Reference

Ze života české společnosti 2.0

Gymnázium Čáslav, kvarta, 29. 5. 2024

Program "Ze života české společnosti 1946-1989" mohu vřele doporučit. Žáci si prostřednictvím zábavné a zároveň poučné edukativní hry mohou simulovat "prožití" nejdůležitějších okamžiků našich moderních dějin. Přístup lektorky je vynikající - spojuje skvělý pedagogický, organizátorský i herecký výkon. Program je navíc obohacen o fyzické ukázky dobových materiálů a žáci tak mají vzácnou možnost "sáhnout si na dějiny" prostřednictvím nejrůznějších autentických předmětů, případně jejich věrných kopií. Všichni žáci byli s projektem maximálně spokojeni a během společné reflexe v další vyučovací hodině jej považují za jednu z nejlepších akcí, kterou tento rok společně absolvovali.

Srdečně Vás zdraví

Roman Pazderský, Gymnázium a SOŠPG Čáslav.

Ze života české společnosti

ZŠ Mladá Boleslav, 5. třída

Dobrý den,

chceme poděkovat za výukový program Ze života české společnosti. Program se nám líbil a pro děti byl přínosem. Zábavnou a kreativní formou byly seznámeny s obdobím komunistické totality. Díky emočním prožitkům se jim tato doba velmi přiblížila, plnění úkolů je zaujalo. Program bych všem pátým ročníkům doporučila.

S pozdravem

Helena Fiedlerová

Ze života české společnosti 2.0

ZŠ Broumy, 17. 5. 2024

Dobrý den paní Krištofová,

děkujeme ještě jednou za váš program.

Program mě i děti ze sedmé třídy zcela nadchl. Děti si prožily osudy jedné rodiny počínaje rokem 1946 a konče revolucí 1989.

Skvěle a zábavně podáno, tento prožitek "účasti na dění" zcela jistě nebude zapomenut.

Doufáme, že budeme moci pozvat paní Krištofovou k nám do školy i v příštím školním roce.

M. Linková, třídní učitelka, ZŠ Broumy 

Hurá na Hrad! 

ZŠ Radotín, 4. A

Díky skvělé Veronice z Besedária vybudovali stavitelé, malíři, řemeslníci, tanečníci, ale i filantropové a mecenáši ze 4. A sídlo králů a prezidentů. Poutavý interaktivní program je provedl tisíciletou historií Pražského hradu, na kterém se nyní orientují jako doma. Děkujeme a hurá na Hrad!

Jiřina, Karolina, 4. A  

Stranger School 1 

ZŠ Byšice, 18. 4. 2024

Vážená paní Krištofová,
ještě jednou moc děkujeme za realizaci programu Stranger School 1 v naší škole. Dětem se program moc líbil. Nezaznamenala jsem žádnou negativní reakci. Myslím, že celá třída byla vtažena do hry . Hra byla krásně propojená různorodými aktivitami a měla spád. Lektorky dokázaly ztvárnit velmi vtipně a realisticky různé role. Pro mě, jako pro třídní učitelku, bylo zajímavé sledovat, jak žáci řeší různé situace a jak se v dané situaci projevují. Společně jsme jako třída prožili různé emoce, ale i hodně legrace. Zde jsou některá hodnocení mých žáků:

Program byl zábavný, vtipný a poučný. Ani chvíli jsme se nenudili a vše podnikali spolu. Hodně se mi líbilo, že jsme nezávodili, ale dělali jsme to spolu. Obě paní, které nás hrou provázely, byly příjemné a fajn.

Moc se mi to líbilo, nejlepší byly ty vtipné scénky. Jen škoda, že jsme to museli urychlit.

Bylo to super, srandovní a byl to super zážitek- zase úplně něco jiného. Bylo vážně vidět, že spolu třída spolupracuje. Ale bylo by víc super, kdybychom dohráli hru.

Program byl pecka!

Program se mi líbil. Bylo zajímavé, že to bylo formou hry. Ráda bych, kdybychom si mohli projít celou školu a vyzkoušet všechny aktivity, které jsou možné. Moc mě nebavilo to povídání o pocitech mimo hru.

Program byl živý. Nenudili jsme. Dokázali jsme se projevit v daných situacích, tak že za mě skvělý program.

Moc mě to bavilo. Byl to zajímavý styl učení. Nemám co vytknout.

S pozdravem

Marcela Marková

Bezpečnostní rychlokurz pro školy ZUSB

Mgr. Eva Smažíková, ředitelka školy ZŠ Ohradní, 15. 4. 2024 

Díky skvělé spolupráci s paní Veronikou Krištofovou, místopředsedkyní školské rady naší ZŠ, jsme měli možnost pilotovat bezpečnostní kurz pro náš celý pedagogický sbor, který nám nabídla společně s lektorem Mirkem Khunem.

Profesionální lektor, pan Miroslav Khun, si získal naši pozornost od samého začátku. Nejprve proběhl kurz v 8. třídě s paní učitelkou, kde žáky připravoval na situace, kdy do školy vnikne ozbrojený pachatel s úmyslem zabíjet. Žáci samotní hodnotili tuto zkušenost jako přínosnou a samotné překvapilo, co vše se dá dělat v případě útoku. Paní učitelka vyhodnotila kurz jako něco, co by měl absolvovat každý učitel, aby získal základní znalosti a dovednosti, které mu mohou v dané situaci pomoci se rozhodovat a konat.

Poté vedení školy zajistilo tento kurz celému pedagogickému sboru. Pan lektor si hravě poradil s téměř 50 člennou skupinou. Cílil na bezpečnostní postupy použitelné právě na naší škole. Připravoval pedagogy na situace, kdy do školy vnikne ozbrojený pachatel s úmyslem zabíjet, seznámil je s bezpečnostními rutinami ve třídách, stanovil priority činností v případě útoku, vše společně nacvičovali včetně odvedení skupiny lidí mimo napadenou budovu. Zároveň i nacvičovali činnosti ve třídě v okamžiku, kdy budovu opustit nelze.

Bylo velmi zajímavé sledovat, jak působí emoce na samotné pedagogy. Jaké otázky jim k tomu okamžitě naskakují, co potřebují vědět.

Během května a června se potupně proškolí téměř všechny třídy školy se svými třídními učiteli a učitelkami ve svých třídách. Moc nás těší jejich zájem.

Tento kurz má pro nás jednu velkou přidanou hodnotu, kdyby se náhodou někdy někdo z nás ocitl v situaci kdekoliv mimo školu, kde nám i našemu okolí hrozí nebezpečí, víme, že nám získané znalosti, dovednosti a zkušenost z kurzu mohou pomoci.

Vřele doporučujeme všem pedagogickým týmům.

Houstone, máme problém

ZŠ Tyršova, 4. 4. 2024

Vážená paní Krištofová,

chtěli bychom poděkovat za úžasný program pro naše třeťáky. Naši piloti absolvovali celou misi ve velmi přátelské atmosféře a svižném tempu. Lektor na děti zapůsobil, spolupráci s ním si děti moc chválily.

Přeji spoustu spokojených dětí a jejich učitelů.

Alena Kurková

Ze života české společnosti v Řeporyjích

Hana Zdvihalová, 28. 3. 2024

V minulém týdnu proběhl na naší škole projektový den V)vašeho Besedária "Ze života české společnosti". Žáky tento program velice zaujal i díky tomu, že si mohli jednotlivé etapy našich dějin zažít na vlastní kůži. Zjistili tak, že vůbec nebylo jednoduché se v těchto situacích rozhodovat. Vlastními prožitky, autentickými zvukovými záznamy a dalšími informacemi, získali tak přehled o době, o které se učili v hodinách vlastivědy. 

Prostřednictvím zpětné vazby jsme se opět přesvědčili, že takto strávené hodiny žáky baví a odnesou si z nich do dalšího života všeobecný přehled o klíčových událostech našich dějin. 

Ze života české společnosti v ZŠ NČP v Praze

Realizace 1. 3. 2024, pátá třída

Dobrý den, paní Krištofová.

posílám Vám pár vybraných slohů k projektu "Ze života české společnosti", za který Vám ještě dodatečně děkuju. Následující hodinu etiky jsme věnovali debatě o projektu a musím říct, že to na děti velmi zapůsobilo a že si toho opravdu hodně pamatovaly. Nestihli jsme ani probrat všechno, takže jsme se domluvili, že budeme v debatě příští týden ještě pokračovat.

Těším se na další projekt příští rok s novou pátou třídou.

Pěkný víkend, Jitka Boučková 

Zmiňované slohové práce najdete >>> ZDE <<<

Na Hradě v Jílovém

ˇČtvrťáci ze ZŠ Jílové u Prahy

Dobrý den,

ještě jednou bych Vám chtěla poděkovat za včerejší program v náročnějších podmínkách.

Program byl připravený zábavnou formou, která žáky velice bavila. Paní lektorka dokázala vtáhnout do děje celou početnou skupinu 30ti žáků. Společně s žáky oceňujeme dokonalou připravenost na program, skvěle připravený materiál s kterým mohou žáci pracovat. Žákům se líbila možnost stát se na chvíli kněžnou či knížetem a každý si z programu odnesl pro sebe něco nového.

Děkuji za celou třídu 4.C i za sebe.

S pozdravem
Svatava Viktorová

Hurá na Hrad! v Berouně

4. třída v Berouně

Dobrý den,

ještě jednou děkujeme za velmi poutavý a dobrodružný příběh Pražského hradu, který děti mohly zažít díky Vašemu zážitkovému programu Hurá na hrad!. Děti si celý den velmi užily a všechny aktivity, které během dopoledne plnily, byly zajímavé, tvořivé a zároveň velmi poučné. Skupinové úkoly, se kterými se děti musely vypořádat, a které vedly k získání sedmi klíčů k pokladu, byly podány s cílem o maximální zapojení všech dětí a k prohloubení spolupráce a vzájemné komunikace.

Věřím, že poznatky a vědomosti, které děti nabyly, nám budou sloužit k dalšímu prohloubení učiva o dějinách naší země.

S pozdravem

Irena Zmatlíková a třída 4.B Jungmannovy ZŠ Beroun 

Hurá na Hrad! v ZŠ Generála Klapálka

5. třída, Kralupy nad Vltavou. 7. 1. 2024

Dobrý den, paní Krištofová,

děkuji a stále vzpomínáme na proběhlý program Hurá na Hrad!, z kterého byly děti nadšené. I já jsem byla unešená, jak jste měla program připravený, jak se činnosti střídaly, nechybělo závěrečné zopakování, vše bylo přiměřené přesně věku žáků, zkrátka vedla jste celé dopoledne opravdu velmi odborně, příjemně i vtipně. Stavba Pražského hradu i se souvisejícími informacemi byla pro děti velmi přínosná, napínavá i zábavná. Moc za to děkuji.

Níže posílám odkaz na naše webové stránky, kam jsem po programu vložila popis a fotografie z akce.

Bylo by skvělé, kdyby byla možnost absolvovat i Vámi zmiňovaný druhý díl programu.

Na shledanouLucie Poláková, třídní učitelka 5. B, ZŠ Generála Klapálka, Kralupy nad Vltavou

https://www.zsgenklapalka.cz/skola/akce-skoly/akce-exkurze-vylety-souteze/5-b-hura-na-hrad-1290cs.html

ZŠ Satalice na Hradě

5. třída, ZŠ Satalice

Dobrý den, paní Krištofová,

moc ráda bych poděkovala za sebe i celou třídu V.A za skvělý projekt. Moc jsme si celé dopoledne užili a hravou formou se dozvěděli spoustu nových věcí. Děti zpětně hodnotily vše velmi pozitivně. Ráda se zase ozvu na další projekt.

Hezký den

Helena Brabcová – ZŠ Satalice 

Hurá na Hrad! v Čisovicích

4. a 5. třída ZŠ Čisovice, 21. 11. 2023

Dobrý den, paní Krištofová,

dovolila jsem si trochu přiblížit našima očima Váš úžasný program.

"HURÁ NA HRAD" je velmi akční, interaktivní bojovka, která přibližuje stavbu Pražského hradu v průběhu staletí. Žáci jsou nenásilnou formou vtaženi do poutavého běhu dějin. Stále něco vymýšlejí, tvoří, skládají. V programu je použita spousta kvalitních rekvizit (oděvy, kostky, dřevěné stavby, kartičky, koruna). Velmi vhodně je využitý moment náhody v podobě kartiček štěstí.

Pětihodinové přiblížení dějin uteklo jako voda a odměnou žákům bylo nalezení sedmi klíčů, které otevřely národní poklad, který skrýval Svatováclavskou korunu.

Opravdu nezapomenutelný zážitek. Děti nadšené! Děkujeme a všem doporučujeme!

Lenka Veselá a Magdaléna Cihelková 

Hurá na Hrad! v ZŠ Zdice

Mgr. Petra Srpová

Děti /5.r./ ZŠ Zdice si prošly programem Hurá na Hrad, který nabídl dětem vzdělávací aktivity, které zajímavým a hravým způsobem podněcovaly žáky k učení v souvislostech a ujasnění si historických mezníků českých dějin spolu s panovníky. Stavba Hradu byla nedílnou součástí programu a doprovázela děti po celou dobu programu. Děti byly po celou dobu aktivní, odnesly si spoustu zážitků a vědomostí. Tento program mohu doporučit ostatním školám.

Velmi oceňuji paní lektorku. Dokázala děti zaujmout a podněcovat k aktivitám. Během celých 5. vyučovacích hodin dokázali žáci dodržovat předem stanovená pravidla a přijmout své role. Program působil na žáky také výchovně. Žáci spolupracovali ve skupinách, společně se museli rozhodovat, vzájemně se tolerovat a učit se empatii k druhým lidem.

Děti měly možnost se dozvědět rozšiřující informace z českých dějin a využít znalosti, které načerpaly během hodin vlastivědy. Tento program navázal na vlastivědné znalosti žáků. Program byl celkově velmi pestrý.

Mnohokrát děkujeme a budeme se těšit na další setkání. Děti svým potleskem a ústními reakcemi vyjádřily spokojenost a radost, a nejen děti….. .Přeji Vám, paní lektorko, jen samé veselé a spokojené děti, abyste i nadále měla takový elán a chuť do práce a práce Vás stále naplňovala.¨

Děkujeme, Mgr. Petra Srpová

Hurá na Hrad! v ZŠ Líbeznice

Irena Počtová

Milá Veroniko,

moc děkujeme za úžasné dopoledne s Vámi a Vaším projektem Hurá na Hrad, který si užily nejen děti, ale i já s paní asistentkou

Hurá na Hrad! v Kolíně

5. A, ZŠ Masarykova, Kolín

Dobrý den, paní Krištofová,

zdravím Vás a chtěla bych Vám za sebe a své žáky 5. ročníku poděkovat za dnešní úžasný projekt "Hurá na Hrad". Program je nejen naučný, ale především poutavý. Hravou formou si děti zopakovaly učivo dějepisu 4. ročníku a všechny to moc bavilo.

Veškeré rekvizity, pomůcky a dřevěný model hradu máte naprosto dokonalé, navíc prezentace byla na vysoké úrovni, včetně Vašich znalostí.

Program mohu jen doporučit a ještě jednou mnohokrát děkuji.

