Lektorské programy na výstavě Viktorka a vesmírná dobrodružství

14.01.2015 17:33

Viktorka a vesmírná dobrodružství je název komiksové knihy Kláry Smolíkové a Honzy Smolíka. Oba autoři ve spolupráci s nakladatelstvím Portál k ní připravili také interaktivní výstavu pro děti, která v září a říjnu loňského roku přivítala v Galerii umění pro děti GUD v Praze přes 2 000 návštěvníků. 3. února pozve Viktorka, žákyně galaktické školy, děti znovu na výpravu do vesmíru, tentokrát v Malé galerii Chodovské tvrze v Praze 11. Dva měsíce tu na děti budou čekat hry a zábavné aktivity.

Každé úterní a čtvrteční dopoledne je vyhrazeno tvůrčím dílnám pro děti z mateřských i základních škol. Autorsky je připravila Klára Smolíková.

V případě zájmu je možné objednat v tomto čase lektorský program i pro vaši školu.

Tematicky se budou tyto programy vztahovat k Rámcovým vzdělávacím programům pro předškolní a základní vzdělávání, a učitelé je tak mohou vhodně zařadit do výuky. Věnovat se budeme komiksům, jejich historii a použití, specifickému komiksovému vyjadřování. Děti si vyzkouší navrhnout vlastní texty do bublin, doplní si komiksové stripy, vytvoří vlastní komiks.

Lektorské programy probíhají každé úterý a čtvrtek od 9:00 do 12:00.
Cena lektorského programu je 40,- Kč, přičemž minimální částka je 1.000,- Kč.
Kapacita jednoho lektorského programu je cca 30 dětí.
Program trvá 60 minut.
Výstava je otevřena do 28. 3. 2015

 

Pro případné objednávky či dotazy nás prosím kontaktujte na veronika.kristofova@galerienemesis.cz, či na telefonním čísle 724 502 676.

 

Využít můžete také náš kontaktní formulář