Vítejte na stránkách Besedária

Od roku 2014 realizujeme interaktivní a hravé programy pro žáky mateřských, základních a středních škol. Vycházíme nejen z dlouholetých pedagogických zkušeností, ale také ze zkušeností z oblasti dramatického a literárního umění.

Od vzniku Besedária jsme na školách
navzdory covidu realizovali

více než 1400 programů. 

Co děláme

Novinky

Eliáš mezi piráty se nejen mezi rodiči a dětmi stal oblíbeným hitem. Proto nakladatelství Epocha s jeho druhým dílem, nazvaným Eliáš mezi lidojedy, připravilo velkou školní soutěž!

Během léta a měsíce září jsme výrazně rozšířili nabídku našich výukových plakátů. Nově můžete vybírat z Významných osobností, Zaniklých civilizací, Výtvarného umění a dalších.

S Eliášem, Angelikou a Veronikou Krištofovou, zakladatelkou projektu Besedárium a autorkou knih o jednorukém plavčíkovi, se můžete setkat již tuto sobotu na Comic Conu Junior v Brně, nejen na loutkové pohádce, ale i na besedě a autogramiádě.

Eliášův svět

Dobrodružné knihy pro děti Eliáš mezi piráty a Eliáš mezi lidojedy z pera zakladatelky, manažerky a zkušené lektorky projektu Besedárium Veroniky Krištofové vychází z jejího původního scénáře pro loutkovou pohádku divadla Kubko. 

Eliášův svět mohou děti poznat nejen prostřednictvím knihy, ale také v představení a v řadě dalších programů, které jsou určené pro školy, do knihoven, divadel či na festivaly.

.

Reference

Ze života české společnosti

Projektový den v ZŠ U Krčského lesa, Praha

Interaktivní hra vtáhla žáky do děje, byla velkým přínosem, protože byla vedena praktickou a zábavnou formou. Týmy spolupracovaly a předávaly si získané poznatky. Požadavky byly pro žáky srozumitelné a zadané úkoly plnili žáci se zájmem. Projektový den splnil plánovaná očekávání a byl přijat pozitivně i dětmi, což bylo zjištěnou zpětnou vazbou.

Stranger School

ZŠ Ohradní, Michaela Poc

Program je velmi dobře koncipován a propojen se zájmy žáků a jejich způsobem komunikace. Žáci se nejen dozví, jak mají řešit problémy týkající se šikany, ale během programu vyjadřují svoje názory, naslouchají si, respektují názory druhých, spolupracují, hledají řešení i taktiku. Žáci byli nadšení, program je velmi bavil a vtáhnul do děje. 

Svět podle Vasila

V první vlně lockdownu po dobu uzavření škol z důvodu pandemie covid19 jsme nabídli školám a především jejich žákům možnost zdarma se zapojit do projektu Svět podle Vasila. Žáci plnili týdenní výzvy, jejichž cílem bylo zpestření domácí výuky a rozvoj kreativity. Projekt byl ke dni 24. 5. 2020 ukončen diváckým hlasováním o šampiona šampionů.

Projekt jsme realizovali ve spolupráci se společností DinoToys.cz, která nám pro účastníky poskytla odměny v podobě deskových her.

Rychlý kontakt

Napište nám

Besedárium.cz
kristofova@besedarium.cz

Zavolejte nám

+420 724 502 676