Mgr. Pavlína Kopáček Hölzlová 

6x Stranger School v ZŠ Žitomířská

S. Pojmanová, ZŠ Žitomířská, Český Brod

Dobrý večer,

předně bych Vám moc chtěla za všechny programy poděkovat. Nám - pedagogům i dětem se moc líbily. Všechny ohlasy jsou pozitivní. Líbilo se nám, že nejde o ,,suché" a statické programy, ale i o pohyb a zábavu. A také to, že jste do programu vtáhly všechny děti.

Přeji Vám hodně zdraví a těším se na další spolupráci. Určitě se ozvu s objednávkou na příští rok.

S. Pojmanová

Hurá na Hrad! v ZŠ Angel v Praze

Mgr. Eva Cupalová, třídní učitelka 5.D

Akce Hurá na Hrad je celodenní zajímavý projekt nejen pro žáky, ale i pro učitele.Je zaměřený na učivo dějepisu pro žáky 4. a 5. ročníku.


Jedná se o interaktivní program propojený s činnostním učením a mezipředmětovými vztahy. Postupně jsme stavěli Hrad od jeho počátku. Děti viděly, jak se sídlo králů měnilo a rozrůstalo až do dnešní podoby.

Důraz je kladen na měkké cíle, tzn. spolupráce, naslouchání si, respektování názoru druhých, atd. 


Projekt je velmi zajímavý a těším se na další. 

Stranger School I

8. třída, ZŠ Juventa v Milovicích, 21. 9. 2023

Za mě Stranger School 10 hvězdiček z 10 a 11 jsem nedala jen proto, že jsem se programu jako učitelka nemohla aktivně účastnit. Lektorky jsou výborné, hrají v příběhu skvěle různé role, bezvadně program vedou! Příběh, rekvizity, jednotlivé aktivity jsou do detailu promyšlené.

Celý program je vtipný, chytlavý, má spád a po třech hodinách se mi vůbec nechtělo končit. 

Pokud by to bylo možné, moc bych se přimlouvala za to, kdybychom s nimi mohli absolvovat (tak za rok) i Stranger School 2. 

Hurá na Hrad!

5. B, ZŠ Ohradní

Program sice "vezme" 5 hodin času, ale stojí za to těch pár hodin "obětovat". Děti si během nich prošly cca deseti staletími, ve kterých se utvářela podoba Pražského hradu. Zjistily, jak vypadaly základy hradu na jeho počátku, uvědomily si, kteří panovníci měli podíl na jeho vzhledu, pochopí, jak fungoval život za hradbami. Před jejich očima se měnila podoba Pražského hradu za pomocí dřevěného modelu, samy jeho podobu odhadovaly, dotvářely. Vyzkoušely si také prakticky, jak to, že drží gotická klenba, vytvářely barokní sousoší, tvořily pro Rudolfa II. další umělecká díla, z lega tvořily další podoby chrličů, tančily středověký tanec...

Celý program je protnutý činnostmi dětí, které se na chvilku nenudí. Na konci programu čeká na děti jedno překvapení , ke kterému musí získat sedm klíčů…. Jako prvostupňová učitelka doporučuji program 4. a 5. ročníkům k dotváření představy o českých dějinách (v rámci vlastivědy), 6. ročníkům spíš na začátku roku jako souhrnné opakování.

Alena Kolaříková

Ze života české společnosti 2.0

Kvarta, Gymnázium Sedlčany, 19. 4. 2023

Ve středu 19.4. 2023 jsem v roli "domovníka" se svými kvartány absolvoval pořad Ze života české společnosti 2.0. Očekával jsem, že budu nadšen, protože s podobnými workshopy mám ty nejlepší zkušenosti. A byl jsem víc než nadšen.

Všem školám a kolegům doporučuji. Žáci byli spokojeni, bavilo je to, líbilo se jim to, vžívali se do rolí. A paní lektorka Veronika je vynikající a zkušená průvodkyně a rozená herečka.

Začínám zkoumat další nabídky Besedária a přemlouvat vedení školy, aby souhlasilo. Dějiny na vlastní kůži. Děkuji.

Libor Tomášek, gymnázium Sedlčany

Ze života české společnosti 2.0

Romana Müllerová, 8. třída, ZŠ Bystřice, 24. 3. 2023

Dobrý den, paní Krištofová,
omlouvám se, že zpětnou vazbu od žáků Vám zasílám až teď. Chtěla bych Vám ještě jednou moc poděkovat, protože všechny zpětné vazby byly pozitivní! Já jsem byla naprosto nadšená. Úžasně jste děti vtáhla do děje a opravdu je celou dobu hra bavila. A věřte mi, že tuhle třídu jen tak něco nebaví. Program byl velkým přínosem pro všechny žáky. Věřím, že na něj jen tak nezapomenou :)

Zpětná vazba od dětí vypadala například takto:

"Paní měla úžasné herecké výkony. Dobře vymyšlené."

"Nejdříve jsem si myslel, že to bude blbost, ale opak byl pravdou. Dozvěděli jsme, jak byla tehdejší doba drsná."

"Bylo to super. Moc se mi líbilo, jak to bylo zpracované. A navíc u toho byla sranda."

"Program se mi moc líbil, hlavně se mi líbily herecké výkony, které paní předváděla. Byla tam hezká atmosféra. Bylo hezký, že jsme se zapojili všichni. A utíkalo to strašně rychle."

"Program byl super. Nejvíce se mi líbilo rozhodování a jeho důsledky. Herecké výkony paní, která nás provázela programem, byly dokonalé."

"Program byl moc hezký. Líbilo se mi pracovat ve skupinách, kde každý měl vlastní roli. Dozvěděla jsem se spoustu nových informací a něco se přiučila. Paní byla moc milá a vtipná a hlavně se uměla vžít do role. Určitě bych chtěla, aby paní zase někdy přijela a my se tak mohli dozvědět a přiučit něco nového."

Mockrát děkuji a přeji Vám mnoho úspěchů. 

Ze života české společnosti 2.0

Jana Kubešová, 9. třída ZŠ Milín, 21. 3. 2023

Za sebe program určitě doporučuji. Bylo to 5 zajímavých hodin dějepisu, kde byly obsáhlé ty nejdůležitější události, které se v letech 1946 - 1989 u nás v Československu staly. Do detailu propracovaný projekt, s velkým množstvím faksimilií, různorodých aktivit, které žáky bavily a přiblížily jim dobu, kterou na vlastní kůži nezažili.


Moc děkujeme, Jana Kubešová. 

Amélie ve světě komiksu

Hana Zlámalová, ZŠ Vinoř, 5. třída, 12. 3. 2023

Dobrý den, paní Krištofová,

následující den po Vaší návštěvě v naší třídě s programem o komiksu jsem s dětmi ještě jednou probírala nejdůležitější, nejzajímavější body, o kterých jste se zmiňovala. Velice pohotově reagovaly, odpovídaly a i samy přispívaly vlastními postřehy.

Věřím, že komiks se nyní pro ně stane čtivějším a zábavnějším a sáhnou po něm častěji než doposavad, tak jako já:). Určitě si ještě doděláme kopii o komiksu v reklamě, jelikož reklamě jsme se letos věnovali celý měsíc a děti toto téma moc bavilo.

Jednoduše řečeno, dětem se Amélie ve světě komiksu líbila, teorie i praxe tam bylo tak akorát, prostě aby program nenudil, nýbrž zaujal a nadchl pro dané téma:).

Ještě jednou děkuji.

A brzy snad na shledanou! 

Stranger School 

Ohlasy žáků z programu konaného 2. 2. 2023 v 8. třídě v ZŠ Juventa, Milovice

- Program byl super, moc jsme si ho užili a těším se na příští rok. Líbilo se mi, že jsme hodně spolupracovali.

- Bylo to super. Nejvíce mě bavilo hledání informací.

- Bylo to lepší než jsem čekala. Na druhou stranu některé ty úkoly byly složitější.

- Program byl velice skvělý. Líbila se mi naše týmová spolupráce.

- Moc se mi to líbilo paní byli obě moc příjemné. Kdyby bylo více času tak by to bylo lepší ale i tak jsem si to moc užila-

- Bylo to moc hezké, moc jsem si to užila. Hodně zábavy.

- Byla velká sranda. Škoda že to nebylo delší.

- Tato akce se mi líbila a myslím si že by mělo být pokračování.

- Na začátku jsem si myslela že je to úplná blbost, ale když jsme začali pátrat tak to bylo čím dál lepší.

- Mrzí mě že ta akce nebyla dlouhá.

- Bylo to velice zajímavý a napínavý rozhodně bych to chtěl dodělat. Bavilo mě to dost, stál bych za zopakování. :) 

Ze života české společnosti

30. 1. 2023, 6. třída, ZŠ a MŠ Na Beránku v Praze 12

Jednoznačně doporučuji! Děti se během 5 intenzivních hodin seznámily s událostmi České republiky v letech 1946-89. Celou dobu programu jsem si říkala, že by měl být snad povinný pro celý druhý stupeň. Novodobým dějinám se totiž ve škole stále věnuje málo času, což je velká škoda.

Nejdůležitější jsou pro mě vždy reakce dětí po akci. Někdy se však stává, že i když je z pohledu pedagoga událost poučná a zábavná, děti to tak necítí a řeknou, že to byla nuda. Zde však byly ohlasy z velké části pozitivní, ba přímo nadšené.

Zde jsou některé z nich:

"Bylo to velmi příjemné, vše mě zaujalo. Zjistila jsem, že mě historie docela zajímá. Aktivity byly akční a moc zábavné. Při povídání jsem se uměla vžít do dané situace. Jsem moc ráda, že jsem se této akce mohla zúčastnit. Hodně jsem si z toho vzala."

"Projektový den se mi líbil, protože byl zaměřený na historii České republiky. Líbilo se mi, že jsme se dostali do let 1946-1989 tak, že jsme hráli hru."

"Bylo to moc pěkné, ani bych neřekla, že by to mohla být taková sranda. Moc jsem si to užila a rozhodně bych si to ráda dala ještě jednou. Doufám, že ještě budeme mít podobný program v budoucnosti."
Kristýna Holubcová

Stroj času

Žáci z 5. třídy ZŠ Vitae, Praha, 16. 1. 2023

Dnes jsme se zúčastnili skvělého programu ve škole Vitae. Navazovalo to na naši epochu Vynálezy a jejich vynálezci, což nám moc pomohlo. Líbil se nám promyšlený příběh, který nás vtáhl do tématu. Díky kulisám a rekvizitám jsme se lépe dostali do historické doby. Bavily nás vaše hry, a jednou z nejzábavnějších aktivit bylo stavění mostu. Oceňujeme, že jste nám dávali šanci se zapojit, třeba táhnout Ferrari. Užili jsme si devadesát minut s vámi a vůbec se nám nechtělo končit.
Jen nám přišlo smutné, že jsme neviděli ten nový iPhone 🙂

Stranger School v 7. třídě

ZŠ Vitae, Praha, prosinec 2022

Dobrý den, 

rádi bychom Vám poděkovali za výborný program Stranger School, kterým jste provedli naši třídu. Hra sedmáky pohltila a vtáhla do děje, (což u nich v tomto věku není vždy zaručeno). Líbil se jim příběh i forma, jakou jím postupovali. V reflexi oceňovali autentické zážitky, které jim lektorky zprostředkovaly svými hereckými schopnostmi. Vyhovovala jim také spolupráce ve skupinkách i nutnost předávání informací mezi těmito skupinkami tak, aby třída dokázala společně poskládat, jak se vlastně celý příběh odehrál. 

Kromě toho, že je celé dopoledne bavilo, je věrohodná zápletka přivedla k otázkám a k přemýšlení o různých úhlech pohledu na jednu situaci, či o síle dezinformace a pomluvy. 

Za nás vyučující děkujeme též za respektující, citlivý a veskrze profesionální přístup s jakým Vaše lektorky dovedou se třídou pracovat.
Mnoho úspěchů a příjemných zážitků ve Vaší další užitečné práci přeje tandem 7. třídy.

Děkujeme a zdravíme.
Anežka a Iva 

Ze života české společnosti

Scio Škola, Praha Žižkov

Dobrý den, 

nám se program moc líbil. Skvěle a do detailu připravená hra se všemi důležitými informacemi. I děti nám po skončení chodily říkat, že je to moc bavilo :) 

Moc děkujeme! 

Katka Mansfeldová

Velká rodinná rada

ZŠ Kněžmost

Dobrý den,

moje třída se zúčastnila programu Velká rodinná rada a moc se nám to líbilo. Děti spolupracovaly ve skupinách, rozdělily si role v rodině a řešily jejich reálné problémy. Vše bylo autentické a pro děti moc zajímavé. Je to moc hezký a propracovaný program.

S pozdravem
Mgr. Gabriela Hronová 

Ze života české společnosti

ZŠ Otokara Chlupa, Praha, 16. 11. 2022

Dobrý den,

moc Vám děkujeme za výborně připravený a dokonale promyšlený program Ze života české společnosti. Děti formou hry, video ukázek a zajímavých aktivit nenásilnou formou a s velkým nadšením pronikaly do tajů historie 20. st. 

Velmi obdivuji Vaše nasazení, pečlivou přípravu materiálů i dokonalé časové rozvržení.
Moc děkuji a přeji Vám hodně energie do realizace dalších programů.

Marcela Pávková 

Houstone, máme problém

3. A ze ZŠ Štěrboholy, 13. 6. 2022

Dobrý den, paní Krištofová,

minulý týden jsme byli součástí programu Houstone, máme problém.

Čekaly nás dvě hodiny zábavného procvičování, zkoumání, spolupráce a to vše bylo doplněno legrací.

Rádi bychom vyzdvihli i báječné pomůcky a rekvizity, které nás rovněž nadchly. A jako třešinka na dortu byl lektor Kuba, který nás dokázal hravě usměrnit, pobavit, zaujmout a navíc to byl velký sympaťák.

Děkujeme, moc jsme si to užili.


Ze života české společnosti 

ZŠ Zvole, 5. třída

Měla jsem dnes možnost zúčastnit se s páťáky projektu Ze života české společnosti, který děti zavedl do dob komunistické éry našich dějin. Toto téma bylo velmi hezky zpracované - odpovídalo věku i schopnostem žáků, předalo jim zajímavé informace, ale nezůstalo pouze u suchých údajů. Největší přínos celého projektu byl především v tom, že si děti mohly samy prožít některé momenty z totalitního režimu a díky tomu si uvědomit, jak nelehká doba to byla. Hra byla také vymyšlena motivačně, děti úkoly bavily a rády je plnily - a to nejen pro žetony, které získávaly, ale i pro rozmanitost úkolů jako takových. Myslím, že se při výuce dá velmi hezky na tento projekt navázat.

Stroj času v ZŠ Davle

Z reakcí dětí

- Mně se líbilo, že jsme pracovali v týmu. Niki.
- Moc se mi to líbilo, protože to bylo SUPER! A chci, aby to bylo ještě jednou. Líbilo se mi stavět most a myčku a všechny úkoly. Děkujeme.
- Líbilo se mi to, protože jsem byl Chuck Norris a také bylo zajímavé to skládání ozubených kol a ty lasery. Dávám tomu pět hvězd z pěti. 
- Bylo to super. Hodně vtipný a bavily mě ty úkoly. Ráda bych vás viděla ještě jednou. Bylo to naučný, takže super. Kačka. 
- Moc se mi to líbilo a nejvíc se mi líbil ten vymakanej most. A taky se mi líbilo, jak jste hráli s loutkama. Saša. 
- Moc se mi líbily vaše herecké výkony s loutkami. Ale bavily mě piškvorky, jak jsme běhali a vůbec jsem netušil, že jde postavit most takhle hustej. Matěj. 
- Všechno se mi líbilo, ale nejvíc se mi líbil most, malý i velký. Nejlepší bylo, jak jsem po mostě šla. Api. 

