysvětlila…
- Líbil se mi na konci ten film, jak to udělali.
- Určitě si Amélii přečtu.

Dobrodružná matematika

30.05.2015 16:09

Ve středu 13. 5. 2015 jsme zavítali s programem Dobrodružná matematika do ZŠ ML v Plzni. Námořníci z 1. B nám napsali... 

Ve středu byla dobrodružná matematika. Co jsme dělali? Hráli jsme si na námořníky, rybáře a zpívali jsme píseň. Námořníci byli Kuba a Veronika. Moc se mi to líbilo a nakonec jsme dostali dukáty.
Magdalena Brabcová

Moc se mi líbila dobrodružná matematika. Hráli jsme na rybičky. Kuba byl námořník, Verča a já taky. Pluli jsme lodí a skládali jsme z tvarů můstek. Z kostek jsme stavěli hvězdičky. Ta Dobrodružná matematika byla super.
Alžběta Holubcová

Ve středu 13. 5. byla Dobrodružná matematika. Dělali jsme spoustu úkolů. Připravila to Veronika a Kuba. Byli to námořníci. Měli loď a mapu. Podle mapy jsme dělali úkoly. Měřili jsme velrybu, chytali turboželvu, stavěli z kostek souhvězdí a pak i most. Moc se mi to líbilo. Dělali jsme spoustu dalších suprových úkolů. Nakonec jsme našli poklad. Byli to mince.
Eva Friedrichová

Ve středu šly první třídy na Dobrodružnou matematiku. Hráli jsme na námořníky, kteří hledají poklad. Měli jsme loď, která se jmenovala Dobrodruh. Dělali jsme různé úkoly, např. měřili jsme velrybu nebo stavěli různá souhvězdí. Chcete vědět, kdo byl za ty námořníky kromě nás? Kuba a Veronika.
Šimon Albert Buriánek