Expedice Čtyřlístek

Program "Expedice Čtyřlístek" je určen pro žáky prvních a druhých tříd ZŠ. 

Díky spolupráci s autorem Čtyřlístku panem Jaroslavem Němečkem a nakladatelstvím Čtyřlístek se děti vydají na výlet za Fifinkou, Myšpulínem, Pinďou i Bobíkem, aby spolu s nimi nahlédli pod pokličku nejznámějšího českého dětského komiksu. Do tajů tvorby komiksu proniknou žáci pomocí originálních, licencovaných pracovních listů. Vyzkouší si, jak fungují komiksová kouzla, jako je pohyb či zvuk. Naučí se dorozumívat prostřednictvím bublin a osvojí si, jak postavu oživit emocí. V neposlední řadě program zpestří návštěva samotného Čtyřlístku, o kterou se postarají některé z dětí pomocí kostýmů. 

Pořad využívá bohatých zdrojů nejrůznějších rekvizit a atributů, které se skrývají v šesti stech příbězích oblíbené čtveřice už od roku 1969. 

Cíl programu

Komiks připravuje nečtenáře a začínající čtenáře na čtení, vytváří důležité čtenářské návyky. V besedě se proto pracuje s komiksovou řečí a porozuměním výrazovým prostředkům komiksu. Lektor volí metody dramatické výchovy, atraktivně představuje komiksové postupy a v průběhu hravé besedy zařazuje pracovní listy. Součástí pracovních listů jsou i grafomotorické úlohy. 

  • Doba trvání: 90 minut
  • Kapacita: doporučeno pro 30 děti 
  • Pomůcky: tužky a pastelky

Napsali o nás

Milada Martinková

ZŠ a MŠ Osek

Dobrý den, rádi bychom touto cestou poděkovali za velmi zdařile připravený program na téma komiks. Žáci byli nadšení a s velkou chutí si zkusili, jak takový komiks vzniká. Podle jejich ohlasů můžeme říci, že v nich Váš pořad vzbudil zájem o četbu komiksů.

L. Marušková

ZŠ Roztoky

Komiksová výprava se členy Čtyřlístku se u dětí setkala s velkým ohlasem, pozorně vše sledovaly i ty, které se při vyučování nedokáží příliš soustředit.
Děti ve druhé třídě již začínají číst knihy a pro ty, které nemají o čtení zatím zájem, byl tento pořad určitě velikou motivací.

Máte zájem o program?

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.