Dobrodružství plavčíka Eliáše

Dobrodružné knížky pro děti z pera zakladatelky, manažerky a lektorky projektu Besedárium Veroniky Krištofové vychází z jejího původního scénáře pro loutkovou pohádku divadla Kubko, kterou divadlo úspěšně uvádí od roku 2018. 

Ke spolupráci na knihách přizvala Veronika ilustrátorku Janu Komárkovou (Jana Moskito), která stojí za výtvarným zpracováním několika programů Besedária. 

Půvabné a bohatě ilustrované příběhy plné dobrodružství nejen na moři vychází v nakladatelství Epocha

Eliáš mezi piráty

Kniha si na podzim 2021 získala pozornost Komise pro dětskou knihu ČSKN a české sekce IBBY a byla vybrána do katalogu Nejlepší knihy dětem.

O čem knihy jsou

Eliáš má velký sen. Chce se stát námořníkem. Jenomže hubenému klukovi ze sirotčince, který ještě ke všemu nemá pravou ruku, práci na lodi nikdo dát nechce. Když ale v přístavu potká Angeliku, dceru obávaného piráta, neváhá ani vteřinu. To je přece ono! Zkusí to u pirátů! Spolu s Angelikou, kuchařem Krevetou a s "domácím mazlíčkem" Sultánem se vydá na dobrodružnou mořeplavbu. Mají za cíl jediné - najít Angeličina otce, kapitána Flinta, který před časem zmizel během hrůzostrašné bouře.

V pokračování příběhu o jednorukém plavčíkovi Eliášovi a jeho přátelích se čtenáři vydají na další nebezpečnou výpravu. Jejich cesta za pokladem na samotný Ostrov dračí krve, kde podle legendy žije bájný pták s plamennými křídly, nebude nijak jednoduchá. Do cesty se jim připletou větrní bohové, sirény, lidojedi nebo mořská nestvůra Charybda, ale ten nejtěžší úkol je teprve čeká - musejí najít a přimět Angeličinu maminku, aby se přestala na Flinta zlobit. To ale nemůže být zase také složité... nebo snad ano?

Pro čtenáře od 8 let. 

.

Audiokniha Eliáš mezi piráty

V prosinci 2022 vyšla kniha Eliáš mezi piráty i jako audiokniha, kterou vydala Audiotéka.cz ve spolupráci s nakladatelstvím Epocha. 

Speciální nabídka

On-line beseda s autorkou

Interaktivní beseda kombinovaná s videoukázkami z představení a z knihy v době distanční výuky.

Představení s autorkou

Loutkové představení plné dobrodružství a písniček. Ukázka loutek. V hlavních rolích se představí Veronika Krištofová a Jakub Křikava.

Beseda / dílna / pirátské verbováníčko s autorkou

Besedu nebo literárně divadelní dílnu lze kombinovat s interaktivní hrou "pirátské verbováníčko". 

Křest knihy Eliáš mezi piráty, červen 2021

Sestřih představení Pirátská pohádka o Eliášovi ze slavnostního křtu v červnu 2021 na pražské náplavce. 

Eliáš ve vlaku na 9. ročníku festivalu Čtení ve vlaku, 2022