Vasilova 5. výzva

Na splnění této výzvy máš čas do 3. 5. 2020

Kámo, řeknu ti, na týhle době mě ohromila jedna věc: kolik lidí umí něco vyrobit nebo vymyslet. Někdo šije roušky a druhý vymýšlí sto způsobů, jak tu práci zrychlit a vylepšit. Někdo vymýšlí štíty pro doktory, ve kterých  doktoři vypadají trochu jako svářeči. Tak jsem se taky zamyslel, jestli by mě náhodou nenapadl nějaký zlepšovák, který by pomohl celému světu... nebo alespoň mámě.  

A přesně o tom bude má pátá výzva.

Vymysli zlepšovák, udělátko nebo rovnou celý vynález! 

Tvůj zlepšovák nemusí zrovna zachraňovat svět. Stačí, když třeba pomůže tobě nebo někomu z rodiny, v běžných věcech, v každodenním životě. Nemusí to být přímo nějaká věc. Někdy je dobrý vymyslet i zbrusu nový postup, jak věci dělat, aby fungovaly. Třeba vymyslet nový recept. Nebo vymyslet udělátko, které pomůže mámě v kuchyni nebo tobě při učení. Vymysli třeba nějakou samohrací hračku pro svého domácího mazlíka. Nebo vynalezni nějaký zlepšovák na práci, která tě nebaví. Třeba připojovátko na koště za koloběžku, abys mohl místo zametání  jezdit na kolobrndě. Zkrátka a dobře, jdi a udělej vynález!

Můj táta vymyslel taky jeden vynález. Jmenuje se Radostný zítřek. Můžeš se mrknout na video. Třeba tě inspiruje k nějakému skvělému nápadu. Ve videu se mimo jiné dozvíš i něco o pionýrských táborech z doby, ze které pocházím.

Pokud se ti tvůj vynález nepodaří sestrojit, nevadí. Stačí, když vypracuješ plán k jeho sestrojení a použití. Narýsuj, napiš nebo nakresli. Nebo o tom natoč reportáž. Nebo napiš článek do novin. Forma, kterou svoje návrhy zpracuješ, je jako obvykle jen a pouze na tobě! 

Důležité pravidlo: 
pokud budeš připravovat video návod nebo fotky, NETOČ a NEFOŤ SEBE! 
Pamatuj na své bezpečí a soukromí a neposílej mi videa, na kterých budeš ty nebo někdo z tvé rodiny. 

Zprávu odešli svým učitelům nejpozději do neděle 3. 5. 2020. Došlé zprávy prozkoumám do pátku následujícího týdne a vyhlásím vítěze, který získá jednu ze tří báječných her. Držím palce a moc se těším!  

Co můžeš vyhrát tento týden?

Rodinná firma Dino Toys rozvíjí fantazii dětí i dospělých už více než 25 let. Je předním producentem deskových her, puzzle, karet i kostek. Přináší zábavu, napětí i dobrou náladu. Vyhraj v naší týdenní výzvě a přesvědč se sám.... 
Zázraky přírody
Zázraky přírody

Máte pocit, že se vás potomci zeptali snad už na tisíc otázek? Vraťte jim to za pomoci zábavné rodinné hry Zázraky přírody inspirované stejnojmenným pořadem ČT. Dynamická hra s tisícovkou otázek spojuje vzdělávání s hravostí a bude bavit každého, kdo se k ní připlete. Za správné odpovědi se budete pohybovat po herním plánu a putovat tak do cíle. Finální otázku vám navíc vyberou soupeři. Kromě toho, že se dozvíte mnoho nového, vyzkoušíte si také řadu domácích pokusů!

Rudolf II.
Rudolf II.

Cestujte časem do okouzlující renesance. S naučnou hrou Rudolf II. se vydáte na výpravu za kamenem mudrců a setkáte se jak s proslulým panovníkem, tak s jeho pozoruhodnými současníky, jako byl Tycho de Brahe, Johannes Kepler a mnoha dalšími. Poodhalte nejen kus renesanční moudrosti, ale i tajemství běžného života té doby.

Puzzle mapy: Svět
Puzzle mapy: Svět

Dětem leží svět u nohou, tak proč by si ho nemohly poskládat i vlastníma rukama? Alespoň si tak osvojí zeměpisné znalosti, jako je lokalita jednotlivých zemí a názvy jejich hlavních měst. Hravému učení napomáhá i pestrobarevné grafické provedení. Kromě znalostí si děti při skládání 82 dílného puzzle procvičí také představivost, rozlišovací schopnosti a umění udržet pozornost. 

Už jsi hotovou výzvu poslal paní učitelce?

Nová anketa

Mám tu novou anketu. Tentokrát mě zajímá, jak teď trávíš svůj čas nejradši. Nezapomeň se pak mrknout na výsledky, abys zjistil, jak odpovídají jiní.

Předešlé ankety

Máš nápad na výzvu?

Napadá tě, na co bychom ve výzvách neměli zapomenout? Je nějaká výzva, která by tě bavila? Napiš nám o ní!