Ze života české společnosti 2.0

Roman Pazderský, učitel dějepisu, Gymnázium a SOŠPg Čáslav

Dne 17. března 2022 se na naší škole pro žáky kvarty konal pětihodinový dějepisný projekt s názvem "Ze života české společnosti 1946-1989". Žáci byli rozděleni do čtyř pracovních skupin, které (na motivy známé knihy Josefa Škvoreckého) představovaly rodinu Machaninových, která prostřednictvím edukativní hry postupně prochází všemi zlomovými mezníky dějin poválečného Československa. Žáci se díky tomu mohli zábavnou formou seznámit nejen s každodenností v éře komunistické diktatury, ale především s možnostmi a důsledky uplatňování různých sociálních strategií v době totality, ať už šlo např. o únor 1948, politické represe 50. let, pražské jaro a okupaci ČSSR, normalizační čistky, Chartu 77 či sametovou revoluci. V reflexích žáků byl projekt zhodnocen jako maximálně vydařený, jelikož si díky němu uvědomili rozdílnost subjektivního prožitku "žitých dějin", zejména pak složitost každodenní volby mezi na jedné straně loajálním životem v relativním bezpečí státem garantovaných jistot, a na druhé nonkonformním postojem opřeným o etické a morální principy.

Ze života české společnosti 2.0

TT Primary and Lower Secondary School, Brandýs nad Labem

Dobrý den, paní Krištofová,
ještě jednou Vám moc děkujeme za vaší návštěvu u nás ve škole. Děti byly z programu nadšené, říkaly dokonce, že to bylo SUPER, což je u puberťáků věc zcela výjimečná. Rozhodně si pod Vaším vedením děti udělaly alespoň matnou představu o tom, jak hrůzostrašná doba to byla a krásně jste podpořila to, co se do nich snažím vtloukat od té doby, co se společně poprvé setkáme - CHOĎTE K VOLBÁM!

Ještě jednou moc děkuji a přeji Vám, ať se Vám daří ve všem, do čeho se pustíte.Těším se zase někdy příště na viděnou!:-)

S pozdravem
Mgr. Kateřina Ďurišová

Stranger School v 8. C

FZŠ České mládeže 230/2, Ústí nad Labem, 17. 2. 2022

Milá paní Veroniko a paní Ájo,

moc děkujeme za skvěle připravený program pro žáky z 8. C. Ačkoliv jsme vlastně nevěděli, do čeho se pouštíme, byl to pro žáky i pro mne ojedinělý zážitek. Spojení s deskovou hrou a zasazení do dětem blízkého prostředí byl skvělý tah. Bylo velmi zajímavé sledovat své žáky, jak přes počáteční nejistotu začínají vstupovat do děje, snaží se řešit záhadu zmizelé studentky, která by klidně mohla být jejich spolužačkou. Dokázali se "odvázat", až zapomínali na reálný čas, odmítali přestávku a chtěli přijít záhadě na kloub. I já jsem se občas přistihla, že bych ráda zasáhla do děje, i mě program zaujal. Bylo znát, že hra žáky baví a že si ji užívají. A přitom se "učili", aniž by o tom věděli. Museli zjišťovat informace, třídit je a vyhodnocovat je, museli klást otázky, navrhovat vhodné formulace a hypotézy, které následně ověřovali. Museli vymýšlet různé strategie, učili se plánovat a předvídat. Vyzkoušeli si důležitost týmové práce. Při hraní rolí si vyzkoušeli situace, se kterými se mohou setkat v reálném životě. Po skončení programu jsme si ještě dlouho o programu povídali, žáci byli nadšeni a chtěli by ještě jednou podobný program zažít. Veroniko a Ájo, znovu moc děkujeme za příjemný zážitek, klobouk dolů před vaším skvělým výkonem. Jste nejen skvělé herečky, ale i srdcařky, které věnují své práci vše. Za 8. C vyřizuji pozdravy.

Martina Chocholoušová

Houstone, máme problém

ZŠ NČP, Praha, 28. 2. 2022

Dobrý večer, paní Krištofová, chtěla bych poděkovat za krásný program, který pro nás pan Křikava nachystal. Děti velmi zaujal, byly nadšené. Obdivovala jsem, že dokázal bez podbízení, a přitom s humorem, oslovit a nadchnout téměř celou třídu. Krásné a nápadité byly rovněž všechny rekvizity i jejich využití. 

S přáním spokojených dní R. Matěnová

Divadelní dílna Eliáš mezi piráty

ZŠ Dukelská, Benešov, 11. 2. 2022

Dobrý den, paní Krištofová,

moc děkujeme za krásný program. Byl velice inspirativní. Děti se dozvěděly nové informace, zapojily i své pohybové dovednosti a v neposlední řadě i svou fantazii při výrobě medúzy.

Všichni jsme se velice dobře bavili.

Děkujeme a těšíme se na další spolupráci

Jana Šeborová, Ivana Pallová, Hana Váňová a Ivana Váňová

Ze života české společnosti v ZŠ Loděnice

Jana Šedivá, 9. 2. 2022

Dobrý den, 

ještě jednou bych Vám ráda poděkovala za včerejší práci. Dnes jsme téma znovu otevřeli, děti daly dohromady všechna témata, činnosti, zážitky, nahrávky. Nejdřív ve skupinkách, pak jsme vše spolu sesbírali a sepsali. Následně jsme, už jednotlivě, sepsali pětilístek, jako reflexi ke včerejšímu dni. Celá včerejší akce byla:

 • konkrétní
 • zážitková
 • velmi obohacující
 • názorná
 • vhodná pro páťáky, právě pro již probraná témata ve škole
 • mířená přesně na podstatu daného časového období
 • akční
 • týmová
 • podporující spolupráci
 • Veronika je neskutečná!!!

Přeji Vám mnoho úspěchů a radost z tak přínosné práce! Právě tyto prožitky jsou potřeba pro pochopení .. Děkuji!

Velká rodinná rada v ZŠ Milín

Jitka Vítková, 11. 2. 2022

Dobrý den, paní Krištofová,

ráda bych Vám a zejména lektorce Andree Aje Marečkové poděkovala za excelentní vedení výukového programu.

Z reakcí žáků: 

Uvědomil jsem si, že jídlo stojí strašně moc peněz. 

Odnesla jsem si z besedy, co je hypotéka, hlavně jak se má hospodařit s penězi a spolupracovat.

Akce se mi líbila a ponaučení je, že se vyplatí pojištění. 

Bylo to boží, naučil jsme se, že musím s penězi dobře zacházet. 

Uvědomila jsem si, že různé věci jsou drahé, a také to, že dospělí lidé to mají těžké.    

Stranger School v ZŠ Ohradní v Praze

Reakce žáků 4. A

Přišlo mi, že ten program byl proto, abychom se naučili spolupracovat a aby jsme si naslouchali. Líbilo se mi prostředí školy. Nejvíc se mi líbily ty dvě puberťačky, protože od nich bylo nejtěžší něco zjistit. 

Líbilo se mi, že jsme tam celou dobu neseděli. Bylo super, že každý tým měl jinou cestu do školy. 

Nejvíc mě bavilo, jak jsme byli v knihovně. Doufám, že si to zahrajeme někdy znova. Bylo to super. A nic bych na tom neměnila. 

Ta hra byla naprosto nádherná. Nejvíc mě bavilo, jak jsme byli na té chemii. Myslím, že by se to líbilo i jiným dětem a vím to na sto procent. 

Líbilo se mi, jak jsme se pohybovali po plánu. 

Interakce s postavami byla snad nejzábavnější věc. Nejvíc unikátní byly postavy tím, jak se chovala každá jinak. 

Líbilo se mi, že se do her zapojovala celá třída. 

Zlepšilo mi to náladu. 

Stroj času v Královská MŠ a ZŠ v Praze

Tereza Karlíková, 15. 12. 2021 

Program byl skvěle propracovaný! Aktivity samotné byly různorodé (aktivní, klidnější, logicky zaměřené, manuálně náročné, vyžadující pozornost, kooperativní...), s citem seskládané a pro děti velmi zajímavé a zábavné. Navíc byly krásně propojené příběhovým pozadím s jasným cílem. Bylo znát, jak je team sehraný a celý program dobře zorganizovaný. Já jsem ocenila, jakým nenásilným způsobem děti procvičily poměrně širokou škálu témat, kterým jsme se společně věnovali ve výuce. Děti po celou dobu plně věnovaly pozornost programu, okamžitě a ochotně reagovaly na pokyny a náramně si to užily. A ještě ke všemu bylo vše nádherně výtvarně zpracované! :) 

Stranger School

Michaela Poc, ZŠ Ohradní

Program je velmi dobře koncipován a propojen se zájmy žáků a jejich způsobem komunikace. Žáci se nejen dozví, jak mají řešit problémy týkající se šikany, ale během programu vyjadřují svoje názory, naslouchají si, respektují názory druhých, spolupracují, hledají řešení i taktiku. Žáci byli nadšení, program je velmi bavil a vtáhnul do děje. Z jejich reakcí i zpětné vazby vyplynulo především to, že se jim moc líbilo propojení s deskovými hrami, jiný způsob podání problematiky šikany, herecké výstupy i jejich práce a role ve skupinách.

Velká rodinná rada v ZŠ Kolovraty

Veronika Lišková

Dobrý den, Veroniko,
jak jsem slíbila, posílám názory dětí z 5. tříd . Nenašla jsem nikoho, komu by se to nelíbilo :-). Udělala jsem průzkum a ptala se téměř všech dětí. Shrnuto - líbilo se jim všechno, nejvíce "rodiny, sazka a utrácení" :-)
Děti by vás opět někdy rády přivítaly u nás v Kolovratech. Prý s historickou besedou nebo i s bojovkou.
Jěště jednou děkuji, vaše beseda byla moooc prima :-)

Ze života české společnosti 2.0

Studenti kvarty Trojského gymnázia v Praze

 • Bylo to skvělé a velmi poučné. Hodně jsem se bavila a měla jsem šanci se sblížit se svou vlastí. Obě lektorky byly skvělé a komunikativní a je vidět, že do toho daly spoustu práce. Anita K.
 • Akce byla fajn, bavilo mě to, všechno to dost odsýpalo. Lepší než se učit.
 • Program se mi moc líbil. Byla to zábavná cesta, jak se dozvědět něco nového o naší historii.
 • Program mi přišel zajímavý a poučný. Myslím si, e nás program obohatil o dějepisné vědomosti a že mi to pomohlo i v týmové práci. Abraham.
 • Tento program se mi celkově velmi líbil, všechny úkoly mě bavily. Plus jsem i toho hodně zjistil. František L.
 • Moc se mi to líbilo, nečekala jsem, že to bude tak záživné. Hodně se mi líbilo to celé téma té rodiny a bylo to zajímavé.
 • Program se mi velmi líbil. Dozvěděl jsem se mnoho zajímavých informací o událostech minulého století v období od konce 2. světové války až do Sametové revoluce. Nejlepší podle mě bylo to, že celá přednáška byla formou zábavných her. Vojta B.
 • Dosud nejlepší program. Líbilo se mi, jak každý člen rodiny měl svoji "chvíli". Thea K.
 • Tento program se mi velice líbil, přišel mi jako skvělý způsob interaktivního přiblížení komunistické doby nám, mladým studentům. Získal jsem díky němu nové informace a osvěžil stereotypní výuku. Viktor H.
 • Vážně jsem to nečekala. Myslela jsem si, že to bude nuda jako většinou, ale fakt se to povedlo a bavilo mě to. Děkuji.
 • Program byl super, bavil mě. Ze začátku jsem sice nečekal, že to bude tak zábavné, ale to se tak v polovině hry změnilo. Jediné, co bych vytknul, byl počet a délka přestávek.
 • Program byl velmi hezký, toto období dějin mě hodně baví a zajímá, takže se mi to moc líbilo. Úkoly byly zábavné. K. P. 

Stroj času

ZŠ Mikulova

Ještě jednou chci poděkovat za skvělou dvouhodinovku se "Strojem času". Děti byly nadšené, ani si nevšimly, kolik nového se dozvěděly. Nad pomůckami, které využíváte během programu, smekám. Moderátoři byli pak třešnička na dortu. Je vidět zapálení pro věc a vztah k dětem. Po zhlédnutí všech pohádek a programu "Houstone, máme problém" jsme si mysleli, že nás už nemůže nic překvapit. Omyl. Z údivu jsem nevycházeli.
Za děti i paní učitelky z Mikulky Kristýna

Za pokladem Černého piráta

Špinarová Helena, Doležalová Květa, ZŠ Zvole, 2.A

Dobrý den,
chceme Vám dodatečně poděkovat za krásně připravený program, který jsme s Vámi absolvovali v pátek u nás ve Zvoli. Děti moc bavil (prý to bylo jedno z nejhezčích představení, které viděly 🙂) a také nám, učitelkám, se líbil. Byl nápaditý, živý a vtipný - dokázali jste děti krásně zaujmout a nenásilně vtáhnout do plnění jejich úkolů. Budeme se těšit někdy příště.

Expedice Čtyřlístek

Lucie Moskalievová, ZŠ Štěrboholy

Dobrý den, paní Krištofová,

děkujeme za úterní besedu o Čtyřlístku. Děti byly nadšené, ve čtvrtek jsme opakovali informace, které jste nám předala. A vše si pamatovaly. Bylo na nich vidět nadšení, aktivita, spolupráce ve skupince. Dostala jsem i od pár rodičů velmi kladnou reakci na komiksy.

Ať se vám daří. 

Pirátská pohádka

Jaroslava Kreisingerová, ZŠ Zvole, 5. 11. 2021

Dobrý den,
dnes jsme měli možnost vidět vaše loutkové představení "Pirátská pohádka". Chtěla bych vám ještě jednou říci, že nás představení uchvátilo. A to bez rozdílu věku. Krásné kulisy, loutky, zábavný a nenásilnou formou poučný scénář, zapojení dětí a herecké nasazení... Moc děkujeme za super zážitek.

Velká rodinná rada

Veronika Macková, 6. třída, ZŠ Dukelská v Benešově

Dobrý den,
děkujeme moc za úžasný projektový den "Velká rodinná rada", který u nás v 6.A proběhl v pondělí 31.5.2021.


Děti si celý program moc užily, bavily je skvělé rodiny a vžily se do jejich postav 🙂. Dnes jsme se bavili o tom, co jim zůstalo nejvíce v paměti, co je bavilo. Bylo toho strašně moc - sportka, nákupy pro radost, že se jako rodina udrželi nad hladinou, přehled o tom, co všechno musí rodiče platit, kolik stojí jídlo v obchodě 🙂.

Moc děkujeme a těšíme se někdy příště na viděnou!! 

