Václav Havel - Dramatik / Disident / Prezident

Beseda o životě a díle Václava Havla
pro žáky 8. a 9. tříd a pro žáky gymnázií a středních škol. 

Co ovlivnilo Václava Havla? Jak on sám ovlivnil život v Československu v 70. - 90. letech 20. století? Jak prožíval své osobní, kulturní i politické vztahy? Na tyto otázky odpovídá nový program Besedária pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ a studenty gymnázií a středních škol.

Účastníci programu se seznámí s literárním, dramatickým, kulturním a politickým významem Václava Havla od 30. let 20. století až do konce jeho života v roce 2011.

Během besedy se posluchači dozví podrobnosti o literárních, kulturních, společenských a politických souvislostech i Havlově činnosti v edici Expedice (samizdat), o jeho věznění a přátelích.

Dozvědí se o vztazích mezi exilem a husákovským Československem, o tom jak se vydávaly samizdaty a knihy v exilových nakladatelstvích, a jak se knihy dostávaly do Československa.

Autor programu Václav Krištof pohovoří o svých setkáních s Václavem Havlem.

Cíl programu

Cílem programu je objevování literárních, kulturních a politických souvislostí na pozadí dějinných událostí, které ovlivňovaly Václava Havla a jak je ovlivnil on. Pořad obsahuje video ukázky, audio záznamy, dobové fotografie a dokumenty z Československa i exilu.

Žáci si budou moci osahat exilové časopisy (Svědectví, Západ, Rozmluvy, Obrys...), samizdaty a knihy z exilových nakladatelství (68 Publishers, Index, Konfrontace, Rozmluvy) a knihy Václava Havla.

Program je určen pro žáky 8. a 9. tříd a pro žáky gymnázií a středních škol.

Trvání besedy 90 minut
Kapacita max. 50 žáků
Pomůcky: dataprojektor (s možností přehrávání zvuku a videa), počítač. 

Máte zájem o program?

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.