Seznam všech našich programů

Amélie ve světě komiksu

Pro žáky 3. - 7. tříd ZŠ a pro odpovídající ročníky víceletých gymnázií

Interaktivní beseda o komiksu a jeho historii. Účastníci programu se seznámí z procesem vzniku komiksu. Poznají příběh od literární postavy ke komiksové, nahlédnou do zákulisí skic a návrhů a seznámí se s výtvarnou stránkou komiksové řeči a stylizace.  

Bezpečnostní rychlokurz USB

Pro pedagogy a žáky ZŠ a SŠ

Zrychlený kurz "Uteč / Schovej se / Bojuj" (ZUSB) je nácvik pro žáky a učitele pro případ napadení školy útočníkem s nožem či palnou zbraní. Výhodou tohoto rychlokurzu je jeho zacílení na školní prostředí a technická nenáročnost. Během úvodního školení pro učitele a jedné vyučovací hodiny nácviku se žáky získá učitel základní návod pro adekvátní reakci na ohrožení a maximalizace šancí na záchranu. 

.

Cesta do Indie

Pro žáky 1. a 2. tříd ZŠ 

Program zaměřený na multikulturní výchovu. Děti se hravou formou seznámí s velkou zemí Indií (kde leží na mapě světa, kolik zde žije lidí, jak se do Indie dostaneme, jaké se zde pěstují plodiny, jak to vypadá v indické škole atd.), a vyzkouší si základy severoindického chrámového tance a seznámí se s indickými bájemi. 

Eliáš mezi piráty

Pro žáky 2. - 4. tříd ZŠ 

Nová knížka pro děti Eliáš mezi piráty z pera zakladatelky Besedária Veroniky Krištofové vznikla původně jako scénář pro loutkovou pohádku. Eliášův svět mohou děti poznat nejen prostřednictvím knihy, ale také v představení a v řadě dalších programů

Houstone, máme problém

Pro žáky 3. - 4. tříd ZŠ

Program "Houstone, máme problém" vezme žáky ze 3. a 4. tříd na dobrodružnou a především matematickou vesmírnou misi. Účastníci se stanou astronauty na dobrodružné a pro lidstvo zásadně důležité výpravě do vesmíru. V doprovodu odborně vycvičených pilotů absolvují velmi nebezpečnou a objevitelskou cestu, jejímž cílem je nalézt planetu, kam by se mohlo lidstvo přestěhovat. Program staví na principu únikových her. 

Hra o přežití

Pro žáky 3. a 4. tříd ZŠ

Zaměřuje se na základní poznatky z prvouky a předmětu svět člověka. V rámci tzv. hry o přežití zažijí účastníci programu dobrodružství prostřednictvím principů světoznámé počítačové hry Minecraft

Hurá na Hrad!

Pro žáky 4. a 5. tříd ZŠ

Prožijte s námi projektový den, zaměřený na vývoj největšího hradního komplexu na světě. S důležitými momenty vývoje Pražského hradu od první církevní stavby až po obelisk se žáci seznámí prostřednictvím nejrůznějších zábavných aktivit.

Jaký byl Josef Škvorecký?

Pro žáky 8. a 9. tříd, studenty gymnázií a SŠ

Nahlédněte za oponu známých faktů ze Škvoreckého života a seznamte se s ním prostřednictvím jedinečných materiálů, bohaté fotodokumentace z rodinných archivů i úryvků z jeho děl blíže, osobněji a hlouběji s Václavem Krištofem, autorem knihy o Josefu Škvoreckém. 

Klíčové roky našich dějin

Pro studenty gymnázií a SŠ

Pořad Klíčové roky našich novodobých dějin pojednává o základních událostech naší historie v letech 1945, 1948-1949, 1968-1969 a 1989.

Listopad 1989

Pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ a pro studenty gymnázií a SŠ

Program Listopad 1989 je určen pro žáky 8. a 9. tříd a pro víceletá gymnázia. Seznámí účastníky s přelomovým datem novodobých československých a českých dějin a událostmi, které bezprostředně následovaly


Případ Havel / Kundera / Škvorecký

Pro žáky 8. a 9 tříd ZŠ, studenty gymnázií a SŠ

Cílem besedy je společné objevování kulturních, literárních a politických souvislostí na pozadí dějinných událostí. 

Rozumíme si?

Pro žáky 3. - 9. tříd ZŠ a pro odpovídající ročníky víceletých gymnázií.

Program zaměřený na všeobecnou primární nespecifickou prevenci. Využívá techniky storytellingu, divadla Forum a další. 

Stranger School

Pro žáky 5. - 8. tříd ZŠ a pro odpovídající ročníky víceletých gymnázií.

Program zaměřený na všeobecnou primární nespecifickou prevenci, využívající prvky světoznámé hry Dungeon and Dragons.

Stranger School 2

Pro žáky od 8. třídy ZŠ, pro studenty gymnázií, SŠ a studenty pedagogických oborů na VŠ


Program zaměřený na všeobecnou primární nespecifickou prevenci, využívající prvky světoznámé hry Dungeon and Dragons. 

Stroj času

Pro žáky 5. a 6. tříd ZŠ 


Interaktivní program Stroj času je zaměřený na slavné vynálezce a jejich vynálezy. Žáci se stanou objeviteli a cestovateli časem. Společně s lektory Besedária absolvují cestu za velkými vynálezci minulosti. Program staví na principu únikových her. 

Tisíc tváří Hobita

Pro žáky 4. - 9. tříd ZŠ a pro odpovídající ročníky víceletých gymnázií

Pomocí oblíbených žánrů fantasy a sci-fi se žáci s výtvarným uměním seznámí teoreticky i prakticky. Projdou cestu od příběhu k obrazu, od středověkých kreseb draků až po Concept art (taktéž Design Art).

Václav Havel / Dramatik / Disident / President

Pro žáky 8. a 9 tříd ZŠ, studenty gymnázií a SŠ

Co ovlivnilo Václava Havla? Jak on sám ovlivnil život v Československu v 70. - 90. letech 20. století? Jak prožíval své osobní, kulturní i politické vztahy? Na tyto otázky odpovídá program Besedária pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ a studenty gymnázií a středních škol.

Velká rodinná rada

Pro žáky 5. a 6. tříd ZŠ a pro odpovídající ročníky víceletých gymnázií

V programu o finanční gramotnosti se vaši žáci nebudou nudit. S rodinkami Mumiových, Vampýrových a dalších prozkoumají záludnosti rodinných rozpočtů. Příklady ze života jim okořeníme jejich oblíbenými tématy a principem deskových her.

Ze života české společnosti

Pro žáky 5. a 6. tříd ZŠ a primy osmiletých gymnázií

Zažijte s námi projektový den na téma novodobých dějin. Celodenní program "Ze života české společnosti" na motivy stejnojmenné knihy od Josefa ŠkvoreckéhoCílem programu je seznámit žáky s klíčovými událostmi mezi lety 1946 - 1989.

Ze života české společnosti 2.0

Pro žáky 7. - 9. tříd ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií

Zažijte s námi projektový den na téma novodobých dějin. Celodenní program "Ze života české společnosti" na motivy stejnojmenné knihy od Josefa Škvoreckého. Cílem programuje seznámit žáky s klíčovými událostmi mezi lety 1946 - 1989.


Pohádky a hry

Pro všechny věkové kategorie

Hledáte program pro významné dny ve vaší škole či školce? Nabízíme hry, pohádky, žongléry, kejklíře, moderátory pro každou příležitost.


Archiv

Programy, které již neuvádíme


Máte zájem o některý z našich programů?

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.