Ze života české společnosti v Lauderových školách

Radka Sobolová, 25. 5. 2021

Dobrý den, Veroniko,

zde jsou zpětné vazby od dětí:

Hra byla zajímavá, zábavná a poučná. Myslím, že si všichni něco zapamatovali. Hra mě úplně vtáhla do doby, kterou jsme probírali. Jediné mínus podle mě je, že to bylo trošku dlouhé, ale to je jen maličkost. Lia

Podle mě nejlepší vlastivěda na světě. Sam

Hodně jsem si toho zapamatovala. Dina

Hodina byla super. Dan

Líbilo se mi, že jsem se mohla vcítit do doby, kterou jsme probírali. Maya

Mně se to moc líbilo, bylo to vtipný a zábavný. Lora

Mně se to moc líbilo a myslím, že to byla skvělá hra a že to byl dobrý nápad udělat z vlastivědy deskovou hru. Hodně jsem se naučila a bylo to velmi zajímavé. Stella

Veroniko, projekt měl celkově u nás i u dětí veliký úspěch. Zpětné vazby jsme si ještě dali v pátek. Psali mi i rodiče, že děti o tom doma vyprávěly a rodiče byli opravdu vděčni za připomenutí všech hrůzných dějin a hlavně došlo k pochopení celého vývoje až po sametovou revoluci. Rina konečně poznala, že Stalin nebyl ten hodný, 

Amélie on-line

ZŠ Montesori, Jablonec nad Nisou, 10. 5. 2021

Velmi děkujeme za zábavný a také naučný program Amélie ve světě komiksu. Paní Veronika svým přístupem krásně nadchla děti pro téma komiksu. Přinesla nám zajímavé poznatky z historie i současnosti komiksu, a také možnost aktivně si vyzkoušet techniky tvorby komiksu. Online verze programu byla vítaným zpestřením pro naše pravidelná online setkávání v rámci výuky. Rádi vyzkoušíme i další programy z nabídky. Tým Montessori

Houstone, máme problém

Reakce žáků 4. třídy ze ZŠ Milín, 28. 4. 2021

Ve středu 28. 4. se žáci čtvrtého ročníku zúčastnili výukového programu. Program "Houstone, máme problém" vzal žáky 4. třídy na dobrodružnou a především matematickou vesmírnou misi. A co na to mladí kadeti?

,,Bylo to super. Nejvíce mě bavilo doplňování sond a raket do obrázku" Anetka V.

,,Celé dvě hodiny byly úžasné." Michaela D.

,,Byli jsme ve vesmíru a opravili jsme loď, počítali a luštili. Nejvíc mě bavilo bludiště." Vendulka

,,Líbilo se mi řazení čísel, když jsme nemohli mluvit." Anetka T.

,,Hráli jsme různé hry kosmonautů. Bylo to moc moc fajn." Michaela Š.

,,Tento projekt se mi moc líbil. Dozvěděla jsem se něco o vesmíru. Bylo to super." Janička W.

,,Tahle aktivita se mi moc líbila, protože tam byly kvízy a já hrozně rád řeším kvízy." Richard

,,Bylo to hrozně super, dozvěděli jsme se něco o vesmíru. Dělali jsme to s jedním vtipným pánem." Verunka

,,Líbilo se mi, že jsme dělali různé vtipné aktivity. Moc mě to bavilo." Danielka

,,Letěli jsme na planetu Panorama. Strašně se mi to líbilo." Filip

,,Mě strašně bavilo, když se nám rozbila loď, selhal počítač a byla tam zlá bakterie - to bylo perfektní." Daník

,,Bylo to hrozně hezký, měli jsme dvě hodiny astronomie. Naučili jsme se mnoho věcí o vesmíru." Leničk

Ze života české společnosti on-line

Reakce páťáků ze ZŠ Kařez 23. 4. 2021

 • Překvapilo mě, že to bylo tak super (čekal jsem to horší).
 • Překvapilo mě, že byl Havel ve vězení.
 • Nebyla to taková nuda, jak jsem si myslel.
 • Naučil jsem se, že se mám příště těšit na programy z vlastivědy.
 • Zjistila jsem, že lidé, kteří v této době žili, to neměli vůbec lehké.
 • Líbilo se mi, jak jsme dělali plakát, oblékali a vyráběli reklamu.
 • Překvapilo mě, že to bylo dlouhé, ale jinak to bylo SUPER!

Eliáš on-line v ZŠ NČP

Andrea Foltýnová a Kateřina Fischerová,
8. 4. 2021

Program byl super. Skvělé bylo tvoření podmořských živočichů z ruky, medúza z pytlíku i vstup s loutkami. Děti si to užily.

Komplexní program, vhodný pro zpestření / doplnění online výuky. Prolínají se prvky divadla, literatury, slohového výcviku, výtvarné výchovy , řešení problémových úloh spolu s možností si i jen obyčejně popovídat, což v online výuce není rozhodně málo.
Program se dětem velmi líbil, sledovaly ho a zúčastňovaly se ho aktivně s velkým zájmem a radostí. 

Eliáš on-line s 3. C v ZŠ Radotín

Dagmar Fleischnerová, 29. 3. 2021

V pátek 27. 3. jsme při online výuce strávili nádherný čas s programem Eliáš mezi piráty. Všichni třeťáci byli nadšeni. Dozvěděli se spoustu zajímavých informací nejen o samotném příběhu, ale i o tvorbě knihy, vzniku loutek a ilustrací ke knize. Také zjistili jaký je rozdíl mezi knihou a scénářem divadelní hry. Paní Veronika měla vše výborně připravené, udržela po celou dobu pozornost všech dětí u počítačů. Děti měly možnost nejen poslouchat, ale byly aktivně zapojeny do programu. Naučily se použít ruce jako loutku a dokonce si vyrobily medúzu. Program mohu vřele doporučit.

Novodobé dějiny - projektový den v ZŠ Nová

Vladimír Zápotočný, 16. 12. 2020

Hodnocení projektového dne:
Interaktivní hra vtáhla žáky do děje, byla velkým přínosem, protože byla vedena praktickou a zábavnou formou. Týmy spolupracovaly a předávaly si získané poznatky. Požadavky byly pro žáky srozumitelné a zadané úkoly plnili žáci se zájmem. Projektový den splnil plánovaná očekávání a byl přijat pozitivně i žáky, což bylo zjištěno zpětnou vazbou.

Hra o přežití v ZŠ Všehrdova

Projektový den, 6. 12. 2020

Paní Veronika Krištofová přinesla především praktický pohled na projektovou výuku. Získala si žáky svým vřelým přístupem, povídáním, hrami a v neposlední řadě praktickou hrou s kostkami.

Žáci si také sestavili krychli z papíru, na kterou namalovali svůj "minecraftový svět". Celý den jsme si společně báječně užili. Projekt se vydařil.

Velká rodinná rada v ZŠ Vitae

Anežka Reichelová, 5. 10. 2020

Dobrý den, paní Krištofová,
pokud jste měla již příležitost mluvit s Vaší lektorkou Andreou Marečkovou, víte, že jsme byli nadšeni. A to nejen náš učitelský tandem, ale především děti.
Nás učitelky lektorka nadchla respektujícím přístupem a komunikačními dovednostmi, které ladí s nastavením a formou, jakou se tu snažíme učit.
Děti se do hry ponořily, s lektorkou velmi dobře spolupracovaly, z posunů hry bylo patrné, že jde o velmi promyšlený a propracovaný koncept, který nasvítil problematiku finanční gramotnosti z více úhlů pohledu. Děti vše snadno chápaly a zvraty hry si užívaly.
Ve zpětné vazbě děti samy uvedly, že se dozvěděly řadu zajímavých a důležitých informací, a že je celý program nesmírně bavil a lektorka jim byla velmi sympatická.
Děkujeme tímto za podnětný a profesionálně realizovaný program. 

Ze života v ZŠ Nad Přehradou

Helena Fiedlerová, 24. 2. 2020

Dobrý den, ráda Vám zpětnou vazbu poskytnu. Pořad se mi velmi líbil, ale nadšené byly hlavně děti. Z mého pohledu byly všechny aktivity zajímavé - vyvážené. Já ani děti nedokážeme vyzdvihnout žádnou z aktivit - každému se líbilo něco jiného, ale všichni jsme byli celkově nadšeni. Program byl založený na faktech, byl dynamický, děti pracovaly s nadšením. Seznámit se s novodobými dějinami touto formou považuji za ideální.
Zdravím a přeji hodně nadšených žáků.

Ze života české společnosti v ZŠ Zásmuky

Dana Zářecká, 13. 2. 2020

Dobrý den, paní Krištofová,

ještě jednou děkuji za super dopoledne, které jsme mohli prožít, a posílám přepis hodnocení dětí (nechala jsem bez úprav)

Kluci hodnotili v bodech:
1. perfektně připravené
2. bylo to hodně srandovní, nejlepší pionýrský slib, oblečení na TV
3. dokázali jsme se vžít do role
4. herecký výkon Veroniky byl skvělý
5. měla spoustu materiálů k dané době
6. úkoly byly zábavné
7. měli jsme možnost volby
8. bylo fajn sledovat stárnutí postav
9. chceme podobný program

A holky:
Bylo to zábavné, hodně hravé a naučné. Bavila nás hlavně spartakiáda a reklamy na hračky. Bavily nás volby a kradení totáčů. Tím, že byla Veronika z dramaťáku, říkala to velmi zábavně. Bylo to lepší o to, že to bylo formou hry a ne nudným učením. Dozvěděli jsme se spoustu nových věcí.

Můj obdiv Vám patří zejména za nápad, jak systematicky a přijatelnou formou dětem přiblížit tak dlouhé a těžké období, při tom je pobavit a umožnit prožít situace typické pro jednotlivé etapy. Váš přístup byl už "jen" třešinkou na dortu.

Ze života české společnosti

Děti z 6. třídy ZŠ Křimická
1. 12. 2019

- Mně se to líbilo a děkuji za to. Teď jsem si doopravdy uvědomila, jak se ti lidé měli a hrozně jich lituju. V té době to lidé museli mít těžké a my si musíme vážit doby, kterou máme. 

- Mně se líbilo to, že jsme si připomněli staré události, které nám změnily zemi. Moc si toho vážím a děkuji za tuhle uspořádanou práci. Nelíbilo se mi, že to trvalo jen 4 hodiny. 
- Líbilo se mi, že jsem se dozvěděl vše o historii a že jsme se do toho mohli zapojit všichni. 

- Skvělá hra a nápad. Škoda, že to není delší. 

- Osobně se mi líbí, jak jsi tento program udělala moc zábavným a taky se mě dotklo to, jaké to bylo v minulých dobách, kdy přišli komunisté. Byla to přísná, zlá a odporná doba. 

Velká rodinná rada

ZŠ Jesenice, Svárovská Michaela
26. 11. 2019

Vážená paní Krištofová,

minulý týden jste u nás, na Základní škole v Jesenici u Prahy, vedla výše uvedený seminář ohledně finanční gramotnosti.

Za všechny mé kolegyně z pátých tříd Vám chceme moc poděkovat. Seminář byl úžasný, zábavně vedený, pro děti velmi srozumitelně poučný, děti o něm mluví ještě teď a to myslím vážně.

Budeme se těšit na další spolupráci s Vámi.

Ze života české společnosti

Projektový den v ZŠ U Krčského lesa očima dětí
26. 11. 2019

Nejvíce se mi líbilo to, že to byla jedna velká hra, mohla jsem si tak vyzkoušet například i volit. Lucka

Moc se mi líbilo, že jsme mohli pracovat ve skupině. Hodně se mi líbilo, jak jsme si hráli na tu rodinu. Viki

Nejvíce se mi líbilo, jak jsme měli vymyslet reklamu na hračky. Valentýna

Super bylo, že jsme vyjadřovali to, co si o těch věcech myslíme. Bylo to jako hra. Ondra

Všichni jsme vlastně zjistili, že máme být rádi, jaký máme dnes dobrý život. Laura

Mně se líbilo to téma. Hezky jsme vše pomalu probrali, Oceňuji rekvizity. Byla to zábava klidně na celý den. Venďa

Ze života české společnosti

Projektový den v ZŠ U Krčského lesa
14. 11. 2019

Interaktivní hra vtáhla žáky do děje, byla velkým přínosem, protože byla vedena praktickou a zábavnou formou. Týmy spolupracovaly a předávaly si získané poznatky. Požadavky byly pro žáky srozumitelné a zadané úkoly plnili žáci se zájmem. Projektový den splnil plánovaná očekávání a byl přijat pozitivně i dětmi, což bylo zjištěnou zpětnou vazbou.

Stroj času očima dětí

ZŠ Křimická, 14. 11. 2019

- Líbilo se mi to. Nejvíc mě zaujalo, jak jsme stavěli most. A ještě se mi líbilo, jak jezdil ten vůz. -

- Překvapilo mě, že jsme neutíkali z tělocvičny a ještě mě překvapilo, že jsme nedokázali postavit. most. Líbilo se mi hraní panáčků. 

- Mě se to líbilo, protože to bylo zábavný a docela naučné. Třeba mě hodně bavilo to, jak jsme stavěli ten most a bavily mě i jiné věci. 

- Líbila se mi stavba mostu, směrování laseru a piškvorky.

- Moc se mi to líbilo, bylo to pěkné. Nejvíc mě zaujalo, jak jsme museli přimontovat ty zubatá kolečka na to dřevo. Také se mi líbilo předvádění rolí. 

- Bylo to docela dobré. Původně se to jmenovalo Stroj času, čekal jsem, že to bude zaměřeno spíš na budoucnost, ale minulost mě bavila možná více než budoucnost. 

- Bylo to poučné a hezké a smíchyplné. Líbilo se mi to, hlavně jak mluvila Verča. 

Reakce na projektový den Ze života české společnosti

Páťáci ze ZŠ Křesomyslova
28.10.2019

- Od tohoto zážitku mám ráda dějiny.
- Jedna z věcí, která se mi líbila, bylo to, že jsme se mohli skoro u všeho rozhodnout sami.
- Líbil se mi příběh Machaninových.
- Líbilo se mi, jak jsme prezentovali hračky. Bylo to super.
- Na programu se mi líbilo, že jsem se nepřidala ke straně komunismu. A taky se mi líbilo, jak to bylo propracovaný.
- Hra se mi líbila, bylo to jak v reálném životě, mohli jsme si vybírat kam půjdem a byla to zábava.
- Hodně jsem se naučil.
- Zaujalo mě, že nám o tom říkali ty různé události zábavně.
- Na programu se mi líbilo, že jsem mohla poznat, jak to bylo dřív. Taky se mi líbilo, že jsme mohli volit.
- Byla to sranda.
- Je mi moc líto, že se tyhle události staly.
- Bylo to dlouhé akorát.

Premiéra projektového dne Ze života české společnosti v ZŠ Křesomyslova

Gabriela Kobernová
21.10.2019

Ve čtvrtek 17. 10. 2019 jsem měla možnost se zúčastnit se svými "páťáky" programu "Ze života české společnosti". Děti pracovaly ve skupinách a vydaly se po stopách rodiny Machaninových, zažívaly s ní různé životní situace od roku 1946 po listopad 1989.
Jednalo se o velmi poutavou, zajímavou interaktivní hru, která hned na začátku vtáhla děti do děje. Žáci s nadšením a zájmem plnili úkoly různého typu a zkusili se vžít do dané doby.
Je to velmi hezky vymyšlená desková hra plná zápletek a interaktivních úkolů. Odměnou dětem bylo získávání žetonků za správně provedený úkol.
Vřele doporučuji, hra má spád, je vyvážená, odpovídá nabízené věkové kategorii. 

Cesta za pokladem Černého piráta

2. třídy ze ZŠ Radotín
13.10.2019

Putování s námořníky bylo dětem podáno velmi poutavou formou. Vedlo děti k aktivitě, nutilo je přemýšlet. Všechny děti s nadšením spolupracovaly. Instruktoři byli skvělí, nenechaly děti odpočívat. Mělo to šťávu a rychle to uteklo.

