Vasil pro učitele

Vážení a milí učitelé, 

vzhledem k současné nelehké situaci jsme museli zrušit desítky programů a projektů, které jsme u vás měli realizovat. Velmi nás to mrzí. Víme, že se mnozí z vás na nás těšili stejně tak, jako my jsme se těšili na vás. Aby nám čekání na lepší časy trochu lépe ubíhalo, rozhodli jsme se zpestřit sobě, vám, ale především vašim žákům čas v době "koronavirových prázdnin". 

Ve spolupráci s našimi novými partnery, se společností DinoToys.cz, jsme pro vás připravili projekt "Svět podle Vasila", do kterého se vy i vaše děti můžete zdarma zapojit. Každý týden vyhlásíme výzvu, kterou mohou vaši žáci plnit. V každé týdenní výzvě získají tři šťastlivci krásné odměny v podobě stolních her od společnosti DinoToys.cz, která je předním producentem s dlouhou a bohatou tradicí nejen vzdělávacích deskových her na českém trhu. 

Projekt "Svět podle Vasila" volně navazuje na náš úspěšný vzdělávací program "Ze života české společnosti". Celým projektem bude žáky provádět desetiletý Vasil Machanin, syn manželů Machaninových z povídkového cyklu od Josefa Škvoreckého. Jednotlivé výzvy tedy budou částečně vycházet z doby, ve které Vasil "žije", zároveň se však vynasnažíme výzvy dětem zpestřit v souladu se zájmy a preferencemi dnešních dětí. 

Vzhledem k tomu, že projekt vzniká v poměrně krátké době a výzvy tudíž nejsou otestované, bude to pro nás i pro vás tak trochu skok do neznáma, ale věříme, že naše mnohaleté zkušenosti nás nasměrují správně. Za shovívavost však předem děkujeme a zpětnou vazbu, případně postřehy a nápady od vás jako vždy velmi uvítáme. 

Pravidla účasti v projektu

Vyhlášení výzvy

Každé pondělí vyhlásíme novou výzvu. Výzva vám přijde emailem, případně si ji žáci mohou přečíst na našich stránkách. Projekt "Svět podle Vasila" je určen především pro žáky 3. - 6. tříd, ale pokud se jej účastní mladší či starší žáci, nebudeme s tím rozhodně mít problém. 

Žáci budou mít čas na plnění výzvy přesně jeden týden. Nejpozději do neděle daného týdne by vám měli zaslat / jakkoli doručit odpovědi. 

Pro účast v soutěži není nutné účastnit se každé výzvy. 

Výběr prací

Prosíme, abyste z prací vašich žáků vybrali dle svého uvážení maximálně 3 splněné výzvy z jedné třídy, které nám odešlete na mail vasil@besedarium.cz

Vybrané práce (nebo odkazy na ně) v jakémkoli běžně dostupném formátu nám odešlete nejpozději do středy následujícího týdne od vyhlášení výzvy. Práce musí být označena křestním jménem žáka (ev. jeho iniciály), jeho třídou (ročníkem) a názvem školy.

Nechceme, aby nám žáci odesílali odpovědi přímo, především z důvodu jejich ochrany.  

Vyhlášení vítězů

V pátek následujícího týdne od vyhlášení výzvy vybereme tři vítěze daného kola. Odměny následně odešleme na adresu žáka nebo školy, pokud se nedohodneme jinak dle aktuální situace.

Vítězné práce zveřejníme následně na našich stránkách.NEZAPOMEŇTE SE DO SOUTĚŽE REGISTROVAT, ABYCHOM VÁM MOHLI VÝZVY ZASÍLAT NA E-MAIL.

Registrace

Máte zájem o účast v projektu Svět podle Vasila?
Zaregistrujte se.

Na základě registrace vám budeme zasílat emaily s výzvami.

Kontaktujte nás

Veronika Krištofová, Besedárium.cz

Mluvčí rodiny Machaninových

+420 724 502 676

vasil@besedarium.cz