Náš tým

Veronika Krištofová

Lektorka a jednatelka

Telefon: +420 724 502 676

E-mail:  kristofova@besedarium.cz

 

Veronika Krištofová (1978) vystudovala VOŠIS, obor Služby muzeí a galerií, dále bakalářský stupeň na Masarykově univerzitě, obor Dějiny umění. Působila dva a půl roku jako správce soukromých uměleckých Lobkowiczkých sbírek v Nelahozevsi, kde se setkala s řadou významných osobností z oblasti výzkumu a bádání historických a uměleckých artefaktů.
 
Se svým manželem založila v roce 2010 Galerii Nemesis, která se jako jediná soustředí na české a slovenské umění v žánru fantasy a sci-fi. Za dobu svého působení v rámci činnosti Galerie realizovala Veronika Krištofová řadu úspěšných výstav v Čechách i v zahraničí. Zabývá se volnou i užitou tvorbou v rámci žánru a v neposlední řadě i komiksem, který úzce s touto oblastí souvisí.

V roce 2016 se stala kreativní konzultantkou v projektu Kreativní partnerství, jehož cílem je zapojení umělců do výuky ( www.crea-edu.cz ). V rámci této činnosti pomáhá ve školách ve spolupráci s umělci realizovat nejrůznější projekty. Zabývá se klimatem ve třídách, ve své práci využívá mimo jiné techniky divadla fórum.

Ve volných chvílích se věnuje též literatuře, píše divadelní adaptace a autorské hry (je zastoupena agenturou Dilia), zabývá se divadelní režií a pohybovým divadlem (např. Kacířka v divadle Metro, For Phoolan ve Studiu Citadela, Indická inspirace ve Studiu Citadela atd.) a studiuem malby. Je členem Volného sdružení umělců jižních Čech.

Se svým manželem má dceru a dva syny. 
 

Václav Krištof

Lektor a odborný garant

 

Václav Krištof (*1964) vystudoval pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy, obor český jazyk - občanská nauka.

V prosinci 1989 založil Společnost Josefa Škvoreckého, jejímž předsedou je dodnes. SJŠ  vydává publikace spojené s životem a dílem Josefa a Zdeny Škvoreckých. V současné době tato společnost organizuje Cenu Josefa Škvoreckého.

Spolupráce s Josefem Škvoreckým a přátelské vztahy vyústily  v roce 1993 v založení Soukromého gymnasia Josefa Škvoreckého. O pět let později Vyšší odborné školy tvůrčího psaní Josefa Škvoreckého. V oboru školství vyvrcholila spolupráce založením Literární akademie (Soukromé vysoké školy Josefa Škvoreckého) v roce 2000.

Václav Krištof je hlavním autorem CDROMu Josef Škvorecký: Život a dílo (1999) a organizátorem Mezinárodní konference o životě a díle Josefa Škvoreckého v Náchodě (LA 2004) a také knihy Prima sezóny 1924 - 2012, publikované v roce 2018 v nakladatelství C Press. 

Je taktéž majitelem a zakladatelem společnosti Books and Cards, která vydává Spisy Josefa Škvoreckého, umělecké publikace, provozuje Galerii Nemesis, Agenturu Nemesis a v neposlední řadě taktéž projekt Besedárium.

Jakub Křikava

Lektor a technik

 

Jakub Křikava (*1972) vystudoval gymnazium v Říčanech u Prahy, poté zakončil maturitou z ekonomických oborů dvouletou nástavbu na Obchodní akademii a Obchodním institutu v Praze. Rok vojenské služby strávil jako velitel družstva na chovné stanici služebních psů. Osm let byl zaměstnán jako specialista v softwarové firmě Dialog MIS, kde učil lékaře používat ambulantní počítačové systémy.

Od roku 2002 na volné noze jako herec, moderátor, žonglér, šermíř a chůdař. Od roku 2002 v angažmá divadla Studna z Českých Budějovic, jako řádný člen souboru.  V rámci souboru odehráno ročně kolem sta představení pro děti i dospělé.

Autor scénářů pohádek, her pro dospělé, scének a skečů. Moderátor plesů, firemních akcí, městských slavností

V divadelním souboru se kromě herectví věnuje intenzivně scénografii a podílí se na výpravě jednotlivých představení a v rámci dalších aktivit souboru také na výrobě a prezentaci velkých her pro děti a dospělé.

Je členem profesionálního šermířského souboru Kvartet, hraje na středovký strunný nástroj cistru dobovou hudbu, hraje na kontrabas v příležitostném hudebním tělese The Sandman.

Jakub Křikava je ženatý otec čtyř dětí.

Více o jeho aktivitách na stránkách Kubko

Andrea Ája Marečková

Lektorka

 
Ája Marečková (1971) je herečka, lektorka a maminka. Narozena v Kyjově na Jižní Moravě, vystudovala SPŠ oděvní v Hodoníně a Strážnici. 
 

Ája Marečková (*1971) je herečka, lektorka a maminka. Narozena v Kyjově na Jižní Moravě, vystudovala SPŠ oděvní v Hodoníně a Strážnici. Od malička toužila stát na prknech co znamenají svět a zpívat jak by smet. školu ji sice nevzali, ale ona se přes všechny překážky přece jen dostala tam, kam ji srdce táhlo. 

Osm let působila v Divadle na provázku v Brně, kde nasbírala nejcenější zkušenosti, které dodnes využívá ke své práci: 

Nevíš, tak improvizuj. 
Neznám slovo nejde.
Všechno se dá zahrát.
Na divadle je možné vše..
a podobně. 

Sedm let měla angažmá v Klicperově divadle v Hradci Králové. Odsud si odnesla největší zkušenosti herecké, lidské a našla zde muže, jež je otcem jejích dvou dcer. 

Miluje divadlo, miluje umění všeho druhu, miluje děti a zvířata, přírodu, kámoše a ráda si hraje. Hraje pohádky pro ty malinké a pro ty větší hraje příběhy na kterých je možné se naučit, že není třeba se bát a že každá situace má své řešení. 

V letech 2015 - 2017 spolupracovala se Společností pro kreativitu ve vzdělávání jako lektorka v ZŠ Na Beránku. Je dlouholetým členem divadla Fórum. 

Ráda pořádá výlety Jen tak, protože si myslí, že být Jen tak, je v současné době to největší umění.

Tomáš Morávek

Lektor

 

Tomáš Morávek (*1991) úspěšně absolvoval Obchodní akademii, rok Sociální pedagogiky a tříleté studium oboru "Herectví a moderování" na Vyšší odborné škole herecké.

Herectví se věnuje přes 10 let, kdy začínal na prknech Teplického divadla jako malý zajíček, jehož jediným textem bylo "hupky, dupky, hupky, dupky já jsem zajda a jsem tu". Od roku 2012 se rovněž věnuje moderování hudebních festivalů, moderování aukcí a charitativních akcí pro děti. Právě na dětské publikum je primárně zaměřený. Hraje pro školky, pod záštitou OS Metoděje založil vlastní projekt "Smích léčí", tedy navštěvování dětí v nemocnici (alternativa Zdravotního klauna). Napsal a zrealizoval několik pohádek a dodnes aktivně spolupracuje s několika Klokánky a dětskými domovy nejen v Praze.

Vlastní děti nemá (či o nich alespoň neví), ale za to chová pejska a dva kaktusy. Mimo divadla, kterému se věnuje (od letošního roku má angažmá v Černém divadle Jiřího srnce) má rád hudbu, tanec, lezeckou stěnu, plavání, běh, bojové sporty a pomerančový džus.