Andrea Aja Marečková

Lektorka a koučka

Aja Marečková (*1971) je herečka, lektorka, certifikovaná koučka a maminka. Narozena v Kyjově na Jižní Moravě, vystudovala SPŠ oděvní v Hodoníně a Strážnici. Od malička toužila stát na prknech co znamenají svět a zpívat "jak by smet". školu ji sice nevzali, ale ona se přes všechny překážky přece jen dostala tam, kam ji srdce táhlo.

Osm let působila v Divadle na provázku v Brně, kde nasbírala nejcennější zkušenosti, které dodnes využívá ke své práci:

Nevíš, tak improvizuj. 
Neznám slovo nejde.
Všechno se dá zahrát.
Na divadle je možné vše..
a podobně.

Sedm let měla angažmá v Klicperově divadle v Hradci Králové. Odsud si odnesla největší zkušenosti herecké, lidské a našla zde muže, jež je otcem jejích dvou dcer.

Miluje divadlo, miluje umění všeho druhu, miluje děti a zvířata, přírodu a ráda si hraje. Hraje pohádky pro ty malinké a pro ty větší hraje příběhy na kterých je možné se naučit, že není třeba se bát a že každá situace má své řešení.

V letech 2015 - 2017 spolupracovala se Společností pro kreativitu ve vzdělávání jako lektorka v ZŠ Na Beránku. Je dlouholetým členem divadla Fórum.

Ráda pořádá výlety Jen tak, protože si myslí, že být Jen tak, je v současné době to největší umění. Je spoluzakladatelkou Spolku Líheň.

Devítiměsíční výcvik Koučink jako umění absolvovala u Magdaleny Vokáčové