Cesta do Indie

Program Cesta do Indie je určen pro žáky 1. a 2. tříd ZŠ

Kde je Indie? Jak vypadají Indové? Co jedí, co nosí na sobě a jaké to je v jejich škole? Na všechny tyto otázky dostanou děti odpověď v programu zaměřeném na multikulturní výchovu pod vedením zkušené lektorky, režisérky, choreografky, tanečnice, herečky a cestovatelky Ivany Hessové.  

Děti se hravou formou seznámí s velkou zemí Indií (kde leží na mapě světa, kolik zde žije lidí, jak se do Indie dostaneme, jaké plodiny se zde pěstují, jaká zvířata zde žijí apod.)

Podívají se na krátké video ze studijních cest v Indii (ulice, malé děti taneční indické školy).

Podívají se, jak se obléká tradiční indické oblečení (uvazování sárí z 5 metrů dlouhé látky), jak vypadají indické šperky a jiné ozdoby.

V rámci programu uvidí též živou ukázku klasického chrámového tance kathak ze severní Indie. Dozví se, že téměř každý pohyb v tomto tanci něco znamená a že tanec kathak vypráví příběhy. Sami si vyzkouší mudry (gesta rukou), které mají pro tanec kathak specifický význam. Kromě gest si vyzkouší též vytleskávání rytmů, které jsou pro tradiční indické tance charakteristické. 

Na závěr se všechny děti naučí indický taneček s příběhem a jednoduchým využitím aspektů techniky tance kathak. 

  • Kapacita: max. 30 dětí
  • Doba trvání: 60 minut
  • Potřebné pomůcky: dataprojektor či interaktivní tabule s počítačem.
  • Program se odehrává ve vyklizené třídě či herně.
  • Prosíme též o zajištění šatny pro účinkující (kabinet apod.)

Tanec kathak

Napsali o nás

Velmi hezký multikulturní program pro děti (i dospělé). Mimo seznámení s Indii, místními tradicemi a obyvateli mě zaujal perfektně zvládnutý významový tanec (doposud jsem si spojovala tento tanec pouze s hudbou, netušila jsem, že vypráví celé příběhy).
Nejlepší hodnocení pro účinkující byly nadšené děti, které kladly zvídavé otázky, doslova hltaly tanečnici a na konci bouřlivě tleskaly. Moc se těším na další setkání.

Jana V. 

Máte zájem o tento program?

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.