Expedice Čtyřlístek

ZŠ EasyStart
10.10.2019

Tento rok je to 50 let od prvního výtisku velice známého a oblíbeného dětského komiksu "Čtyřlístek". Na oslavu tohoto krásného jubilea k nám přijelo divadlo Besedárium, které si pro první a druhou třídu připravilo interaktivní zábavný program s názvem - "Expedice Čtyřlístek". Děti byly od začátku programu zataženy do života Fifinky, Myšpulína, Bobíka a Pindi. Žákům byla odtajena pravidla komiksu jako např. jak správný komiks vypadá, jak vypadají postavy komiksu a samozřejmě hlavně také to, jak se komiksová postava "dorozumívá". Všechna tato pravidla si mohly děti vzápětí prakticky vyzkoušet. Po celou dobu programu pracovali všichni aktivně a s velkým nadšením.

Matematika v příbězích

Mgr. Dagmar Heráňová, ZŠ Velké Přílepy
30.06.2019

Na konci dubna přijeli do naší školy organizátoři společnosti Besedárium s programem Matematika v příbězích pro 1., 3. a 4. ročník. Moderátor Jakub vedl program velmi zábavnou a poutavou formou. Byl vynikající vypravěč a dovedl děti zapálit pro celou hru. Děti pracovaly ve skupinkách, navzájem si radily a musely při hledání řešení vzájemně spolupracovat. Děti, aniž by si to uvědomovaly, plněním úkolů procvičovaly matematiku a logiku, udržely pozornost a aktivně pracovaly po celou dobu programu, což potvrdily i jejich třídní učitelky. 

Velká rodinná rada

Mgr. Eva Cupalová, třídní učitelka 5.E, ZŠ Angel, Praha
22.06.2019

Dobrý den,
děkujeme za program Velká rodinná rada. Program byl velmi kvalitně připravený, děti pracovaly se zájmem, téma se hodilo přesně k výuce.
Mgr. Eva Cupalová, třídní učitelka 5.E 

Cesta za pokladem Černého piráta

Marcela Pávková
02.06.2019

Dobrý den,
moc děkujeme za výborně připravený program, ve kterém si děti 1. třídy procvičily hravou formou matematické představy, úvahy, kombinace a aktivně hledaly správné řešení. Děti byly z cesty za pirátem nadšené a moc se těší na další program s Vámi.
Děkuji,
Marcela Pávková 

Houstone, máme problém

ZŠ Benešov, Jana Cudlínová
28.05.2019 

Dobrý den,
chci touto cestou velmi poděkovat - byli jsme nadšeni.
Nápady, pomůcky, provedení - nemělo to chybu.
Takovou výuku my dětem běžně dopřát nemůžeme, takže díky za váš program.

Cesta za pokladem Černého piráta

Mgr. Helena Brejlová, třídní učitelka 2.C
16.05.2019

Děti byly vtaženy do děje hledání pokladu na ostrově obydleném piráty. Při společné cestě bylo zapotřebí vyřešit mnoho nejrůznějších úkolů a hádanek, ve kterých děti prakticky využily svoje dosavadní znalosti z matematiky (násobilka, prostorové vnímání, geometrie, sčítání a odčítání).
Akce přispěla k podpoře dobrých vztahů ve skupině a u mnohých žáků zvýšila motivaci k dalšímu poznávání matematiky. Během jednotlivých úkolů byla jasně sdělena pravidla konkrétních úkolů a současně byla neustále vhodně připomínána pravidla správného chování k sobě navzájem.
Lektoři splnili svou funkci výborně. Jednotlivé úkoly dětem překládali jasně a srozumitelnou formou. Dokázali svým vystupováním zaujmout všechny žáky a zapojit je do činnosti. Při činnostech využívali nejrůznější pomůcky a reálné předměty, které celý příběh vhodně doplnily. 

Velká rodinná rada

ZŠ Neveklov
15.05.2019

Dobrý den,
program nás nadchnul. Paní lektorka byla skvělá, vše probíhalo bez problémů.
Dětem i paním učitelkám se program líbil, ještě druhý den o něm děti hovořily a vyprávěly, co zažily, kolik utratily a za co.
Jsme velice rádi, že jsme měli možnost se s Vaším programem seznámit a budeme se těšit na další spolupráci.
S pozdravem
Mgr. Martina Šťástková,
ředitelka školy 

Velká rodinná rada

ZŠ Ke Kateřinkám
14.05.2019 

Oslovila jsem paní učitelky a žáky na hodnocení.
Napsali toto:
- super, výborný program, dobře vymyšlené,bylo to zábavné a ne nudné, program nebyl pozadu - youtube
- dobrý příběh, krásně provedené, ocenili, že rodiny nebyli úplně normální
- krásné pomůcky, ocenili, že dostali peníze a viděli jak utrácejí
- hry, úžasně udělaná sazka a sázky, losovací zařízení
- lekce do života, co si pojistit
- moc sympatická paní - děkujeme
- Jinak to bylo celkově moc pěkné
- Beseda byla pro žáky zajímavá, pracovali dobře, soustředili se.
- Lektorka měla připravené hezké a názorné materiály. Žáci pracovali s různými situacemi v humorných rodinách, seznámili se s rozpočtem rodiny, pojištěním, cenami v obchodech, možnostmi výdělku.
- Minusem bylo to, že se muselo pospíchat - chtělo by to víc času.

Duhový cirkus

MŠ Bystříce
24.04.2019

Dobrý den,
chtěly bychom touto cestou poděkovat za krásné divadelní představení, které se dětem velmi líbilo. Celým představením se prolínala pohádka Duhový cirkus s důležitou postavou havrana, který děti velice motivoval. V jednotlivých pasážích byly zapojeny děti nejen při procvičování předmatematické gramotnosti (počet puntíků na kostce = počtu skoků, geometrické tvary rozlišit poskládat z dřívek...), ale mohly si vyzkoušet různé role (např.: proměnily se ve zvířátka v cirkuse,..) 

Velké poděkování!

ZŠ Easy Start
27.03.2019

Velice děkujeme za vesmírný výlet plný dobrodružství, logických úkolů a her zaměřených na spolupráci. Žáci odcházeli nadšení a plní dojmů. Určitě jsme se neviděli naposledy.
Žijte dlouho a blaze :)) 

Stroj času

Martina Kachlířová
19.03.2019

Za celý 4. a 5. ročník ZŠ Kutnohorská bych Vám ráda poděkovala za báječný vzdělávací program, který nadchnul nejen naše žáky, ale i přítomné pedagogy.
Děti byly nadšené a nestíhaly se nudit. Vydržely se aktivně zapojovat po celou dobu akce.
Velice poutavou a zábavnou formou jsme se seznámili s vynálezci z dob minulých a prostřednictvím her se mohli vžít do jejich role.
Rádi s Vámi znovu "vycestujeme" i příště. Budeme se těšit na další shledání.
Děkujeme! 

Dobrodružná matematika, "Honba za pokladem Černého piráta"

Irena Marvanová, ZŠ Týnec nad Sázavou
17.03.2019

Protože jsme tento program absolvovali na naší škole poprvé, neměla jsem žádnou představu o tom, co nás čeká.
O to větší bylo moje překvapení, velmi záhy i velké nadšení nad realizací projektu. Stoprocentně doporučuji všem kolegům a upozorňuji, že rozhodně stojí za to, účastnit se spolu se svou třídou. Celá akce byla naprosto dokonalá, dala podnět nejen dětem, ale i nám učitelům. Velmi děkujeme, rádi budeme i nadále spolupracovat! 

Stroj času

Žáci ze ZŠ Meteorologická
07.03.2019

V pondělí 25.2. po velké přestávce jsme měli akci Stroj času. Pán a paní nám povídali o slavných vynálezech, kdo, kdy a co vynalezl a co ty vynálezy dělaly. V týmech jsme plnili různé úkoly. Třeba jsme pomocí zrcátek a červeného laseru zkoumali lom světla.
Také jsme postavili most z dřívek. Dřívka byla kulatá a nešlo po nich moc chodit. Během akce se vyskytovali různé loutky. Například Edison. Loutka měla hlavu v které byla žárovka. Přišlo mi to moc vtipné. Nakonec jsme postavili z koleček malý stroj času. 

Reakce na Hru o přežití

Ivana Valentini, ZŠ a MŠ OSOV, okr. Beroun 
06.03.2019

Vážená paní Krištofová,
velice děkujeme za velmi poutavý výukový program zaměřený na upevnění a procvičení znalostí z provouky a přírodovědy s využitím herních prvků Minecraftu. Všechny žáky bez vyjímky program zaujal, zafixovali si pevněji teorií nabyté pojmy a myslím, že nyní si je dokáží daleko lépe spojit se svým obsahem a nebudou pro ně jen prázdnými formulemi.Velmi oceňuji interaktivnost a hravost celé prezentace.

Reakce na Hru o přežití

Žáci 4. C z Neratovic | 04.02.2019

- Milá paní Veroniko, moc mě bavil váš program Hra o přežití. Nejvíc se mi líbilo, jak jsme stavěli z kostiček a jak jsme si povídali o biomech. Ta challenge byla super! Těšíme se, až přijedete zas. Filip -
- Váš program Hra o přežití se mi moc líbil. Minecraft jsem už znala, ale nějaké věci jsem se ještě naučila. Líbilo se mi, jak jsme si stavěli z kostek. Líbilo se mi vaše povídání, víte o minecraftu hodně. Dala jste si s tím velkou práci. Strašně se mi to líbilo. Těším se na vás příště. Kačka. -
- Děkuji za program, moc se mi to líbilo, jak jsme třeba staěli různé obrázky z kostiček a jak jsme se koukali na různé druhy krav. Prosím, přijeďte zas. Samuel. -
- Jsem moc ráda, že jste přijela. A nejvíc se mi na programu líbilo, jak jsme pracovali s kostičkama. A ještě mě překvapilo, že v minecraftu jsou i věci, které jsou ve skutečnosti. A těšíme se zase na vás. Alice. -
- Milá paní Veroniko, ten program se mi hodně líbil. Nejvíc se mi líbila challenge. Určitě jste si dala práci s nabarvením kostek. Také jste nás hodně pobavila. Překvapilo mě, že vůbec víte, co to je Minecraft.

Některé z reakcí dětí ze ZŠ Radotín na program Velká rodinná rada

Děti ze ZŠ Radotín
17.12.2018

"Mně se líbilo, jak to dokážete tak hezky říkat a prezentovat. I ten Stroj času byl s vámi moc hezký. U vás to není jenom o tom to říkat, ale dělat to zábavnější. Teď už vím, jak rodiče mají také nějaké problémy s penězi. Když to vyprávíte, moc hezky to zní a je to jako v opravdickém světě. Moc vám děkuju za hezké přednášky. Moc se mi to s váma moc a moc líbilo. Zuzka."
"Bylo to moc zajímavé a bavilo mě to. A také jsem zjistila, jak mají rodiče těžký život. Také nikdy nechci pracovat v účetnictví. A chtěla bych, abych tam (na program) šla ještě někdy. Natálka."
"Bylo to skvělé. Naučila jsem se hospodařit s penězi."
"Líbilo se mi, že jsme vydělali peníze, ale bylo by to lepší, kdyby to bylo delší. Jinak výborný."
"Nejlepší přednáška. Přijďte ještě jednou."
"Překvapilo mě, jak to mají dospělí těžké v životě. Bavilo mě, jak jsme si zkoušeli být rodinou."
"Moc se mi to líbilo a byla bych ráda, aby vznikaly nové programy a projekty a aby nám učitelka do konce školního roku ještě nějaký objednala. Poznatek: nikdy nechci pracovat v účetnictví. A že dospělí mají těžký život."
"Zjistila jsem, jak těžký to mají dospělí."
"Bylo to super. Přijďte ještě jednou, prosím." 

Hra o přežití

Alena Bartová
05.12.2018

Dobrý den,
ve středu 28.11.2018 jste u nás ve třídě byla s programem Hra o přežití. Program se nám všem opravdu MOC líbil. Zjistili jsme, že mnoho věcí ze hry odkazuje na opravdovou přírodu - živou i neživou. Pokud tuto skutečnost budou děti umět využít, pomůže jim to ve výuce i v běžném životě.
Již jsme se s kolegyní domluvily na dalším Vašem programu Stroj času. Objednáme po Novém roce.
Děkujeme a těšíme se na příště.

Velká rodinná rada

Děti ze ZŠ Štěrboholy
13.11.2018

- Tento program se mi líbil. Poučila jsem se, že nic není na lusknutí prstů. Líbilo se mi, jaký srandovní program to byl. -
- Bylo to skvělé a zábavné. -
- Program byl hezký. Nejlepší bylo losování a utrácení peněz. Na konci jsme nepřežili, ale brzo zase určitě vyděláme :-) -
- Bylo to super, ale přišli jsme o peníze. - Zjistili jsme, jaká je hodnota věcí a jak na tom jsou jiné rodiny, kterým se tolik nevede. 
- Tento program se mi moc líbil. Bylo super se vžít do role rodičů kolik platí, kolik dostávají peněz a vědět, kolik se tak platí za děti (nás). Moc se mi to líbilo a byla to sranda. Děkuji za program. -
- Super program, který mi osvojil peníze. -

Velká rodinná rada - reakce na nový program Besedária

Děti ze ZŠ Křesomyslova
20.10.2018

- Bylo to super. -
- Bylo to boží. -
- Byla to sranda a poučný -
- Moc se to líbilo, všechno. Líbilo se mi, jak to bylo dobře vymyšlené, líbila se mi vylosovaná rodinka Vampýrovi. Byla jsem mimi. -
- Nejlepší hra. Kdyby se dala koupit, tak by si ji koupila hned. -
- Bylo to zajímavý, jak jsme to museli řešit. -
- Bylo to super. Moc jsem si to užila. Moc hezky udělané a poučné. -
- Bavilo mě to moc. Aspoň sem viděl, jak je to někdy s penězma. -
- Bylo to super veliké poučení do života. -
- Bylo to megááá super. Moc mě to bavilo. Chtěla bych více takových projektů. -

Stroj času

žáci 3.A ZŠ Světice
23.05.2018

Děkujeme za skvělý program! Neskutečně moc jsme si ho užili. Posíláme video, snad Vás potěší! Těšíme se na další zážitky s Vámi.

Hra o přežití a Stroj času

žáci 4. tříd ZŠ Světice
23.05.2018

Rok utekl jako voda a my jsme se opět těšili na Veroniku a Kubu, co si pro nás letos připravili.
Nejprve jsme si užili kostičky z minecraftu - a to bylo " fakt hustý" :-) Stavění ve virtuálním světě /vlastně doopravdy/ bylo super.
Asi za dva týdny přijela Veronika i s Kubou a přivezli Stroj času. Opět jsme se nezastavili ani na okamžik. Stavěli jsme most, po kterém se dalo opravdu přejít, navštívila nás loutka samotného Archiméda, vyzkoušeli jsme si přemístění těžkého břemena pomocí páky a spousty jiných bezva vynálezů. Tak Veroniko, co si pro nás nachystáš za rok? Už nyní se nemůžeme dočkat.
Děkují čtvrťáci ze Světic

Cesta za pokladem

ZŠ Světice 1. třídy
22.05.2018

Děti byly nadšené, celou dobu se zaujetím pracovaly - motivace super!! Promyšlený program, zaměřený na matematiku, žádná" laciná estráda". Oba moderátoři na profes. úrovni, mají pěkný vztah k dětem, komunikace je bez jakýchkol. potíží. Určitě bychom v budoucnu chtěli využít i další programy.
Děkujeme!

