Stroj času

Zveme žáky ze 4. a 5. tříd na velkou výpravu do minulosti. Navštívíme Syrakusy, Řím i Michigan. Za dohledu samotného Archimeda prošlapeme cestu od vzniku kola až k parní lokomotivě. Osobně si potřeseme ruku s Edisonem a spočítáme všechny jeho vynálezy. Vyřešíme každý rébus a spravíme, na co přijdeme!

Interaktivní program Stroj času je zaměřený na slavné vynálezce a jejich vynálezy. Žáci se stanou objeviteli a cestovateli časem. Společně s lektory Besedária absolvují cestu za velkými vynálezci minulosti. Na této cestě je čeká mnoho nesnází, se kterými si budou muset poradit. Na účastníky čeká řada aktivit, které jim pomohou rozvíjet smysl pro týmovou práci, logické myšlení a chuť objevovat. Poznávacími, logickými a pohybovými hrami však budou tentokrát provázet kromě našich ostřílených lektorů též osobnosti ze světa vědy a techniky v podobě speciálně vyrobených loutek, a to konkrétně Archimedes, Leonardo da Vinci, Thomas Alva Edison a Josephine Cochranová.

Program zahrnuje odpovídající poznatky z různých vzdělávacích oborů RVP, především pak z oborů "Člověk a jeho svět", "Dějepis", základní principy z oboru "Fyzika", "Matematika a její aplikace". Součástí programu je též přirozená podpora rozvoje klíčových kompetencí k řešení problémů, ke komunikaci, sociální kompetence a kompetence k trvale udržitelnému rozvoji.

  • Určeno pro žáky ze 4. - 5. tříd
  • Maximální počet 30 žáků
  • Doba: cca 100 minut
  • Program by se měl odehrávat v tělocvičně, herně či vyklizené třídě.

Ukázky pomůcek

Časová osa s vynálezy - dřevěné puzzle v nadživotní velikosti pomůže mladým dobrodruhům uvědomit si časové souvislosti.

V pokojíčkách jako pro panenky natrénují mladí dobrodruhové pomocí zrcátek a červeného led "laser" světýlka lom světla.

V rámci návštěvy u Leonarda budou mladí cestovatelé časem stavět Da Vinciho most, aby se dostali na druhou stranu řeky Pád.

Z vašich reakcí

Martina Kachlířová

ZŠ Kutnohorská

Za celý 4. a 5. ročník ZŠ Kutnohorská bych Vám ráda poděkovala za báječný vzdělávací program, který nadchnul nejen naše žáky, ale i přítomné pedagogy.
Děti byly nadšené a nestíhaly se nudit. Vydržely se aktivně zapojovat po celou dobu akce.
Velice poutavou a zábavnou formou jsme se seznámili s vynálezci z dob minulých a prostřednictvím her se mohli vžít do jejich role.
Rádi s Vámi znovu "vycestujeme" i příště. Budeme se těšit na další shledání.
Děkujeme!

Žáci ze ZŠ Meteorologická


V pondělí 25. 2. po velké přestávce jsme měli akci Stroj času. Pán a paní nám povídali o slavných vynálezech, kdo, kdy a co vynalezl a co ty vynálezy dělaly. V týmech jsme plnili různé úkoly. Třeba jsme pomocí zrcátek a červeného laseru zkoumali lom světla.
Také jsme postavili most z dřívek. Dřívka byla kulatá a nešlo po nich moc chodit. Během akce se vyskytovali různé loutky. Například Edison. Loutka měla hlavu v které byla žárovka. Přišlo mi to moc vtipné. Nakonec jsme postavili z koleček malý stroj času.

Co vás čeká během programu?

Stroj času v akci.

Seznamte se s Archimedem. 

Fotogalerie

Máte o program zájem?

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.