Vasilova 1. výzva

Na splnění této výzvy máš čas do 5. 4. 2020

Vítám tě u první výzvy. Dlouho jsem přemýšlel, o čem by měla být. Je jasný, že by měla být o něčem, co tě bude bavit a zajímat. Jenomže já nemám páru, co baví děti, jako jsi ty. Vždyť já se narodil před šedesáti lety! Kdybych žil dnes, byl by ze mě starej děda a jak známo, dospělým se často stává, že zapomínají na to, jaké to bylo, když byli dětmi. Kdo ví, jestli bych ti vůbec rozuměl. A pak mě to napadlo!  

Přemýšlíš někdy o tom, jak bude svět vypadat, až budeš dospělej? Nebo spíš jak by podle tebe svět vypadat měl? Na co by si lidé měli dát v budoucnosti pozor? A co je naopak podle tebe dnes super a na co by tedy lidé neměli zapomenout? A přesně o tom je moje první výzva:

Vymysli vzkaz budoucí generaci.

Můžeš vymyslet vzkaz pro svoje budoucí já, až ti bude třeba 60 let. Nebo vymysli vzkaz svým dětem, vnukům a pravnukům. Jak už jsem říkal, dospělí někdy zapomínají na důležité věci a ty už víš, že život není vždycky jednoduchý, jako například právě v těchto dnech. Máš proto ty nejlepší předpoklady poslat do budoucnosti důležitou zprávu, která třeba jednou někomu pomůže. 

Jak vzkaz zaznamenáš, je na tobě. Můžeš si vymyslet cokoli.

NATOČ - NAMLUV - NAPIŠ - NAKRESLI

Důležité pravidlo - pokud budeš připravovat video, NETOČ SEBE!
Můžeš vzkaz natočit v Minecraftu, vytvořit animaci, můžeš natočit svého psa, kočku, křečka, ale prosím, pamatuj na své bezpečí a soukromí a neposílej mi videa, na kterých budeš ty nebo někdo z tvé rodiny.
 

Vzkaz odešli svým učitelům nejpozději do neděle 5. 4. 2020. Došlé vzkazy prozkoumám do pátku následujícího týdne a vyhlásím vítěze, který získá jednu ze tří báječných her. Držím palce a moc se těším!  

Co můžeš vyhrát tento týden?

Rodinná firma Dino Toys rozvíjí fantazii dětí i dospělých už více než 25 let. Je předním producentem deskových her, puzzle, karet i kostek. Přináší zábavu, napětí i dobrou náladu. Vyhraj v naší týdenní výzvě a přesvědč se sám.... 
Planeta
Planeta

Jaké by to bylo stvořit svůj vlastní svět? To si vyzkoušíte v deskové hře Planeta. Každý si v ní sestaví vlastní planetku s jedinečným ekosystémem. Jednotliví hráči vytváří podmínky pro život nejrůznějších zvířat, rozmisťuje lesy, pohoří, pouště, ledovce i oceány. Tato hra nejen že zabaví celou rodinu, ale u dětí podporuje také kreativitu a v neposlední řadě zájem o přírodu a ekologii.

Kamionem po Česku a Slovensku
Kamionem po Česku a Slovensku

Znáte hru Kamionem po Evropě? A Evropu už máte coby kamioňáci projetou křížem krážem? Je na čase pořádně poznat nejznámější obchodní města Česka a Slovenska. Rozjeďte se po naší vlasti a k východním sousedům a vydělejte převážením nákladů co nejvíc peněz. Nejbohatší kamioňák vítězí. A jen tak mimochodem procvičí své znalosti finanční gramotnosti a zeměpisu.

Faunatastic
Faunatastic

Poznejte život zvířat prostřednictvím rychlé postřehové hry. V balíčku najdete dvoje pravidla, podle kterých vyhraje buď ten, kdo se nejrychleji karet zbaví, nebo naopak posbírá nejvíc karet. Principem hry je přiřazování vlastností a typických znaků ke správnému zvířeti. Hru mohou hrát už děti od 6 let, jedno kolo zabere zhruba 10 minut podle šikovnosti a rychlosti hráčů.

Už jsi hotovou výzvu poslal paní učitelce?

Máš nápad na výzvu?

Napadá tě, na co bychom ve výzvách neměli zapomenout? Je nějaká výzva, která by tě bavila? Napiš nám o ní!

Anketa

Čekání na další výzvu si můžeš zkrátit tím, že odpovíš na naši malou anketu, co ti v této době schází nejvíc. Nezapomeň se pak mrknout na výsledky, abys zjistil, jak odpovídají jiní.