Veronika Krištofová

Zakladatelka projektu Besedárium, jednatelka a lektorka

Veronika Krištofová (1978) vystudovala VOŠIS, obor Služby muzeí a galerií, dále bakalářský stupeň na Masarykově univerzitě, obor Dějiny umění. Působila dva a půl roku jako správce soukromých uměleckých Lobkowiczkých sbírek v Nelahozevsi, kde se setkala s řadou významných osobností z oblasti výzkumu a bádání historických a uměleckých artefaktů. 

Se svým manželem založila v roce 2010 Galerii Nemesis, která se jako jediná soustředí na české a slovenské umění v žánru fantasy a sci-fi. Za dobu svého působení v rámci činnosti Galerie realizovala Veronika Krištofová řadu úspěšných výstav v Čechách i v zahraničí. 

Zabývá se volnou i užitou tvorbou v rámci žánru a v neposlední řadě i komiksem, který úzce s touto oblastí souvisí.

V letech 2016 - 1018 působila jako konzultantka kreativity ve Společnosti pro kreativitu ve vzdělávání v projektu Kreativní partnerství, jehož cílem bylo zapojení umělců do výuky (www.crea-edu.cz). V rámci této činnosti ve školách zajišťovala ve spolupráci s umělci vzdělávací projekty. Zabývá se klimatem ve třídách, ve své práci využívá mimo jiné techniky divadla fórum.

Působí jako herečka a scénáristka v divadle Kubko


Pod hlavičkou Spolku Líheň lektoruje dramatickou výchovu v ZŠ Křesomyslova. 

Ve volných chvílích se věnuje též literatuře, píše divadelní adaptace a autorské hry (je zastoupena agenturou Dilia), zabývá se divadelní režií a pohybovým divadlem (např. Kacířka v divadle Metro, For Phoolan ve Studiu Citadela, Indická inspirace ve Studiu Citadela atd.) a studiuem malby. Je členem Volného sdružení umělců jižních Čech.

Se svým manželem má dceru a dva syny.