Vasilova 4. výzva

Na splnění této výzvy máš čas do 26. 4. 2020

Dospělí teď občas říkají, že už nic nebude jako dřív. Že se po koronavirové době hodně věcí změní. Ale co nebude jako dřív? Začne se snad zeměkoule otáčet na druhou stranu? Nevím, jestli všechny změny, které nás čekají, budou příjemné. Ale něco by se možná opravdu změnit mohlo. Co třeba škola? Líbilo by se ti, kdyby byly některé věci jinak? 

A o tom bude má další výzva. 

Vymysli, jak by mohla škola fungovat po koronavirové době. 

Líbilo by se ti, kdyby se po koronavirové době změnily některé věci u u vás ve škole? Líbilo by se ti třeba samostudium místo některých hodin? Chceš, aby učitelé nahrávali nějaké hodiny na internet? Bylo by fajn učit se někdy s mladšími či staršími spolužáky a pomáhat si navzájem? A co známky? Bylo by pro tebe lepší slovní hodnocení nebo máš známky raději? Nebo chceš, aby učebna vypadala jako u tebe doma v obýváku? Nebo je podle tebe ze všeho nejlepší učit se venku na zahradě? 

Zeptej se rodičů, jak to vypadalo, když chodili do školy oni. 


Tady ve videu se můžeš mrknout na to, jak škola vypadala, když jsem do ní chodil já. Pamatují si takovou školu i tvoji rodiče? Pokud tě video bude bavit, dozvědět se o škole můžeš více i v článku z časopisu ABC. 

Zkrátka a dobře - zamysli se a napiš mi své návrhy. Nebo nakresli. Nebo si vymysli, jak by v Učitelských novinách vypadal rozhovor s ředitelem z tvé vysněné školy. Co by tvá škola měla na webových stránkách? Nebo natoč reportáž z budoucí školy podle tvého gusta. Forma, kterou svoje návrhy zpracuješ, je jako obvykle jen a pouze na tobě! 

Důležité pravidlo: 
pokud budeš připravovat video návod nebo fotky, NETOČ a NEFOŤ SEBE! 
Pamatuj na své bezpečí a soukromí a neposílej mi videa, na kterých budeš ty nebo někdo z tvé rodiny. 

Zprávu odešli svým učitelům nejpozději do neděle 26. 4. 2020. Došlé zprávy prozkoumám do pátku následujícího týdne a vyhlásím vítěze, který získá jednu ze tří báječných her. Držím palce a moc se těším!  

Co můžeš vyhrát tento týden?

Rodinná firma Dino Toys rozvíjí fantazii dětí i dospělých už více než 25 let. Je předním producentem deskových her, puzzle, karet i kostek. Přináší zábavu, napětí i dobrou náladu. Vyhraj v naší týdenní výzvě a přesvědč se sám.... 
Historický kvíz s glóbusem
Historický kvíz s glóbusem

Kde leží galerie Louvre a kolik žen měl Karel IV.? Že tyhle dotazy zodpovíte levou zadní? Pak se připravte na řadu dalších a záludnějších, které na vás čekají na 110 kartách se 440 otázkami. S hledáním odpovědí vám pomůže nádherný historický globus o průměru 15 cm. V balíčku najdete také návody na 6 různých obměn hry pro jednotlivce i větší počet hráčů.

Karel IV.
Karel IV.

Už je to přes 700 let, co se Karel IV. narodil, ale pořád je s ním zábava. O tom vás přesvědčí i desková hra nesoucí jeho jméno, při které procestujete středověkou Prahu a okolí a poznáte nejen klenoty historické architektury, ale i tehdejší způsob života. Ze staveniště Nového Města pražského poputujete malebnými uličkami, náměstími i hlubokými lesy kolem Karlštejna až do cíle, kterým je svatovítská katedrála. Nebude to ale jednoduché, cestou vás čeká spousta dobrodružství, nástrah a překvapení. 

Hravý vesmír
Hravý vesmír

Hravý vesmír je hra, v níž děti během hry kooperují a všichni společně plní nejrůznější zábavné i vzdělávací úkoly, při kterých si osvojují nejen své znalosti z vesmíru, ale především svůj postřeh, fyzickou zdatnost, slovní zásobu i důvtip. Tato jednoduchá hra je určená pro začínající školáky, ale pobaví všechny děti na prvním stupni. 

Už jsi hotovou výzvu poslal paní učitelce?

Nová anketa

Mám tu novou anketu. Tentokrát mě zajímá, jak teď trávíš svůj čas nejradši. Nezapomeň se pak mrknout na výsledky, abys zjistil, jak odpovídají jiní.

Předešlé ankety

Máš nápad na výzvu?

Napadá tě, na co bychom ve výzvách neměli zapomenout? Je nějaká výzva, která by tě bavila? Napiš nám o ní!