Novinky

 

Po dobu uzavření škol z důvodu nového koronaviru jsme nabídli školám a především jejich žákům možnost zdarma se zapojit do projektu Svět podle Vasila. Žáci plnili týdenní výzvy, jejichž cílem bylo zpestření domácí výuky a rozvoj kreativity. Projekt byl ke dni 24. 5. ukončen diváckým hlasováním o šampiona šampionů.

O školství v době koronavirové a o budoucnosti školství po pandemii jsme 14. 5. krátce diskutovali v Událostech, komentářích na ČT24 s Michalem Černým, prezidentem Asociace ředitelů základních škol a ředitelem Masarykovy ZŠ v Klánovicích.

Vzhledem k plánovaným změnám v docházce do školy jsme se rozhodli ukončit projekt Svět podle Vasila 6. a poslední výzvou. Tentokrát mají děti za úkol vymyslet fanart z prostředí oblíbené deskové hry.

Ve Vasilově výzvě jsme vyhlásili první šampiony! Sešlo se nám spousta příspěvků na téma vzkazů do budoucnosti. Účastníci často reflektovali koronavirus a opatření a - považte - často si žáci stýskali, že nemůžou chodit do školy, protože jim chybí kamarádi a - věřte nevěřte - i vy, milí učitelé :-)

Nové logo

30.03.2020

Dobu nuceného volna využíváme naplno. Kromě projektu Svět podle Vasila uklízíme na stránkách. Nové grafiky jste si už asi všimli. Autorkou úvodního obrázku je Jana Komárková. S novou grafikou stránek ale přichází i nové logo, jehož autorem je Martin Zhouf. Děkujeme našim dvorním výtvarníkům za skvěle odvedenou práci!

Ve spolupráci s našimi novými partnery, se společností DinoToys.cz, jsme pro vás připravili projekt "Svět podle Vasila", do kterého se vy i vaše děti můžete zdarma zapojit. Každý týden vyhlásíme výzvu, kterou mohou vaši žáci plnit. V každé týdenní výzvě získají tři šťastlivci krásné odměny v podobě stolních her od společnosti DinoToys.cz, která je...

Besedárium přináší nový program o životě a díle Václava Havla. Co ovlivnilo Václava Havla? Jak on sám ovlivnil život v Československu v 70. - 90. letech 20. století? Jak prožíval své osobní, kulturní i politické vztahy? Na tyto otázky odpovídá Václav Krištof ve svém novém programu Besedária pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ a studenty gymnázií a...

Hledáme vás! Pokud míváte v dopoledních hodinách volno, nevadí vám cestovat po Praze a středních Čechách, rádi pracujete samostatně a milujete práci s dětmi, ozvěte se nám ještě dnes.