Stroj času v ZŠ Vrané nad Vltavou

Jaroslava Hnátová
16.03.2018

Krásné a smysluplné téma stroje času, vynálezů a objevů, dechberoucí rekvizity, obsah i forma přiměřená věku, aktivizace žáků atd. I díky těmto aspektům můžu hodnotit tento program Besedária za velmi povedený. Žákům se čas strávený s Vámi velmi líbil, po celou dobu udrželi pozornost, aktivně se programu účastnili, dozvěděli se spousty nových informací.
Všem kolegům vyučujícím v pátých třídách mohu jen doporučit. 

Stroj času v ZŠ Hostivice

Iva Hlásenská
10.03.2018

Neskutečně přínosný pro děti i pro mne..Opět jsem si uvědomila, jak je důležité pracovat s dětmi, jakým způsobem jim předkládat látku, co dělat pro to, aby je zkoumání, poznávání bavilo..Jejich nadšení, zápal, snahu jste viděli sami..Jsem na ně moc pyšná!!

No a Vy a Váš kolega? Prostě smekám a velice děkuji. Pokračujte,prosím, v těchto programech, opravdu jsem nic tak zajímavého dlouho neviděla. 

Stroj času z pohledu učitele

Mgr. Eva Ciprysová, ZŠ německo-českého porozumění
13.02.2018

Program Stroj času mohu velmi, velmi doporučit. Děti jsou zapojené od první do poslední minuty a pracují intenzivně v týmech. Téma vynálezů je výborně zpracováno včetně mezipředmětových vazeb (dějepis - fyzika - matematika), naprosto odpovídá a vhodně doplňuje osnovy RVP. Mezi dětmi je nutná interakce, aby dokázaly zadané úkoly splnit a mají možnost si na vlastní kůži vyzkoušet konstruktivní vynálezy.
Blahopřeji tvůrcům k takto bezvadně připravenému a smysluplnému programu :)

Stroj času očima dětí ze ZŠ německo-českého porozumění

ZŠ německo-českého porozumění
13.02.2018

V únoru 2018 jsme se my, čtvrťáci a pá'táci,vypravili pomocí Stroje času za světovými vynálezci. Cesta to byla vskutku napínavá a zábavná. Pracovali jsme v týmech, takže zadané úkoly jsme dokázali překonat. Průvodci nám byli světoznámí vynálezci jako je Archimedes, Leonardo da Vinci, ale i Thomas Alva Edison.

Besedárium umělo úspěch.

ZŠ Všehrdova
20.01.2018

2.B se vydala v rámci matematiky na Cestu za pokladem Černého piráta.Žáci museli vyluštit zašifrovanou mapu, dostat se ze zajetí a překonat propast. Pak se jim podařilo najít poklad. Program připravila paní Krištofová a Besedárium.
4.A žáci se vydali na dobrodružnou cestu vesmírem. Jejich cílem bylo najít planetu, kam by se lidstvo mohlo přestěhovat. Oba programy ukázali dětem využití aritmetiky, geometrie v prostoru, kombinatoriky profesora Hejného.Moc se nám matematika jinak líbila. Mgr. Iva Reicheltová 

Reakce dětí na progrram Stroj času

ZŠ Křesomyslova
05.01.2018

- Bylo to moc fajn, byl to můj nejlepší den z roku 2018. -
- Bylo to supeeeer! Piškvorky byly fajn asi nejlepší. -
- Líbilo se mi úplně všechno. Hodně jsem si to užila. Trochu mě mrzelo, že jsme si tým nemohly vybrat sami. Ale jinak to bylo ÚPLNĚ MEGA! -
- Bavilo mě to, protože jsem si mohl vyzkoušet, jak se laser odráží od zrcadel, jak se dávají kroužky k sobě a bavily mě taky loutkové postavy. Podle mě to bylo hodně zábavný. -
- Bylo to zábavný. A srandovní byly hlavně ty loutky. -

Houstone, máme problém

Fodorová, ZŠ Klánovice
07.12.2017

Dobrý den, Veroniko,
děkujeme za dvě příjemně strávené hodiny, které mi pomohly se podívat na děti v mé třídě zase z jiného pohledu a také zamyslet se, jakým směrem bych se s dětmi mohla dál ubírat, namotivovaly i mě k zařazování více skupinových prací, aby se děti stále procvičovaly ve spolupráci.
Děti byly také nadšené, matematika v tělocvičně je bavila mnohem víc než v lavicích, bez které by ale úkoly NASA nedokázaly splnit.
Díky za Váš program. 

Čtyřlístek v ZŠ Roztoky

L. Marušková, ZŠ Roztoky
24.11.2017

Komiksová výprava se členy Čtyřlístku se u dětí setkala s velkým ohlasem, pozorně vše sledovaly i ty, které se při vyučování nedokáží příliš soustředit.
Děti ve druhé třídě již začínají číst knihy a pro ty, které nemají o čtení zatím zájem, byl tento pořad určitě velikou motivací. 

Expedice Čtyřlístek

Milada Fleková, ZŠ Na Slovance
16.10.2017

Dobrý den,
váš pořad se nám moc líbil. Děti se ani chvíli nenudily. Mně se moc líbilo, jak jste s dětmi jednala a "vybalancovala" humor, uvolnění a zároveň i kázeň, aby se nerozjely. Zároveň se toho hodně dozvěděly.
Ještě jednou děkujeme, určitě to nebyl poslední pořad s vámi. 

Matematika s námořníky

Radka Plasová
15.10.2017

Dobrý den,
ráda bych poděkovala za třídu 2.B ZŠ UNHOŠŤ, děti byly nadšené, rádi využijeme následující program pro 3. a 4.třídu až "dozrajeme" :-). Děkujeme za Vaši práci!!
Hezký den
Radka Plasová
ZŠ Unhošť

Dobrodružná matematika

Dana Štrojsová, Eva Janíčková, ZŠ a MŠ Byšice
13.06.2017

Milí lektoři,
díky Vám jsme my druháci cestovali za pokladem Černého piráta a my čtvrťáci jsme řešili problém vesmírných cestovatelů. Oba programy podporovaly naše samostatné uvažování a řešení problémů. Promyšlené navození matematických situací vytvářelo možnosti komunikace a dělení rolí ve skupině. Skvělé pomůcky rozvíjely naši představivost a v kombinaci se zajímavým příběhem jsme poznali, že matematika je vlastně všude kolem nás.
Potěšila nás odměna za naše snažení.
Děkujeme za krásná matematická dobrodružství a těšíme se na příští nové příběhy, ve kterých se staneme opět hrdiny.
Zdraví 2. a 4. třída z Byšic. 

Velké poděkování

Věra Kovačková, ZŠ Světice
04.06.2017

Milá Veroniko a Kubo,
je mi ctí, že mohu od všech dětí naší malé školičky předat velké díky za programy, které jste pro ně opět letos přivezli.
Prvňáci si užili dobrodružství s Námořníky a vůbec nepostřehli, že měli 60 minut matematiku.
Třeťáci se svého programu Houstne, máme problém nemohli dočkat. Výlet na planetu Ungala Bungala předčil všechna očekávání. Veškeré aktivity je pohltily a úkoly nadšeně plnili.
Čtvrťáci si užili Hru o přežití s kostičkami z Minecraftu a šesťáci v programu zaměřeném na výtvarné umění Tisíc tváří Hobita prošli společně s Veronikou historií žánrů fantasy a sci-fi.
Díky velké obětavosti Veroniky, která se v jeden den vrhla do "trojáku" ( tři programy za sebou) si i druháci mohli užít program z Besedária. Expedice Čtyřlístek se dětem moc líbila.
Veroniko a Kubo,
děkujeme za Vaše smysluplné programy, za perfektně odvedenou práci a v příštím školním roce se těšíme na další nová setkání.
Žáci a pedagogové Světické školy

14x Dobrodružná matematika v JZŠ Beroun

Eva Chlumská
04.06.2017

Dobrý den,

rádi bychom Vám poděkovali za pořady "Cesta za pokladem Černého piráta"
a "Houstone, máme problém". Děti, přestože celých 100 minut počítaly a řešily zapeklité matematické úlohy, se báječně bavily. Nadšené byly i paní učitelky.
Těšíme se na další Vaše pořady,
Eva Chlumská
JZŠ Beroun 

Reakce na program s dobrodružnou matematikou

Tereza Sachlová, ZŠ Tuřany
24.04.2017

Celý program od počátku probíhal velmi plynule. Lektoři upoutali pozornost dětí již od samého počátku díky skvělému příběhu, který děti zaujal ihned. Letět totiž do vesmíru a sám se o to zasloužit, no to byla bomba. Velmi oceňuji, že děti pracovaly z velké části ve skupinách napříč ročníky a velmi zábavně si osvojovaly prostředí matematiky a geometrie, navzájem měly šanci zkoušet, experimentovat a obohacovat se. Promyšlená plynulost celého příběhu (programu) od částí evokujících, plynoucích k úlohám a úkolům až po závěrečnou část reflexe. Každý měl možnost zažít pocit úspěchu a uplatnění ve skupině. Program obohatil nejen děti ale i nás učitele. Práce lektorů byla opravdu profesionální, vlídná, zvládnutá jak po stránce organizační, metodické tak přístupu k dětem samotným.

Minecraft u Ještěřek

Hana Malečková
09.03.2017

Dobrý den všem, co znají počítačový svět a nechtějí, aby jejich děti jen "nesmyslně" trávily čas u PC.
Nevěřila jsem tomu, jak Veronika během pár minut získala děti a vtáhla je super motivací přes její velmi dobrý přehled o světě "majnkraftu" tam, kde jsme pak končili. A to do znalostí přírodopisu, které se učí, s ní, jinak. Za 90 minut jsme báječně zopakovali půdu, ekosystémy, svět zvířat a rostlin a stačila k tomu bedýnka vlastně "čestka" a zapálená lektorka s bezva prezentací na IA tabuli.
Naše třída dává tomuto programu velký LIKE. 

Hra o přežití v ZŠ Rudná

L. Barvová, I. Konečná
26.01.2017

Dne 25. 1. 2017 se třídy IV. A a IV. B nechaly plně vtáhnout do programu Besedária, který se jmenoval "Hra o přežití!". Tento interaktivní pořad pracoval s učivem přírodovědy a vlastivědy. Využíval stavební prvky a dobrodružnou atmosféru počítačové hry Minecraft. Hned v úvodu skvělá lektorka paní Veronika Krištofová s dětmi (pro paní učitelky) vybrala pozitiva počítačových her. Současně ovšem zdůraznila, že problém není v hraní, ale v závislosti.
Pak už čas letěl. Beseda střídala práci s kostkami, s projekcí na interaktivní tabuli, s vyplňováním pracovního listu. Děti byly nadšené, neboť činnost je bavila a očividně uměly něco, co skoro neznaly paní učitelky! Ty tak měly možnost vplout do světa, který dobře znají i ti žáci, kteří se ještě ani jednou nebyli schopni sami podívat do elektronické žákovské knížky.
Každopádně byl pořad velmi kvalitní a netradiční formou poučil všechny účastníky o tom, že voda, vzduch, půda, světlo a teplo od Slunce jsou základními podmínkami pro přežití. 

Houstone, máme problém

ZŠ Psáry, Monika Mazůrová
03.01.2017

Vážená paní Veroniko Krištofová,
chtěla jsem vám oběma pilotům poděkovat za velice profesionálně provedený interaktivní program "Houstone, máme problém" pro děti
z mé 4. A z MŠ a ZŠ Psáry. Děti se učily aniž by to snad poznaly. Vypadalo to jako by se velice dobře bavily, ale přemýšlely, vymýšlely, mírně
i soutěžily, počítaly, taktizovaly, ale hlavně byly ten den šťastné! Byla to prostě nádhera.
Ještě jednou veliké díky i za inspiraci,
nadšení jít zase dál!
Zdravím Vás Monika Mazúrová, tř. uč. 4.A 

Beseda Jsem Youtuber!

Natalie Matyas
16.12.2016

Dobrá den,
dětem se beseda moc líbila, klidně by besedovaly i další hodinu :-) - čas besedy bych doporučila klidně prodloužit na 90 min.
Ze strany mně jako dospělé bych uvítala, kdyby zaznělo více zkušeností z praxe, když děti se někam registrují, nebo někomu neznámému dají informace, jak jim to může i v budoucnu uškodit - viz poustovaní vtipných fotek v budoucnosti, když pak hledají práci apod.
Děkujeme za besedu, doufám, že spokojenost byla oboustranná, pan Luksch je entusiasta a nadšenec, takových lidí je dnes potřeba :-)
S pozdravem. Natalie Matyas

Hra o přežití

ZŠ Brána jazyků
16.12.2016

Dobrý den,
moc děkuji za prezentaci s názvem Hra o přežití. Zejména oceňuji kamárádský a přátelský postoj k dětem a také bezprostřední reakce na dotazy dětí.
Hezké Vánoce přeje Markéta Kopřivová 

Reakce dětí ze 4. třídy na Hru o přežití v ZŠ Martina Luthera v Plzni

13.11.2016

- Ahoj Veroniko, bylo to moc super. Děkuji, že si sem přijela. Nejvíc se mi líbilo stavění s kostkami. Příště sem můžeš zase přijít, moc se na tebe budu těšit. A nakreslila si ty kostky moc hezky.

- Milá Verčo, moc se mi tvůj přednes líbil. Je to moc hezké, že jsi k nám přijela prezentovat. Moc věcí jsme se všichni dozvěděli od tebe z minecraftu. Nejvíc se mi líbilo, jak jsme skládali kostičky. Samozřejmě se mi líbilo všechno. A s těma kostičkama jsi si dala velkou práci, moc se mi líbily. A chtěla bych takový další přednes. Od Markéty ze 4. B.

- Milá Veroniko, bylo to krásné a úhledné. Bylo vidět, že jsi si s tím dala velkou práci. Asi budu mluvit za celou 4. B, když řeknu, že jsi úžasná. Nejvíce se mi líbilo to stavění s kostek a video. Tvá besídka o hře Minecraft je super! Míša

Reakce od žáků ZŠ Jižní a Amélii ve světě komisku

František Walter
29.06.2016

V pondělí 16.5. k nám přišly Verča s Tomem. Povídali nám o komiksech. Protože program se jmenoval Amélie ve světe komiksu. Vysvětlovaly nám různé komiksy. Nejčastěji je asi s více obrázky a bublinami a ještě je také s mnoha obrázky ale zase je bez bublin a ještě je jeden způsob a ten se nazývá cartoon. Čte se to jako kartůn. Je to jeden obrázek s jednou nebo více bublinami. Bubliny se rozdělují na více druhů, mluvící......., myslící......... a křičící...... Říkaly, že první komiks byl yellow kid neboli žlutý kluk a vznikl v Americe a vznikl, protože dříve lidé v Americe uměli jen svoji řeč. A když byl ten komiks, tak lidé věděli, co to znamená. Žlutý kluk neměl bubliny, ale psalo se mu to na jeho žluté oblečení. Psalo se mu to aglicky a tak se lidé naučily anglicky. Amélie ve světě komiksu se to jmenovalo podle knihy ta se jmenovala stejně. Knihu napsala Petra Neomilnerová a nakreslil to Lubomír Kupčík. Skoro jako jediní jsme viděli Amélie a kočičí painisimo v komiksu. Bylo to úůůůžasné doporučí vám to mělo to 5 hvězdiček. A bez chybičky.

