Vasilova 2. výzva

Na splnění této výzvy máš čas do 12. 4. 2020

Samozřejmě, že je super, že je volno, ale někdy mi přijde, že se to trochu vleče. Jak zaháníš nudu? Já rád hraju hry. A ještě radši si hry vymýšlím. Jenomže moje hry vypadají asi trochu jinak, než tvoje. Já jsem na tvoje hry děsně zvědavej! A přesně o tom bude má druhá výzva. 

V mé době neexistovaly počítače nebo plejstejšny. Neměli jsme mobily ani internet. Většinu dobrodružství jsme prožívali venku za domem. Ani ti nebudu říkat, kolikrát jsem já osobně na našem dvorku zachránil svět. 

Moji rodiče ovšem nesdíleli moje nadšení pro dobrodružství a skrzevá kdejaký rozbitý okno mi naordinovali zaracha. To byl vždycky ten nejlepší čas na vymýšlení her, které se dají hrát doma. Já už jich vymyslel aspoň milion. A teď je řada na tobě! 

Vymysli hru!

Vymysli hru, která se dá hrát doma. Může to být deskovka nebo hra, ve které se hrajou různý role. Nebo to může být tleskačka. Nebo skákačka. Nebo cesta za pokladem. Nebo něco s míčem bez míče, poněvač míč je v bytě děsně nebezpečnej. 

Vymysli hru, vyrob nebo nakresli plán a všechny pomůcky (nebo vymysli, které běžně dostupné věci v domácnosti pomůcky nahradí) a promysli pravidla. Sepiš je. Když to půjde, otestuj hru se sourozenci nebo rodiči. O pomoc s výrobou můžeš požádat kohokoli, ale důležité je, aby to byla hra, kterou vymyslíš ty osobně. Žádný kopírování, jasný? 

Hry, které jsem vymyslel já

Nebo možná je vymyslel někdo jinej, už si to nepamatuju.
Zkrátka, takové hry se hrály v mé době a ty se tu můžeš inspirovat.

Pod tímto odkazem najdete kupu starých stolních her srovnaných podle vydání. Mrkněte na to s mámou a tátou, třeba si některé ještě pamatují. Web je sice taky trochu retro, ale her je tam spousta. 

Drápky, tleskačky, přebíračky, guma... hráli jsme pořád dokola. Nedávno vyšla o těchto hrách moc pěkná knížka Retrohraní. Vznikl k ní i web, na kterém najdeš spoustu videonávodů. 

První videohry se u nás objevily až v 80. letech. Ale moc nefrčely. Tedy, ne, že by je nikdo nechtěl hrát, ale sehnat takovou hru bylo velmi těžké. Jedna z nejoblíbenějších digiher byla hra Jen počkej zajíci. Úkolem hráče bylo pochytat v roli vlka všechny vejce. Můžeš mrknout na video, jak hra vypadala. 

Vytvoř návod, jak hru vyrobit a jak ji hrát. Nafoť nebo nakresli herní komponenty (pomůcky). Jak návod zaznamenáš, je na tobě. A když k tomu přidáš i zprávu o tom, jestli jste si doma tvojí hru zahráli a jestli se to doma líbilo, tím líp!

NATOČ - NAMLUV - NAPIŠ - NAKRESLI

Důležité pravidlo: 
pokud budeš připravovat video návod nebo fotky, NETOČ a NEFOŤ SEBE! 
Pamatuj na své bezpečí a soukromí a neposílej mi videa, na kterých budeš ty nebo někdo z tvé rodiny. 

Vzkaz odešli svým učitelům nejpozději do neděle 12. 4. 2020. Došlé vzkazy prozkoumám do pátku následujícího týdne a vyhlásím vítěze, který získá jednu ze tří báječných her. Držím palce a moc se těším!  

Co můžeš vyhrát tento týden?

Rodinná firma Dino Toys rozvíjí fantazii dětí i dospělých už více než 25 let. Je předním producentem deskových her, puzzle, karet i kostek. Přináší zábavu, napětí i dobrou náladu. Vyhraj v naší týdenní výzvě a přesvědč se sám.... 
Fotosyntéza
Fotosyntéza

Vrhněte se do záchrany planety ve velkém. Sázejte stromy doslova jako o závod. Hra Fotosyntéza se odehrává v malém lese a soupeří v ní různé druhy stromů o to, kdo pomocí semínek rozšíří své řady co nejvíce. Pomáhá mu v tom sluneční svit i rašící lístky. Hráči pak za každý vzrostlý strom získají body, a ještě se naučí něco málo z přírodopisu.

Z pohádky do pohádky
Z pohádky do pohádky

Procestujte svět pohádek. Legendární desková hra staví na známých příbězích slavných pohádkových hrdinů a zabaví všechny členy rodiny od školkového věku. Ten, kdo se dostane ke zlatému pokladu jako první, zvítězí. Cestu po herním plánu vám zpestří mnoho nebezpečí, nástrah i kouzel. Hra vychází v exkluzivní retro edici s původními ilustracemi, které si vybavíte ze svého dětství, a s nádhernými dřevěnými pohádkovými figurkami české výroby.

AZ kvíz junior
AZ kvíz junior

Dejte svému zvědavci prostor, ať zazáří a zároveň se i něco přiučí v zábavné vědomostní hře. Pravidla AZ Kvízu Junior vychází z AZ Kvízu pro dospělé a děti při něm bohatě rozvíjí nejen své vědění, ale také strategické schopnosti. Vyhrává ten, kdo nejrychleji propojí tři strany herního plánu svými žetony, které získal za správné odpovědi na soutěžní otázky.

Už jsi hotovou výzvu poslal paní učitelce?

Nová anketa

Mám tu novou anketu. Tentokrát mě zajímá, jak teď trávíš svůj čas nejradši. Nezapomeň se pak mrknout na výsledky, abys zjistil, jak odpovídají jiní.

Předešlé ankety

Máš nápad na výzvu?

Napadá tě, na co bychom ve výzvách neměli zapomenout? Je nějaká výzva, která by tě bavila? Napiš nám o ní!