Novinky

 

V reakci na události na FF UK nabízíme ve spolupráci s odborníky na dané téma školám zrychlený kurz "Uteč / Schovej se / Bojuj" (ZUSB) pro žáky a učitele pro případ napadení školy útočníkem s nožem či palnou zbraní.

Děkujeme.net

28.02.2024

Besedárium se připojuje k iniciativě Děkujeme.net. Web Děkujeme.net nepatří žádné politické organizaci, ani nepropaguje žádný názor. Jen se stal místem, kam mohou nejen děti, ale i dospělí posílat svá poděkování hrdinům, tedy policistům, kriminalistům, jednotkám PMJ, SPJ a všem záchranářům, kteří neváhali a pomohli studentům a učitelům během...

Program Hurá na Hrad! má za sebou úspěšnou 20. reprízu, realizovanou v Kralupech nad Vltavou. Přes nepřeberné množství rozptylujících podnětů v předvánočním čase podnikli páťáci ze ZŠ Gen. Klapálka dobrodružnou a napínavou výpravu do minulosti a byli báječní!

Už přes rok pro vás připravujeme další program zaměřený na historii. Tentokrát se budeme věnovat největšímu hradnímu komplexu na světě, Pražskému hradu. Během projektového dne s názvem Hurá na Hrad se žáci seznámí s vývojem Pražského hradu, s panovníky, kteří nejvíc Pražský hrad ovlivnili a sami si vyzkouší, jaké to je postavit si třeba valenou...

rádi bychom vás touto cestou požádali o pomoc. V rámci nově připravovaného projektu k primární prevenci bychom uvítali 2 minuty vašeho času, které využijete k vyplnění krátkého a anonymního dotazníku (3 otázky) o nejčastějších problémech, které řeší děti ve vašich třídních kolektivech.

Nestíháte měnící se svět a není vám to FUK? Srdečně zveme na třetí ročník Festivalu umění a kreativity ve vzdělávání, jehož jsme se stali součástí a který proběhne od 13. do 23. dubna 2023.

"Dělat spoustu různorodých věcí může být pěkný průšvih... nebo naopak velká paráda. Veronika Krištofová, autorka knížek o Eliášovi, je žena mnoha talentů a schopností. Herečka, scénáristka, divadelní režisérka, píše knihy a autorské hry, dělá interaktivní vzdělávací programy do škol, má galerii... Všechno elegantně kombinuje a stíhá, nic a nikoho...

V prosinci 2022 vyšla kniha Eliáš mezi piráty i jako audiokniha, kterou vydala Audiotéka.cz ve spolupráci s nakladatelstvím Epocha.