Novinky

 

Nová knížka pro děti z pera zakladatelky, manažerky a lektorky projektu Besedárium Veroniky Krištofové vznikla původně jako scénář pro loutkovou pohádku divadla Kubko, kterou divadlo úspěšně uvádí od roku 2018. Ke spolupráci na knize přizvala Veronika ilustrátorku Janu Komárkovou, která stojí za výtvarným zpracováním několika programů Besedária.

Novým webem startujeme nabídku výukových plakátů pro školy. Plakáty jsou určeny pro žáky ZŠ, studenty gymnázií a SŠ.

Po dobu uzavření škol z důvodu nového koronaviru jsme nabídli školám a především jejich žákům možnost zdarma se zapojit do projektu Svět podle Vasila. Žáci plnili týdenní výzvy, jejichž cílem bylo zpestření domácí výuky a rozvoj kreativity. Projekt byl ke dni 24. 5. ukončen diváckým hlasováním o šampiona šampionů.

O školství v době koronavirové a o budoucnosti školství po pandemii jsme 14. 5. krátce diskutovali v Událostech, komentářích na ČT24 s Michalem Černým, prezidentem Asociace ředitelů základních škol a ředitelem Masarykovy ZŠ v Klánovicích.

Vzhledem k plánovaným změnám v docházce do školy jsme se rozhodli ukončit projekt Svět podle Vasila 6. a poslední výzvou. Tentokrát mají děti za úkol vymyslet fanart z prostředí oblíbené deskové hry.

Ve Vasilově výzvě jsme vyhlásili první šampiony! Sešlo se nám spousta příspěvků na téma vzkazů do budoucnosti. Účastníci často reflektovali koronavirus a opatření a - považte - často si žáci stýskali, že nemůžou chodit do školy, protože jim chybí kamarádi a - věřte nevěřte - i vy, milí učitelé :-)

Nové logo

30.03.2020

Dobu nuceného volna využíváme naplno. Kromě projektu Svět podle Vasila uklízíme na stránkách. Nové grafiky jste si už asi všimli. Autorkou úvodního obrázku je Jana Komárková. S novou grafikou stránek ale přichází i nové logo, jehož autorem je Martin Zhouf. Děkujeme našim dvorním výtvarníkům za skvěle odvedenou práci!

Ve spolupráci s našimi novými partnery, se společností DinoToys.cz, jsme pro vás připravili projekt "Svět podle Vasila", do kterého se vy i vaše děti můžete zdarma zapojit. Každý týden vyhlásíme výzvu, kterou mohou vaši žáci plnit. V každé týdenní výzvě získají tři šťastlivci krásné odměny v podobě stolních her od společnosti DinoToys.cz, která je...

Besedárium přináší nový program o životě a díle Václava Havla. Co ovlivnilo Václava Havla? Jak on sám ovlivnil život v Československu v 70. - 90. letech 20. století? Jak prožíval své osobní, kulturní i politické vztahy? Na tyto otázky odpovídá Václav Krištof ve svém novém programu Besedária pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ a studenty gymnázií a...