Lenka Kašičková

Lektorka

Lenka Kašičková (*1976) se od dětství se věnovala divadlu v základní umělecké škole, kde byla členkou divadelního souboru Vavřinec. Až do svých patnácti let chtěla být zootechničkou.

To se však změnilo a po maturitě nastoupila na DAMU, kde studovala tvořivou (později výchovnou) dramatiku. Během studia se začala věnovat scénickému šermu. Se šermířskou skupinou Dominik vystupovala v různých evropských zemích. Věnovala se také indickému tanci kathak a flamengu.

Po absolutoriu na DAMU učila na Základní umělecké škole v Praze 5. S kolegy zakládala tradici uměleckých happeningů, která stále pokračuje. Hrála se souborem The Bear's Educational Theater a dlouhodobě spolupracovala se souborem Ty-já-tr - jako vedoucí divadelních kroužků v divadle Radar a jako vedoucí na dětských táborech pořádaných divadlem Radar.

S manželem, který pracuje v diplomatických službách, žila nějakou dobu v Japonsku a posledních osm let strávila s celou rodinou na Balkáně - v Bosně a Hercegovině a v Chorvatsku, kde působila na mezinárodních školách v Sarajevu a v Záhřebu jako lektor divadelních kroužků, učitel češtiny jako mateřského jazyka a spolupracovala režijně na studentských představeních v rámci výuky.

V současné době učí na Základní umělecké škole v Hostivaři a jako lektor souboru Ty-já-tr vede divadelní dílny v ateliéru Rychta na pražském Výstavišti.

Má tři děti a kromě divadla miluje dlouhé procházky se psem po Petříně.