Vasilova 3. výzva

Na splnění této výzvy máš čas do 19. 4. 2020

Ach jo! Mrzí mě to, vomlouvám se, ale mě tento týden žádná chytrá výzva nenapadla. Chtěl jsem vymyslet něco velkolepýho. Jenomže já jsem tak rozčílenej! Jsem tak naštvanej, že mi to přemýšlení vůbec nejde. A nemůže za to nikdo jinej, než moje sestra Margaret. Poslouchej, řeknu ti, co se stalo. 

Tohle je moje rodina. Máma, táta, bratr se sestrou a já. Jsem v rodině nejmladší, ale to neznamená, že to mám v rodině nejlehčí. Jako třeba zrovna dnes. 

Před chvílí si moje sestra Margaret vyrazila s kamarádkou na zmrzlinu. Chtěl jsem jít s nimi, neboť sestřina kamarádka je moc pěkná a taky mám moc rád zmrzlinu. Margaret se mi ale vysmála, že nemám žádných prostředků, za které bych si mohl zmrzlinu koupit a že ona mi teda žádnou zmrzlinu nekoupí. A přitom je to její vina, že mi táta sebral kapesné. Svedla na mě rozbitý okno v ložnici. Ale za to mohla ona, já ne. Já jí přece vůbec nechtěl tím míčem praštit! 

Abych ti to co nejlíp vysvětlil, vytvořil jsem krátké video o tom, jak se to celé seběhlo. 

Co si o tom myslíš? 

A víš co? Právě tohle bude má dnešní výzva. Poraď mi, jak bych tuhle nelehkou situaci doma měl vyřešit. Rodiče jsou na mě naštvaní a Margaret taky. Co s tím?

Určitě to v nějaké podobě znáš. Možná máš sourozence a pokud ne, jistě máš kamarády, se kterými s někdy pohádáš. A možná se ti zdá, že i tvoji rodiče jsou k tobě někdy nespravedliví. Zvláště teď, když jste pořád doma a rodiče jsou  třeba unavení a mají starosti. To asi někdy musí být těžké. Nejspíš tedy víš, jak se cítím a jak mi je. 

Takže tentokrát spíš než abych vyzýval, tě prosím: 

Poraď mi, co mám udělat, aby to doma bylo zase dobrý.

Vymysli, jak mám situaci vyřešit. Klidně se zeptej mámy, táty nebo sourozenců, co si o tom myslí. Napiš to na papír nebo o tom namaluj komiks. Můžeš třeba i natočit video z panáčky či plyšáky. Způsob, jakým mi předvedeš, co mám udělat, je na tobě. Tentokrát budu zprávu očekávat velmi netrpělivě, neboť situace doma je neúnosná!  

Důležité pravidlo: 
pokud budeš připravovat video návod nebo fotky, NETOČ a NEFOŤ SEBE! 
Pamatuj na své bezpečí a soukromí a neposílej mi videa, na kterých budeš ty nebo někdo z tvé rodiny. 

Zprávu odešli svým učitelům nejpozději do neděle 19. 4. 2020. Došlé zprávy prozkoumám do pátku následujícího týdne a vyhlásím vítěze, který získá jednu ze tří báječných her. Držím palce a moc se těším!  

Co můžeš vyhrát tento týden?

Rodinná firma Dino Toys rozvíjí fantazii dětí i dospělých už více než 25 let. Je předním producentem deskových her, puzzle, karet i kostek. Přináší zábavu, napětí i dobrou náladu. Vyhraj v naší týdenní výzvě a přesvědč se sám.... 
Kamionem po Evropě
Kamionem po Evropě

Legendární kamiony už čekají, až zavelíte k odjezdu. Nemusíte ani nikam cestovat, Kamionem po Evropě se projedete v pohodlí svého obýváku. Oblíbená deskovka s dlouholetou tradicí se nyní vrací v nové grafické úpravě a absolutně stylovém obalu. Vydejte se s nákladem do evropských měst, buďte při jeho dopravě nejrychlejší a utržte co nejvíce peněz. Pak na vás čeká opojné vítězství.

Team Words
Team Words

Dochází vám někdy slova? Po pravidelných partičkách Team Words se vám to už nestane. Rozšiřte si slovní zásobu tou nejzábavnější formou. Utvořte dvoučlenné týmy a pro každou kartičku s obecným pojmem najděte dvě různá slova, abyste si mohli připsat bod.
Ten, kdo má největší vyřídilku a nasbírá nejvíc bodů, vyhrává. 

Diamantový les
Diamantový les

Proměňte se v trpaslíky v originální dětské hře od českého autora. Čeká vás napínavá pátrací akce v temném lese. Hledat budete čtyři barevné diamanty a pokud je jako první najdete právě vy, máte vyhráno. Jak ve hře vypadá temnota? Během jednoho tahu se vám bude odkrývat vždy jen několik málo políček, postupně je budete prozkoumávat a hledat drahokamy. 

Už jsi hotovou výzvu poslal paní učitelce?

Nová anketa

Mám tu novou anketu. Tentokrát mě zajímá, jak teď trávíš svůj čas nejradši. Nezapomeň se pak mrknout na výsledky, abys zjistil, jak odpovídají jiní.

Předešlé ankety

Máš nápad na výzvu?

Napadá tě, na co bychom ve výzvách neměli zapomenout? Je nějaká výzva, která by tě bavila? Napiš nám o ní!