Tomáš Morávek

Lektor

Tomáš Morávek (*1991) úspěšně absolvoval Obchodní akademii, rok Sociální pedagogiky a tříleté studium oboru "Herectví a moderování" na Vyšší odborné škole herecké.

Herectví se věnuje přes 10 let, kdy začínal na prknech Teplického divadla jako malý zajíček, jehož jediným textem bylo "hupky, dupky, hupky, dupky já jsem zajda a jsem tu". Od roku 2012 se rovněž věnuje moderování hudebních festivalů, moderování aukcí a charitativních akcí pro děti. Právě na dětské publikum je primárně zaměřený. Hraje pro školky, pod záštitou OS Metoděje založil vlastní projekt "Smích léčí", tedy navštěvování dětí v nemocnici (alternativa Zdravotního klauna). Napsal a zrealizoval několik pohádek a dodnes aktivně spolupracuje s několika Klokánky a dětskými domovy nejen v Praze.

Vlastní děti nemá (či o nich alespoň neví), ale za to chová pejska a dva kaktusy. Mimo divadla, kterému se věnuje (od letošního roku má angažmá v Černém divadle Jiřího srnce) má rád hudbu, tanec, lezeckou stěnu, plavání, běh, bojové sporty a pomerančový džus.