Jakub Křikava

Lektor a technik

Jakub Křikava (*1972) vystudoval gymnazium v Říčanech u Prahy, poté zakončil maturitou z ekonomických oborů dvouletou nástavbu na Obchodní akademii a Obchodním institutu v Praze. Rok vojenské služby strávil jako velitel družstva na chovné stanici služebních psů. Osm let byl zaměstnán jako specialista v softwarové firmě Dialog MIS, kde učil lékaře používat ambulantní počítačové systémy.

Od roku 2002 na volné noze jako herec, moderátor, žonglér, šermíř a chůdař. Od roku 2002 v angažmá divadla Studna z Českých Budějovic, jako řádný člen souboru. V rámci souboru odehráno ročně kolem sta představení pro děti i dospělé.

Autor scénářů pohádek, her pro dospělé, scének a skečů. Moderátor plesů, firemních akcí, městských slavností

V divadelním souboru se kromě herectví věnuje intenzivně scénografii a podílí se na výpravě jednotlivých představení a v rámci dalších aktivit souboru také na výrobě a prezentaci velkých her pro děti a dospělé.

Je členem profesionálního šermířského souboru Kvartet, hraje na středověký strunný nástroj cistru dobovou hudbu, hraje na kontrabas v příležitostném hudebním tělese The Sandman.

Jakub Křikava je ženatý otec čtyř dětí.

Více o jeho aktivitách na stránkách Kubko.cz