Reakce od žáků ZŠ Jižní a Amélii ve světě komisku

Anna Petrová, ZŠ Jižní
29.06.2016

16.5. měla třída 3. J program Amélie ve světě komiksu. Prováděli to Verča a Tom, kteří znají autorku Petru Neomillnerovou a ilustrátora Lubomíra Kupčíka, kteří napsali tři knihy: Amélie a tma, Amélie a barevný svět, Amélie a duchové. Učili nás, jak se dělá takový komiks. Celé to bylo o Amélii, která se utopila i s její maminkou. Amélii je 12 už 150 let. Po chvílích si někoho zavolali, aby jim dělal komiksovou postavu, která se nesměla hýbat a k ní dali nějakou bublinu, třeba mluvící ŘEČ, myslící MYSL a křičící KŘIK. Pak nás také učili, jak se dělají v komiksu zvuky, třeba krák, žbluňk, crrr. Měli jsme 3 listy a na nich: kreslení zvuků, pak nakreslit Amélii a udělat reklamu na květiny. Na závěr nám pustili komiks Amélie, který ještě nevyšel. Byli jsme z mála dětí na světě, které ho viděli. Moc se mi to líbilo, bylo to krásné a hravé. Moc bych chtěla poděkovat Verče a Tomovi za to, že nám to připravili.

Ubráním se!

Jitka Chytrá
07.06.2016

Dobrý den,
chtěla bych moc poděkovat za perfektní kurz sebeobrany - deváťáci byli nadšení a moc se jim to líbilo! Lektoři byli velice příjemní a odvedli skvělou práci!
Tento program budu všem doporučovat!

Bláznivé dějiny

Zuzana Schilhartová, ZŠ s RVJ L.Coňka 40/3, 142 00 Praha 4 - Písnice
05.06.2016

Dobrý den !
Ráda bych poděkovala za hezky připravený interaktivní program Bláznivé dějiny každé české rodiny, který jste v minulém týdnu 31.5. na naší škole realizovali. Velmi chválím práci obou lektorů, kteří svým zápalem a podáním historických událostí připravili dětem zajímavé okamžikya věřím, že ještě více podpořili jejich zájem o historii.
Kolegyním, které budou učit příští rok v páté třídě jsem program doporučila. 

Amélie ve světě komiksu 20.4.2016

Hana Paušová ZŠ Easy Start s.r.o. Plzeň
24.04.2016

Moc děkujeme za pěkný a hlavně zábavný a tvořivý program Amélie ve světě komiksu. Děti byly nadšené. Po vašem zábavném "kurzu" samy tvořily krásné komiksy, které máme nyní vystavené na chodbách školy. Určitě vyzkoušíme další programy.
Hana Paušová 

Amélie ve světě komiksu

Silvie Lešinská, třídní učitelka, Základní škola Větrník, Čelákovice
16.04.2016

Vždycky nás těší, když se naši žáci sami chtějí učit něco nového a zajímají se o svět kolem sebe.
K tomu však potřebují motivaci.
Díky hravé interaktivní besedě "Amélie ve světě komiksu" se naše děti naučily základní informace o historii komiksu,
seznámily se s komiksovým žargonem a mohly si vyzkoušet, jaké je to být autorem komiksu.
Váš program moje žáky natolik motivoval, že si ve třídě sami uspořádali výstavu komiksů, které mají doma.
Začali se zajímat o komiks z jiného pohledu.
Dokonce navrhli projekt, ve kterém by rádi natočili krátký film o Amélii!
Děti zkrátka milují komiksy, ale díky Vám si pokládají nové otázky a jdou hlouběji pod povrch.
Přejeme Vám, aby se Vám nadále dařilo rozvíjet motivaci a fantazii u dětí tímto směrem! 

Bláznivé dějiny

Ilona Kubísková, ZŠ Klánovice
15.04.2016

Hezký den, paní Krištofová!
Děkujeme za dnešní program. Dětem se líbil, i když některé tvrdily, že byl moc dlouhý. Já si myslím, že byly spíš unavené po spaní ve škole.
Těším se na naši další spolupráci a jsem s pozdravem
Ilona Kubísková 

Duhový cirkus

Hlaváčová, Baštová, MŠ Ovčí Hájek
13.04.2016

Dobrý den,
"Duhový cirkus" (předmatematická výchova) se dětem velmi líbil pro interaktivnost pořadu, pro pěknou dramatizaci lektorů a jejich vstřícnost.
Děkujeme 

Matematika pro 1. a 2. třídu "Za pokladem černého piráta"

ZŠ Kladno, Velvarská
17.03.2016

Prožili jsme jedinečné představení při putování k pokladu. Obohatilo nejen děti, ale i učitele. Na tento program budeme dlouho vzpomínat. Vřele všem doporučujeme. Určitě vybere další program z Vaší nabídky.

Houstone, máme problém

ZŠ Zvole
5.03.2016

Dobrý den.
Dnes jsme měli možnost zúčastnit se vašeho projektu "Houstne, máme problém", který je zaměřený na hravé využití matematiky v praxi.
Celý projekt byl velmi pěkně a promyšleně připraven. Děti byly průběžně motivovány, vhodně byly zařazovány i uvolňovací a pohybové chvilky, veškeré činnosti probíhaly nenásilně s využitím kvalitních pomůcek. Děti byly stále zaměstnané a ani si neuvědomovaly, že se vlastně učí. Též oceňuji to, že lektoři si dokázali vždy zjednat pořádek a kázeň. Osobně se mi projek moc líbil a reakce dětí byly také velmi dobré.
Děkuji za pěkný zážitek a přeji mnoho dalších zdařilých projektů.
Jaroslava Kreisingerová
ZŠ a MŠ Zvole 

Program pro předškoláky

MŠ Trojlístek, Iva Vrbová, zástupkyně ředitelky
02.03.2016

Dobrý den,
ještě jednou bych ráda poděkovala za přínosný a pestrý program pro předškoláky. Líbilo se mi zapojení všech dětí do různých druhů činností. Během hodiny si děti zatancovaly, zahrály, zasmály se, přemýšlely a plnily zajímavé úkoly. Čas s pohádkovými postavičkami rychle utekl. Chválím dobrý nápad, nadšení, radost z projektu a těším se na další spolupráci. 

Expedice Čtyřlístek

ZŠ Štěrboholy
25.02.2016 

Dobrý den, paní Krištofová,dne 23. 2. 2016 proběhl na naší škole ZŠ Štěrboholy interaktivní program Expedice Čtyřlístek. Program byl vtipný, zábavný, poučný, zajímavý ... jedním slovem parádní. Děkujeme.Paní učitelky Jana a Lucka

Komiksová Amélie

ZŠ letce Františka Nováka Sokoleč
02.02.2016

Děkujeme za poutavý a zábavný pořad, v němž se děti seznámily s tvorbou komiksu. Žáci si nejen vyslechli zásady při vytváření tohoto díla, ale též se aktivně podíleli na jeho tvorbě.
Vžili se do rolí známého komiksu, vyjadřovali své emoce a posléze každý pracoval ve svém pracovním listu. Pořad prezentovaný oběma lektorkami hodnotíme jako velice zdařilý.
S pozdravem Mgr.L.Pokorná a Mgr.P.Skryjová - vyučující

Dobrodružná matematika s Veronikou a Kubou

ZŠ, MŠ, ZUŠ Jesenice
25.01.2016

Děkujeme Besedáriu za dnešní naprosto famózní námořnickou matematiku.
I děti které jinak o matematiku příliš nejeví zájem, byly záhy vtaženy do děje, a pracovaly o sto šest. K tomu určitě napomohly i velice pěkné kulisy. Ještě odpoledne si děti nadšeně povídaly o tom, jak chytaly turboželvu, počítaly ryby, měřily velrybu, bouraly věž atd. Interaktivní přístup opravdu šikovných lektorů, s příběhem, kulisami a písničkami dokázal děti tak vtáhnout do děje, že si ani neuvědomovaly, že se vlastně učí a pracují.
Děkujeme, a určitě vyzkoušíme i další programy.
Za 1.E zdraví Katka Urbani. 

Dobrodružná matematika

ZŠ Psáry
13.12.2015

Děkujeme moc za pěkný program! Děti byly nadšené! Moc pěkné kulisy i pomůcky, které děti používaly při hře a počítání. Stále se něco dělo, děti byly v pohybu. Počítali a hráli si se zájmem a nadšením.
Těšíme se na Vaše další programy!
Renáta Kizurová 

Expedice Čtyřlístek

ZŠ Roztoky
27.11.2015

Mně osobně se program moc líbil. Až jsem se divila, co všechno děti zvládly vypracovat.
Jediné, co mě napadlo, bylo, že bych doporučovala zařadit více pohybových aktivit. Například mohly děti chodit po třídě vždy s nějakým pocitem => např. jako kdyby byly šťastné, a na slovo "štronzo" by zkusily zmrznout jako komiksová postava.
Myslím, že by bylo vhodné zařadit do každé vyučovací hodiny alespoň jednu pohybovou aktivitu.
Jinak se mi moc líbilo, jak jste přehledně dětem představili komiksové "strategie" pro znázornění myšlenek/slov... a různých emocí.
Děkuji za hezké dopoledne,
Lucie Mošnerová 

Dobrodružná matematika

ZŠ Roztoky
20.10.2015

Milá paní Krištofová,
mockrát děkujeme za Vámi zprostředkovaný program.
Děti byly po celou dobu vtaženy do děje, soustředily se na plnění úkolů. A to nejen jako jednotlivci, ale i jako tým, který si má pomáhat a spolupracovat. To je v dnešní době vzácný přístup. Vše probíhalo hravou formou, osloveny byly všechny složky osobnosti, nejen intelekt.
Ještě jednou děkujeme Vám i Vašemu kolegovi, už tady hledám píseň Vzhůru za pokladem, abychom se ji s doprovodem kytary naučili.
Hezký den B. Vlachová 

Čtyřlístek a Amélie ve světě komiksu

Mgr. Milada Martínková, ZŠ a MŠ Osek 
14.10.2015

Dobrý den, rádi bychom touto cestou poděkovali za velmi zdařile připravený program na téma komiks. Žáci byli nadšení a s velkou chutí si zkusili, jak takový komiks vzniká. Podle jejich ohlasů můžeme říci, že v nich Váš pořad vzbudil zájem o četbu komiksů.
Děkujeme a těšíme se na další setkání.
S pozdravem, Milada Martínková 

Amélie ve světě komiksu očima dětí

5. A ze ZŠ Lyčkovo náměstí, Praha
08.10.2015

- Líbilo se mi, jak měli masky na Čtyřlístek a jak měli všelijaké bubliny.
- Dozvěděla jsem se spoustu nových slov.
- Bylo to vtipný
- Líbilo se mi, jak jsme koukali na Amélii.
- Líbil se mi Tomáš.
- Líbily se mi komiksové postavy
- Vtipné bubliny
- Líbilo se mi, jak jsem předváděla komiksovou postavičku.
- Hry s dobrovolníky
- Líbil se mi film o Amélii.
- Líbilo se mi, že dávali obrázky.
- A líbilo se mi, jak to měli vtipný. A taky, že nás do toho zapojili.
- Odnesla jsem si informace.
- Líbilo se mi, jak Viktor popisoval Tomáše.
- Mám novou knížku, kterou si chci přečíst
- Vím, jak se tvoří komiks a obrázky
- Jak dělali různý srandičky.
- Líbila se mi ta beseda úplně celá.
- Znám novou spisovatelku
- Mně se nejvíc líbilo, jak nám ukázali jak, nakreslit auto co jede
- Líbilo se mi, jak nám dávali ty pracovní listy.
- Líbil se mi Tomáš, jak je vtipný
- Líbilo se mi, že pro nás měli tu trpělivost.
- Líbil se mi celý projekt, i jak šaškoval Tomáš, rekvizity byli suprové. A jak Veronika vše dobře vysvětlila...
- Líbil se mi na konci ten film, jak to udělali.
- Určitě si Amélii přečtu.


Beseda o Amélii

Lucie Kimešová, ZŠ Lyčkovo náměstí
02.10.2015

Dobrý den, ještě jednou bych ráda poděkovala za úžasnou dílnu, kterou jste si pro nás připravili. Chtěla jste vědět nějakou zpětnou vazbu, tak jsem ji udělala hned po besedě se svou třídou (5.A) a myslím, že názory dětí budou pro vás určitě nejlepší.
Za mě: bylo to akční (děti dramatizovaly), bylo to naučné a poučné (informace o prvním komiksu, ......), výtvarně akční (karikatura, pohyb, text,...), vy jste byli skvělí, věděli jste jak zaujmout. Jediná moucha v mých očích byl velký počet dětí na malém prostoru.
Těším se na další spolupráci, určitě jsme se neviděli naposledy - doufám :-).
Hezký den. Lucie Kimešová

Zahájení školního roku s Dobrodružnou matematikou

Petra Illichová, ZŠ Praha - Lipence
11.09.2015

Dobrý den paní Krištofová,
zasílám Vám zpětnou vazbu k dnešní akci na naší škole v Praze - Lipencích.
Velký dík patří celému Vašemu týmu. Akce se nám všem moc líbila (nejen paní učitelkám, ale hlavně dětem).
Celý program byl zajímavý, velmi pěkně připravený. Děti byly zaujaté a nadšené při plnění všech úkolů. Akci hodnotím velice kladně.
Bylo hodně těžké po této akci přimět děti k výuce např. českého jazyka :-)
Podle reakcí dětí si to dneska děti opravdu užily!
Cituji:
Mně se to líbilo a chtěla bych s nimi zůstat. Byli hodní a šikovní.
Super, ale lehké úkoly.
Úžasné, nejradši bych tam ještě zůstal.
Líbilo se mi to moc.
Zábavné a dobrodružné.
To byla nejlepší akce.
Ještě jednou děkujeme a to i jménem dětí, které byly opravdu nadšené :-)
S pozdravem Petra Illichová

Dobrodružná matematika očima dětí

30.05.2015

Ve středu 13. 5. 2015 jsme zavítali s programem Dobrodružná matematika do ZŠ ML v Plzni. Námořníci z 1. B nám napsali...

