Eliáš mezi piráty

Nová knížka pro děti z pera zakladatelky, manažerky a lektorky projektu Besedárium Veroniky Krištofové vznikla původně jako scénář pro loutkovou pohádku divadla Kubko, kterou divadlo úspěšně uvádí od roku 2018. 

Ke spolupráci na knize přizvala Veronika ilustrátorku Janu Komárkovou, která stojí za výtvarným zpracováním několika programů Besedária. 

Půvabný a bohatě ilustrovaný příběh plný dobrodružství na moři vychází v nakladatelství Epocha v květnu 2021. 

Kniha si na podzim 2021 získala pozornost Komise pro dětskou knihu ČSKN a české sekce IBBY a byla vybrána do katalogu Nejlepší knihy dětem.

O čem kniha je

Eliáš má velký sen. Chce se stát námořníkem.

Jenomže hubenému klukovi ze sirotčince, který ještě ke všemu nemá pravou ruku, práci na lodi nikdo dát nechce. Když ale v přístavu potká Angeliku, dceru obávaného piráta, neváhá ani vteřinu. To je přece ono! Zkusí to u pirátů! Spolu s Angelikou, kuchařem Krevetou a s "domácím mazlíčkem" Sultánem se vydá na dobrodružnou mořeplavbu. Mají za cíl jediné - najít Angeličina otce, kapitána Flinta, který před časem zmizel během hrůzostrašné bouře.

Pojďte společně s Eliášem a jeho přáteli zažít dobrodružství plné zrádných hlubin, kde jim do cesty vstoupí nejedna mořská nestvůra a všechno se pořádně zašmodrchá. Podaří se Eliášovi překonat všechny překážky a kapitána Flinta zachránit? 

Příběh pro všechny holky a kluky od 8 let. 

Recenze:
iliteratura.czČteme české autory, Vanili.cz, Knihu, prosím!

.

Speciální nabídka

On-line beseda s autorkou

Interaktivní beseda kombinovaná s videoukázkami z představení a z knihy v době distanční výuky.

Představení s autorkou

Loutkové představení plné dobrodružství a písniček. Ukázka loutek. V hlavních rolích se představí Veronika Krištofová a Jakub Křikava.

Beseda / dílna / pirátské verbováníčko s autorkou

Besedu nebo literárně divadelní dílnu lze kombinovat s interaktivní hrou "pirátské verbováníčko".