Originální hry

Originální hry z vlastní výroby, z přírodních materiálů

a výtvarně zpracované zpestří každé dětské odpoledne.

 

1. Ze života hmyzu

V této hře ovládáte pracovitého brouka hovnivála, který se snaží dokoulet kuličku trusu své milované hovniválce domů. Cesta je ovšem plná nástrah a pastí. Hra je dva metry vysoká,  metr  široká,  samotná  hrací  deska  má  1.2  x  1  m.  Brouka  ovládáte  pomocí provázků a kladek, lze hrát v jednom, ve dvou, poslepu s navigací, s překříženými lany, na čas, na lačno, na zdraví...

 
2. Autíčko

Varianta hry "Ze života hmyzu", ovládání na podobném principu - jezdíte s autíčkem po vyvýšené dráze po silnicích ve městě, plníte zadané úkoly - např. dojeď ze školy na poštu apod. Musíte respektovat dopravní značky, uzavírky, nepozorné chodce (kteří 2 Vám vráží do hry). Hra je dva metry vysoká, metr široká, samotná hrací deska má 1.2 x 1 m.

 
3. Bolasa

Jednoduchá hra - metr vysoká a metr široká trojhrazda, příčná břevna jsou barevně rozlišena. Vaším úkolem je na ně zavěsit z dohodnuté dálky tři barevná míčková bolasa. Pokud trefíte libovolné břevno a bolaso na něm zůstane namotáno - máte bod.
Pokud namotáte barevné bolaso na břevno odpovídající barvy, máte dva body. Hra není vhodná pro osoby se sníženým barvocitem (pokud hrajete o peníze).
 

 
4. Dr. Emil Holub

Malíř zachytil na plátno doktora Emila Holuba, našeho významného cestovatele na jedné z jeho výprav do afriky, kde se snaží nalovit pestrobarevné exotické motýly pro
přítele Vojtu Náprstka do jeho muzea. Zatímco neúspěšný lovec motýlů pózuje, na plátno se slétlo třicet nádherných motýlů. Dokážete je umístit kam patří? Velká dřevěná
puzzle pro milovníky motýlů a milovnice sběratelů motýlů. Počítejte s plochou základny 1.5 x 1.5 m a s zhruba stejnou výškou.
 
5. Co Čech to muzikant

Složitá konstrukce je vlastně držákem not a zároveň "klaviaturou" pro hru na boomwhackery, barevné chromaticky laděné plastové trubky - každá z nich při úderu o "klaviaturu" či spoluhráče vydává tón. Rozdělením boomwhackerů mezi hráče můžete podle přiložených zpěvníků zahrát některý z hitparádových cloumáků jako např. Ovčáci - čtveráci nebo Vyletěla holubička. Popřípadě nacvičit vlastní skladbu. Pro představu doporučuji zadat Boomwhacker do youtube. Hra zabere prostor 2x2 m a asi metrpade na výšku.
 
6. Jednorožci

Ke kouzelnému pramenu uprostřed pralesa přicházejí žízniví jednorožci. Ale pozor. Mezi prastromy číhají běsi. Jen dobrý lučištník dokáže trefit přízrak a neohrozit jednorožce. Interiérová i exteriérová lukostřelnice užívající přísavkové šípy a luky vhodné i pro absolutní začátečníky. Mohou střílet dva střelci zároveň, k dispozici jsou dva luky a tucet šípů. Střelnice je cca 2.5 m široká a 1.2 m vysoká. Ideální vzdálenost střelce je asi 5m.
 
7. U.F.O.

Létající talíře zpozorovány právě u nás. Vědecký svět šílí. Bulvár vyhlíží Elvise a Vy si
hrajete. Hra založená na frisbee-golfu. Místo holí vaše ruce, místo míčků frisbee a místo jamek UFOnské základny. Tříjamkové hřiště vhodné i pro interiér nebo pro rozestavení mezi ostatními hrami - menší pěnová frisbee. Na kolik pokusů přistanete na všech základnách? Desky mají dozměr cca 100*150 cm, z jedné strany jsou nabarveny jako 7 základna na marsu, z druhé jako kosmická loď. Můžete se vyfotit jako astronaut nebo emzák v průzoru rakety nebo v bublině létajícího talíře.
 
8. Vesmír

Vesmírná odyssea 2016 může začít. Osídlete sluneční soustavu raketami, sondami,
družicemi a létajícími objekty minulých i budoucích generací. Na desce 100*180 cm
umístěte jednostrané puzzle. Každý kosmický objekt je označen názvem z druhé strany, můžete tedy při rozebírání hry podstoupit kvíz, zda dokážete identifikovat všech 28 kosmických plavidel. Skládanka má celkem 33 dílů. Základna hry i s deskou zabere cca2*2 metry.
 
9. Chobotnice

Naše chobotnice je velmi parádivá. Podaří se vám na každé z jejích chapadel navléct prstýnek v podobě kroužku tak, aby vás chobotnice do svých chapadel neuchvátila?