Amélie ve světě komiksu

Hravá a interaktivní beseda pro žáky 3. - 7 třídy ZŠ a pro odpovídající ročníky osmiletých gymnázií Amélie ve světě komiksu volně navazuje na úspěšný program "Co se vejde do bubliny", kterou Besedárium realizovalo v roce 2014/2015 spolu se spisovatelkou Klárou Smolíkovou.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Albatros, spisovatelkou Petrou Neomillnerovou a výtvarníkem Lubomírem Kupčíkem vznikl krátký komiksový příběh, který vychází z bestselleru Petry Neomillnerové Amélie a tma

Účastníci programu se seznámí z procesem vzniku komiksu. Poznají příběh od literární postavy ke komiksové, nahlédnou do zákulisí skic a návrhů a seznámí se s výtvarnou stránkou komiksové řeči a stylizace. V rámci programu se žáci prakticky seznámí s pojmy, jako je karikatura, komiksová zkratka či perskonifikace. Vyzkouší si práci s emocí, pohybem i zvukem. A v neposlední řadě se dozvědí základní fakta o historii komiksu, jeho prapředcích, původu vzniku a širokých možnostech využití.

Program vždy přizpůsobujeme věkové kategorii zúčastněné skupiny. 

  • Doba trvání programu 90 minut
  • Kapacita max. 50 žáků
  • Pomůcky: dataprojektor (s možností přehrávání zvuku a videa), počítač. Účastníci potřebují psací potřeby. K besedě jsou připraveny originální pracovní listy. 

Napsali o nás

Silvie Lešinská

ZŠ Větrník

Vždycky nás těší, když se naši žáci sami chtějí učit něco nového a zajímají se o svět kolem sebe. K tomu však potřebují motivaci.
Díky hravé interaktivní besedě "Amélie ve světě komiksu" se naše děti naučily základní informace o historii komiksu, seznámily se s komiksovým žargonem a mohly si vyzkoušet, jaké je to být autorem komiksu.
Váš program moje žáky natolik motivoval, že si ve třídě sami uspořádali výstavu komiksů, které mají doma. Začali se zajímat o komiks z jiného pohledu. Dokonce navrhli projekt, ve kterém by rádi natočili krátký film o Amélii!
Děti zkrátka milují komiksy, ale díky Vám si pokládají nové otázky a jdou hlouběji pod povrch.
Přejeme Vám, aby se Vám nadále dařilo rozvíjet motivaci a fantazii u dětí tímto směrem!

Máte zájem o program?

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.