Pohádky a volnočasové aktivity

Pohádky, dětské hry a zábavné aktivity realizujeme ve spolupráci s divadlem Kubko.

Pasování na školáky a čtenáře

Interaktivní hry pro malé hrdiny

Protože víme, jak je důležité oslavit poslední rok ve školce stejně tak, jako oslavit vstup do světa čtenářů, nabízíme vám originální program pro tuto příležitost. 
Hlavním bodem programu pasování na školáky se ve vaší školce může stát Verbováníčko nebo interaktivní pohádka O Bajajovi, ve kterých si vaše děti na vlastní kůži vyzkouší, jaké to je být opravdovým rytířem, princem, zahradníkem či princeznou.
Na vaše přání přivezeme originální hry, které zabaví celou školku i školku. V případě zájmu můžeme program zpestřit loutkovou pohádkou, žonglovací dílničkou či chůzí ve výškách. 

Verbováníčko

Verbováníčko je současně divadlo i hra, při níž dva rytíři či piráti (dodáme) cvičí na svém hradě či škuneru droboť (dodáte) pod dozorem zbrojnošů (někteří z vás - vyvolení). Hra má svůj příběh, dramatický oblouk, konflikt i rozuzlení, které vás nepřekvapí, ale pro tu pážecí nebo pirátskou havěť bude mít (snad) i morální přesah. Do hry je vždy přizváno ideálně deset dětí (menší počet nevadí, větší lze, ale protahuje čas i spád, max. 18), tři dospělé účinkující rodiče či pedagogický dozor a dva herce. Malá pážata či pirátská verbež projde náročným výcvikem v obsluze chladných dřevěných zbraní - tasení, sekání, bodání, srážení hlav, kvintána a chytání kroužků. Nejlepší budou povýšeni do stavu rytířského a to za velkého potlesku přihlížejícího publika.

O Bajajovi

Hravý program pro mladší děti 1. stupně zavede všechny účastníky do krajů klasické a krásné české pohádky. Autoři programu si dali za cíl převálcovat všechny Disneyovky i Pixarovky. Chtěji dětem přístupnou a hravou formou představit jednu z nejkrásnějších českých pohádek. Ve veselé akční hře O Bajajovi si děti vyzkouší, jaké to je být němým zahradníkem, kolik hlav se dá "setnout" házením kroužků, zasprintují si se zlatým jablkem a na koníkovi absolvují rytířský turnaj. A přitom všem se dozvědí, kolik bratrů měl Bajaja, proč se vydal do světa jen s koníkem a kolik princezen vlastně vysvobodil.


Pohádky

Zvířátka a loupežníci

Neštěstí nechodí jenom po horách a po lidech, ale i po zvířátkách. A ochraptělý kohout odchází ze statku. Záchranná výprava jde v jeho stopách až do hlubokého lesa, kde narazí na obávaného loupežníka Šlohňajse... Klasický pohádkový příběh je odehrán loutkami Jana Růžičky.

Africká pohádka

Umu chce zažívat stejná dobrodružství jako kluci, ale souboj s dravou řekou jí zanese až tam za velký vodopád. Dokáže zachránit svojí vesnici s pomocí kouzel velkého šamana nebo podlehne zlým paviánům? Kouzelné loutky Matěje Holuba přinesou Afriku až k Vám a Vy se stanete její součástí.

Pirátská pohádka

Když jste kluk, co nemá ruku, každej vás má na háku a chcete hákovat na lodi, máte jedinou šanci - stát se pirátem. Těm na nějaké té haksně nesejde. Když navíc lodi velí holka vašich snů, není co řešit. Prostě se po jejím boku postavíte Neptunovi, sirénám, Krakenovi a zákeřné Krevetě, abyste pak spolu zachránili jejího taťku. Čeká vás téměř hodina plná dobrodružství a půvabných loutek od Matěje Růžičky. 

Perníková chaloupka

Čert Luciáš je v podmínce. Jestli chce splnit pekelnou zkoušku, musí do pekla přivést hříšnou duši. Nezbývá mu, než vyrazit do světa lidí a hříšnou duši najít. Jak ale jeho putování za hříšnou duší dopadne, když první, na koho narazí, jsou Jeníček s Mařenkou? Stojí peklo o rozhádané sourozence? A co na to kníže pekel Belzebub? Loutky od Matěje Růžičky a zamotaný příběh od Veroniky Krištofové. 

ZaHRAda her, žonglování a další...

ZaHRAda her je soubor několika velkých panelových her, určených pro umístění v exteriéru nebo v interiéru. Originální hry z vlastní výroby, z přírodních materiálů a výtvarně zpracované zpestří každé dětské odpoledne.

Chcete na vaší akci někoho s dokonalým nadhledem? Tak to musí být jedině chůdař. Vysoká postava, kostým korespondující s děním okolo, moderování, žonglování na chůdách, interakce s diváky, hry s dětmi i jejich dospělými, více než desetiletá praxe...

Žonglérská dílna pro malé i velké: kuželky, míčky, talíře, točící hole, poiky, flowersticky, diabola, podpaždní chůdy, překážková dráha pro ně a další aktivity pod vedením zkušeného lektora.

Máte zájem o program?

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.