Únikovky do škol

 

Klasická úniková hra je fyzická hra, ve které vás zamknou do místnosti a vaším úkolem je z místosti utéct. Nejprve se musíte donbře zorientovat v prostoru, najít všechny indicie, postupně vyřešit všechny hádanky a rébusy, abyste získali klíč, který vás z místnosti vyvede ven. 

Od první únikovky, která vznikla v Japonsku v roce 2007, však došlo k velkému posunu. Pod pojmem "únikovka" se dnes už neskrývá jen "hra uvnitř místnosti", ale obsahuje řadu variant od klasických her ve sklepních prostorech činžovních domů až po outdoorové dobrodružné hry řízené mobilními aplikacemi, založených na lineárních či paralelních příbězích. Všechny tyto hry však mají jedno společné - princip postupného objevování klíčů a vodítek, které vedou k vyřešení a úspěšnému dokončení dobrodružství.

A právě na těchto principech staví i naše dobrodružné programy, cílené na první stupeň ZŠ. Nechte se zlákat našimi příběhy a prožijte s námi a s dětmi výpravu na pirátský ostrov, let do vesmíru nebo cestu strojem času za slavnými vynálezci. A jen tak mimochodem si během takového dobrodružství procvičte matematické a logické myšlení, vlastivědu, dějepis, fyziku, mezipředmětové vztahy a rozvíjete schopnosti spolupráce, komunikace

 

Zažijte s námi dobrodružství! 

Prožijte s námi společný úspěch!


Dobrodružná matematika

Honba za pokladem Černého piráta pro žáky 1. a 2. tříd


Dobrodružná matematika

Houstone, máme problém
pro žáky 3. a 4. tříd


Dobrodružné vynálezy

Stroj času 
pro žáky 3. - 5. tříd