Seznam všech našich programů

Amélie ve světě komiksu

Pro žáky 3. - 7. tříd ZŠ a pro odpovídající ročníky víceletých gymnázií

Interaktivní beseda o komiksu a jeho historii. Účastníci programu se seznámí z procesem vzniku komiksu. Poznají příběh od literární postavy ke komiksové, nahlédnou do zákulisí skic a návrhů a seznámí se s výtvarnou stránkou komiksové řeči a stylizace.  

Cesta do Indie

Pro žáky 1. a 2. tříd ZŠ 

Program zaměřený na multikulturní výchovu. Děti se hravou formou seznámí s velkou zemí Indií (kde leží na mapě světa, kolik zde žije lidí, jak se do Indie dostaneme, jaké se zde pěstují plodiny, jak to vypadá v indické škole atd.), a vyzkouší si základy severoindického chrámového tance a seznámí se s indickými bájemi. 

Duhový cirkus

Pro předškolní děti z MŠ

Duhový cirkus se zaměřuje na předmatematickou výchovu. Jedná se o interaktivní program na motivy knihy Duhový cirkus od Petry Neomillnerové. 

Eliáš mezi piráty

Pro žáky 2. - 4. tříd ZŠ 

Nová knížka pro děti Eliáš mezi piráty z pera zakladatelky Besedária Veroniky Krištofové vznikla původně jako scénář pro loutkovou pohádku. Eliášův svět mohou děti poznat nejen prostřednictvím knihy, ale také v představení a v řadě dalších programů

Honba za pokladem Černého piráta

Pro žáky 1. a 2. tříd ZŠ

V dobrodružné a především matematické výpravě za pokladem Černého piráta se děti stanou námořníky a v doprovodu lektorů a protřelých námořníků se vydají na nebezpečnou cestu po moři, aby dopadly Černého piráta. 

Houstone, máme problém

Pro žáky 3. a 4. tříd ZŠ

Program "Houstone, máme problém" vezme děti na dobrodružnou a především matematickou vesmírnou misi. Účastníci se stanou astronauty na dobrodružné a pro lidstvo zásadně důležité výpravě do vesmíru.  

Hra o přežití

Pro žáky 3. a 4. tříd ZŠ

Zaměřuje se na základní poznatky z prvouky a předmětu svět člověka. V rámci tzv. hry o přežití zažijí účastníci programu dobrodružství prostřednictvím principů světoznámé počítačové hry Minecraft

Jaký byl Josef Škvorecký?

Pro žáky 8. a 9. tříd, studenty gymnázií a SŠ

Nahlédněte za oponu známých faktů ze Škvoreckého života a seznamte se s ním prostřednictvím jedinečných materiálů, bohaté fotodokumentace z rodinných archivů i úryvků z jeho děl blíže, osobněji a hlouběji s Václavem Krištofem, autorem knihy o Josefu Škvoreckém. 

Klíčové roky našich dějin

Pro studenty gymnázií a SŠ

Pořad Klíčové roky našich novodobých dějin pojednává o základních událostech naší historie v letech 1945, 1948-1949, 1968-1969 a 1989.

Listopad 1989

Pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ a pro studenty gymnázií a SŠ

Program Listopad 1989 je určen pro žáky 8. a 9. tříd a pro víceletá gymnázia. Seznámí účastníky s přelomovým datem novodobých československých a českých dějin a událostmi, které bezprostředně následovaly


Případ Havel / Kundera / Škvorecký

Pro žáky 8. a 9 tříd ZŠ, studenty gymnázií a SŠ

Cílem besedy je společné objevování kulturních, literárních a politických souvislostí na pozadí dějinných událostí. 

Rozumíme si?

Pro žáky 3. - 9. tříd ZŠ a pro odpovídající ročníky víceletých gymnázií.

Program zaměřený na všeobecnou primární nespecifickou prevenci. Využívá techniky storytellingu, divadla Forum a další. 

Stranger School

Pro žáky 5. - 9. tříd ZŠ a pro odpovídající ročníky víceletých gymnázií.

Program zaměřený na všeobecnou primární nespecifickou prevenci, využívající prvky světoznámé hry Dungeon and Dragons.

Stroj času

Pro žáky 4. a 5 tříd ZŠ

Zveme vás na velkou výpravu do minulosti za slavnými vynálezy a jejich vynálezci. Na setkání se těší Archimedes, Leonardo da Vinci, Edison a Josephina Cochranová.  

Tisíc tváří Hobita

Pro žáky 4. - 9. tříd ZŠ a pro odpovídající ročníky víceletých gymnázií

Pomocí oblíbených žánrů fantasy a sci-fi se žáci s výtvarným uměním seznámí teoreticky i prakticky. Projdou cestu od příběhu k obrazu, od středověkých kreseb draků až po Concept art (taktéž Design Art).

Václav Havel / Dramatik / Disident / President

Pro žáky 8. a 9 tříd ZŠ, studenty gymnázií a SŠ

Co ovlivnilo Václava Havla? Jak on sám ovlivnil život v Československu v 70. - 90. letech 20. století? Jak prožíval své osobní, kulturní i politické vztahy? Na tyto otázky odpovídá program Besedária pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ a studenty gymnázií a středních škol.

Velká rodinná rada

Pro žáky 5. a 6. tříd ZŠ a pro odpovídající ročníky víceletých gymnázií

V programu o finanční gramotnosti se vaši žáci nebudou nudit. S rodinkami Mumiových, Vampýrových a dalších prozkoumají záludnosti rodinných rozpočtů. Příklady ze života jim okořeníme jejich oblíbenými tématy a principem deskových her.

Ze života české společnosti

Pro žáky 5. a 6. tříd ZŠ a primy osmiletých gymnázií

Zažijte s námi projektový den na téma novodobých dějin. Celodenní program "Ze života české společnosti" na motivy stejnojmenné knihy od Josefa ŠkvoreckéhoCílem programu je seznámit žáky s klíčovými událostmi mezi lety 1946 - 1989.


Pohádky a hry

Pro všechny věkové kategorie

Hledáte program pro významné dny ve vaší škole či školce? Nabízíme hry, pohádky, žongléry, kejklíře, moderátory pro každou příležitost.

Máte zájem o některý z našich programů?

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.