Expedice Čtyřlístek MINI

Program "Expedice Čtyřlístek" je určen pro předškolní děti. Díky nově navázané spolupráci s autorem Čtyřlístku panem Jaroslavem Němečkem a nakladatelstvím Čtyřlístek se děti vydají na výlet za Fifinkou, Myšpulínem, Pinďou i Bobíkem, aby spolu s nimi nahlédli pod pokličku nejznámějšího českého dětského komiksu.

Náš příběh začíná docela nevinně. Myšpulín se jako obvykle zavře ve své laboratoři. Jenomže když se všichni kamarádi chtějí vydat do Třeskoprsk na zmrzlinu, Myšpulína nikde nemohou najít. V laboratoři, která je vzhůru nohama, však naleznou stopy, které jednoznačně vedou ke Kazimíru Zádrhelovi. Unesl Zádrhel Myšpulína? Podaří se dětem najít cestu lesem? Dokáží se vypořádat se všemi komiksovými nástrahami a zachrání Myšpulína? 

V komiksovém programu se holčičky a kluci pokusí pomocí komiksových obrázků a bublin zachránit Myšpulína. Během dobrodružství se seznámí se základními principy a jazykem komiksu, odkryjí tajemství bublin a procvičí grafomotorické dovednosti. 

Cíl programu

Komiks připravuje nečtenáře a začínající čtenáře na čtení, vytváří důležité čtenářské návyky. V besedě se proto pracuje s komiksovou řečí a porozuměním výrazovým prostředkům komiksu. Lektor volí metody dramatické výchovy, atraktivně představuje komiksové postupy a v průběhu hravé besedy zařazuje originální licencované pracovní listy. Součástí pracovních listů jsou i grafomotorické úlohy.  

  • Doba trvání: 60 minut
  • Kapacita: doporučeno pro 30 děti
  • Pomůcky: pastelky

Napsali o nás

Iva Vrbová

MŠ Trojlístek

Dobrý den,

ještě jednou bych ráda poděkovala za přínosný a pestrý program pro předškoláky. Líbilo se mi zapojení všech dětí do různých druhů činností. Během hodiny si děti zatancovaly, zahrály, zasmály se, přemýšlely a plnily zajímavé úkoly. Čas s pohádkovými postavičkami rychle utekl. Chválím dobrý nápad, nadšení, radost z projektu a těším se na další spolupráci.

Máte zájem o program?

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.