Ve středu byla dobrodružná matematika. Co jsme dělali? Hráli jsme si na námořníky, rybáře a zpívali jsme píseň. Námořníci byli Kuba a Veronika. Moc se mi to líbilo a nakonec jsme dostali dukáty.
Magdalena Brabcová

Moc se mi líbila dobrodružná matematika. Hráli jsme na rybičky. Kuba byl námořník, Verča a já taky. Pluli jsme lodí a skládali jsme z tvarů můstek. Z kostek jsme stavěli hvězdičky. Ta Dobrodružná matematika byla super.
Alžběta Holubcová

Ve středu 13. 5. byla Dobrodružná matematika. Dělali jsme spoustu úkolů. Připravila to Veronika a Kuba. Byli to námořníci. Měli loď a mapu. Podle mapy jsme dělali úkoly. Měřili jsme velrybu, chytali turboželvu, stavěli z kostek souhvězdí a pak i most. Moc se mi to líbilo. Dělali jsme spoustu dalších suprových úkolů. Nakonec jsme našli poklad. Byli to mince.
Eva Friedrichová

Ve středu šly první třídy na Dobrodružnou matematiku. Hráli jsme na námořníky, kteří hledají poklad. Měli jsme loď, která se jmenovala Dobrodruh. Dělali jsme různé úkoly, např. měřili jsme velrybu nebo stavěli různá souhvězdí. Chcete vědět, kdo byl za ty námořníky kromě nás? Kuba a Veronika.
Šimon Albert Buriánek

Beseda o Josefu Škvoreckém

Eva Liberdová, ZŠ Dolní Chabry
25.05.2015

Dobrý den,
děkujeme za velice zajímavé povídání o Josefu Škvoreckém a za knihy, které jsme si mohli prohlédnout.
Díky Vaší besedě už slovo samizdat není pro naše žáky pouhým pojmem, mohli si dokonce 2 exempláře prolistovat. Seznámení se životem a dílem Josefa Škvoreckého nás všechny zaujalo a budeme se i v dalších literárních hodinách věnovat tomuto autorovi i jiným autorům žijícím v emigraci. Žáci dostali motivaci ke čtení, jistě si přečtou nějakou z knih J. Škvoreckého, někteří již navštívili místní knihovnu. Beseda obohatila naše hodiny českého jazyka.
Přejeme Vám hezký den,
Eva Liberdová, Petra Brabcová a žáci 8. a 9. tř. ZŠ Dolní Chabry 

Dobrodružná matematika s Veronikou a Kubou

Žáci a pedagogové ZŠ Světice
24.05.2015

Velké díky námořníkům Veronice a Kubovi, kteří nás najali na palubu své lodi a dovolili nám s nimi prožít nádherná dobrodružství. A že se počítalo, odhadovalo, kombinovalo, krokovalo... To asi vůbec nikdo nevnímal. Děti byly vtaženy do děje a díky perfektnímu hereckému a pedagogickému umu Veroniky a Kuby nám dva a půl hodinový program hrozně rychle utekl.
Všem tento pořad doporučujeme, protože matematika, když se dělá dobře, je opravdu zábava.
S námořnickým pozdravem AHOJ zdraví Světická posádka 

Dobrodružná matematika ve 2. třídách

ZŠ Martina Luthera, Plzeň
15.05.2015

Ve středu 13.5.2015 se žáci 2.tříd proměnili v námořníky a společně se vypravili hledat poklad.
Cestou museli plnit spoustu matematických úkolů, museli spolupracovat ve skupinách a zároveň pozorně poslouchat pokyny hlavních námořníků Jakuba a Veroniky.
Po celou dobu děti nadšeně pracovaly, jelikož vše bylo pojato zábavnou formou a též perfektně připraveno s ohledem na věk přítomných dětí.
Nakonec se vše podařilo a hledaný poklad v podobě sladké odměny byl na světě!!!
Moc děkujeme a těšíme se na příští spolupráci.
Všechny děti 2.A a 2.B ze ZŠML 

Dobrodružná matematika

Silvie Lešinská
13.05.2015

Váš interaktivní program Dobrodružná matematika je opravdu skvělý a nezapomenutelný. Naše děti na něj stále vzpomínají a úlohu odhadu se šátky jsme dokonce použili v muzeu, když jsme potřebovali zjistit přibližnou výšku kostry.
Děkujeme a přejeme ještě mnoho úspěšných námořníků na Vaší palubě!
S pozdravem za ZŠ Větrník v Čelákovicích
Silvie Lešinská 

Velká pochvala

Marcela Šiková, ZŠML Plzeň
15.04.2015

Dobrý den, dnes jsme měli tu čest přivítat u nás ve škole Martina Luthera v Plzni dvě kouzelné dámy, které nás seznámily s Komiksem.
Jednak oběma velké díky, velikánskou pochvalu a smekám. 

Poděkování za program na Noci s Andersenem na naší škole.

ZŠ a MŠ Chraštice
07.04.2015

Děkujeme paní spisovatelce Smolíkové i paní lektorce Krištofové za oba úžasné interaktivní programy pro děti z MŠ i ZŠ, které se uskutečnily u nás ve škole 31.3.2015.
Děti z MŠ se s autorkou p. Smolíkovou přenesly do její komiksové knihy "Na hradě Bradě". Žáci I.stupně se v programu "Co se schová do bubliny" seznámili s pojmem "komiks", využili pracovní listy k dokreslování i tvorbě vlastního komiksu a zapojili se do jednotlivých dramatizací s názornými ukázkami, jak má komiksový příběh vypadat.
Celý program se žákům i učitelům moc líbil a už se těšíme na další spolupráci.Žáci a učitelé ZŠ a MŠ Chraštice 

Poděkování za program pro předškolní děti

MŠ 4 pastelky, Praha
05.04.2015

Dobrý večer, dnes píši ohledně besedy, kterou jste u nás ve školce už měli, měla jsem tu čest se jí zúčastnit a od té doby doporučuji dále.
Lektoři byli úžasní, skvěle reagovali na komentáře dětí. Beseda byla promyšlená, prokládána aktivní hrou, děti moc bavila. Málokdy jsem je viděla více pozorné, než tehdy. Kontakt na Vás si určitě ukládám a využiji vždy, když budu učit pro besedu vhodnou věkovou kategorii dětí.
Přeji pěkný zbytek večera a krásné Velikonoce.
S pozdravem,
Martina Škripková 

Reakce od žáčků 1. třídy

1. B., ZŠ Bohumila Hrabala
18.03.2015

Dobrý den,
12. 3. jste měla u nás ve škole besedu o starých řemeslech s paní Smolíkovou.
Slíbila jsem, že Vám napíši reakci dětí. Posílám Vám tedy přepis vzkazů žáků I. B.
KV - děkuji, že jste nám vše řekly.
RB - bylo to hezké.
BL - děkuji Vám za komiks.
HH - paní Veroniko, mně se to moc líbilo. Rád bych zase nějakou podobnou besedu.
DK - moc se mi to líbilo, rád bych viděl besedu ještě jednou. Přeji Vám hezký den.
TŠ - paní Veroniko, moc se mi to líbilo. Byla bych ráda, kdybyste nám připravila příště zase nějaké překvápko.
AR - paní Veroniko, moc se mi to líbilo.
I mě se Vaše beseda moc líbila. Děti se dozvěděly spoustu informací, ale mohly si hlavně "osahat" muzejní exponáty, což běžně nejde. Velice se jim líbily pracovní listy a hlavně komiks. Oceňuji i způsob prezentace, který děti vtáhl aktivně do besedy.
S pozdravem
za I. B Mgr. Helena Slouková
ZŠ Bohumila Hrabala

Dobrodružná matematika

2.A a Mgr. Pavla Budějovská, ZŠ Křesomyslova, Praha 4
14.03.2015

Několik slov o programu:
velmi nápadité provedení, oběma lektory výborně metodicky zvládnuté. Děti prošly zajímavou cestou za pokladem, rozvíjející prostorovou orientaci a představivost, plnily úkoly z kombinatoriky, musely použít schopnosti rychlého rozhodování, komunikační dovednosti, a přitom všem se dobře bavily. A nejen děti, ale i já. Dobře jste vybrali i téma, které už samo o sobě evokuje něco neobyčejného a zajímavého. Vaše pirátská píseň se určitě stane jednou z nejoblíbenějších hitů třídy.
Děkuji a přeji hodně nadšených dětí. 

Beseda o starých řemeslech

Margita Janoušková, ZŠ B.Hrabala
01.03.2015

Dobrý den,

chtěla bych Vám moc poděkovat za zprostředkování akce pro naše žáčky. Dětem se to moc líbilo.
My s kolegyní také velmi velmi hodnotíme netradiční pojetí a oceňujeme velmi vhodné propojení
z učivem prvouky. 

Poděkování

ZŠ Vašatova, Kladno
25.02.2015

Dobrý den,
budu citovat děti: dobrý, strašně se mi to líbilo, bylo to krátké, legrační, srandovní, úžasné, zajímavé.
A za nás učitelky - bylo dobré žáky s touto oblastí literatury blíže seznámit. Děti jste zaujaly, pracovali s chutí.
Přeji mnoho úspěchů ve vaší práci.

Jak jsme tvořili komiksy

kolektiv učitelek ze Základní školy Malý Újezd
18.02.2015

Ve čtvrtek 5. 2. 2015 proběhla na naší škole hravá interaktivní beseda pod názvem "Co se schová do bubliny". V rámci rozvoje čtenářské gramotnosti se žáci netradiční formou seznamovali s tvorbou komiksů. Naučili se abecedu komiksových citoslovcí, druhy komiksových bublin i užitečných piktogramů a základní tvorbu komiksů. Tyto nejen psali a kreslili, ale i hráli.
Lektorky byly velice kreativní, zábavné, pohotové. Zaujaly všechny děti od první do páté třídy. Pomůcky a film měli výborně zpracován. Každé dítě dostalo komiks a letáčky s nabídkou knih. Většina dětí ihned po skončení besedy zasedla do lavic a začala tvořit své vlastní komiksy. V příloze zasíláme malou ukázku. 

Dopis od páťáků ze ZŠ Benátky nad Jizerou

5. A - Petr Thoss, Lukáš Růžek, Šimon Kresta
23.01.2015

Dne 21. 1. jsme byli na besedě o komiksu v multimediální učebně. Tam na nás čekaly dvě paní. První z nich se jmenovala Klára Smolíková, druhá Veronika Krištofová. Klára Smolíková je spisovatelka a scénaristka, Veronika galeristka a malířka. Klára píše komiksy, ale i knihy. Jejím nejznámějším komiksem je Viktorka. Z besedy jsme se dozvěděli spoustu zajímavého. Například, že ten, kdo píše komiks, není komiksák, ale scénárista. Zjistili jsme, že první komiks vznikl 2 500 let před naším letopočtem. S komiksem jsme se dříve mohli setkat také v kostelích. Nebyly v časopisech, ale na obrazech. Obrazy neobsahovaly bubliny, ale tzv. mluvící pásky a byly napsány v latině. První komiksy, jak je známe dnes, se poprvé objevily v Americe. Vznikly proto, aby se lidé, kteří se sem přestěhovali z Evropy, mohli dozvědět, co se děje ve světě. Prvním takovým komiksem byl Žlutý kluk. Také jsme se dozvěděli, že existuje komiks i komix. Komiks je určen dětem a komix dospělým. V průběhu jsme si sehráli pár scének a dostali jsme i pracovní listy, na kterých jsme si mohli dotvořit komiks podle vlastní fantazie. Bylo to velmi pěkné a zábavné.

Co se schová do bubliny

Anna Marušková, ZŠ Červené Janovice
21.01.2015

Dne 13.1. jsme uskutečnili besedu na téma "Co se schová do bubliny". Protože děti už o komiksech něco věděly a jejich tvoření je baví a zajímá, byla vaše beseda bezva povyražení. Moc se to všem líbilo. Děkujeme také za dárečky.

Prima beseda

Martina Štiplová, ZŠ Milín
14.01.2015

Naši žáčci se při tvorbě komiksů s Vámi hodně vyřádily a ze zbytků materiálů, které jste nám přenechaly, jsem připravila další zajímavou hodinu literární výchovy.
Moc děkuji za všechny náměty. 

Komiksy

PaedDr. Iveta Vávrová, ZŠ Kostelec nad Labem
07.01.2015

Dobrý den,
pořad, který jste dnes prezentovaly u nás ve škole, byl velmi poučný, zajímavý a zábavný. Děti pracovaly s nadšením.
Děkujeme a příště se budeme těšit! 

Setkání s Klárou Smolíkovou

Mgr. Jiřina Mariničová, ZŠ Jana Wericha
08.12.2014

Dobrý den,
setkání se spisovatelkou Klárou Smolíkovou a komiksem bylo velice příjemné, akční a zábavné. Dětem / i učitelkám / se moc líbilo, zaujalo je. Ukázalo, se, že komiks je dětem blízký, rádi ho čtou, rozvíjí jejich fantazii. Sáhnou po něm raději než po knížce.
Přejeme Vám mnoho "chtivých " posluchačů, čtenářů a těšíme se někdy na další setkání. Děkujeme. 

Co se vejde do bubliny

Naďa Hrabalová, ZŠ Kačice
22.11.2014

Děti byly nadšené a hned po obědě jsme se pustili do tvorby komiksu. Děti to pojaly ve velkém stylu, tak nám to bude chvíli trvat, než dospějeme ke konci. Potom naskenuji a pošlu.
Přeji hodně úspěchů ve Vaší tvorbě. 

Komiksy

ZŠ sv. Voršily, Pavla Tichá
20.11.2014

Ještě jednou děkujeme za zajímavý a "akční" program, který dětem pomohl rozšířit jejich svět fantazie.Myslím, že forma přednášky s interaktivními vstupy a promítáním byla ideální. Dokázaly jste udržet pozornost dětí, zaujmout a bylo na vás znát, že vás tvorba komiksových knížek opravdu baví. Jsem také ráda, že se děti dozvěděly něco z historie komiksů i způsobu jejich tvorby a literárního jazyka.
Určitě ještě někdy toto téma ve škole využijeme. 

Beseda o komiksech

ZŠ Dolní Počernice, Šárka Brabencová
17.11.2014

Beseda o komiksech, na kterou jsme se všichni moc těšili, byla opravdu interaktivní a pro všechny zajímavá. Děti se besedy aktivně účastnily a ochotně předváděly komiksové postavy, do připravených pracovních listů kreslily své komiksové postavy a vymýšlely vlastní texty. Při tom všem aktivním dění se dozvěděly důležité zásady pro tvorbu komiksů a na závěr se rády podívaly na příběh Alvy vynálezce. Děkujeme za příjemně a tvořivě strávený čas.

Komiks

Věra Ježková, ZŠ Kladská
13.11.2014

S různými programy pro školy se v poslední době "roztrhl pytel", někdy je těžké se v nich zorientovat. Občas je nutné volit kompromis mezi tím, co se líbí dětem a co my, učitelé, považujeme za vhodné a přínosné.
A naše hodnocení?
Ve Vašem představení se skloubilo obojí - děti to bavilo, dokázaly jste je zaujmout a jejich pozornost hodinu a půl udržet, navíc je nové poznatky obohatily, rozšířily slovní zásobu i neverbální způsob komunikace, ukázaly další možnosti četby, seberealizace, vyjádření vlastních pocitů, nálad, ...
Děkujeme.

Beseda Co se schová do Bubliny

Katka Hrnčířová, ZŠ Štěrboholy
10.11.2014

Pojetí, zpracování a samotnou realizaci programu Co se chová do bubliny
hodnotíme na základě spokojenosti a zaujetím žáků více než kladně.
Lektorské vedení paní Smolíkové a paní Krištofové jde opravdu ze srdce - pro
žáky i učitele úžasný zážitek situační komiky v průběhu besedy.
Žáci byli k jednotlivým úkolům bezvadně motivováni a zaujaly je též zmiňované komiksy vycházející v časopisech i samostatných knihách.
Za program lektorkám velmi děkujeme a již se těšíme na nabídku dalších
besed.

Reakce na besedu o komiksu

PaedDr. Iveta Stehlíková Bassyová
zástupkyně ředitelky školy a výchovný poradce
ZŠ nám. Curieových, Praha
30.10.2014 

Beseda se dětem moc líbila a těšily se samozřejmě, až si budou dělat vlastní komiks. Některé děti se do toho pustily hned včera večer, některé vydržely do dnešního dopoledne. Posílám Vám alespoň pár oskenovaných prací. Myslím, že Vaše pojetí besedy bylo pro všechny inspirativní a poučné a pro mě krom toho i velmi profesionálně odvedené. Ještě jednou děkuji.