Vasilova 6. výzva

Na splnění této výzvy máš čas do 10. 5. 2020

Dneska jsem koukal na zprávy v telce. Brzy se otevřou školy. A jak to tak vypadá, budou mít učitelé ještě víc práce a někteří z vás méně času. Takže jsem se rozhodl, že tato výzva bude má poslední. Právě na tuto výzvu jsem si nechal speciální téma, ke kterému mě inspirovala už začátkem dubna moje kamarádka Klára S. 

Ale nesmutni, touhle výzvou naše hraní ještě nekončí. Čeká nás totiž ještě velké hlasování o šampiona šampionů, kde bude rozhodovat i tvůj hlas! Ale všechno se dozvíš až po této výzvě.  

Pamatuješ, jak jsem tu měl formulář pro tvoje návrhy k výzvám? Přišlo pár zajímavých nápadů. Za všechny moc děkuji! Nejvíc se i ale líbil nápad od Klárky. 

Jak asi víš, mám moc rád deskovky. Během jedné hry můžeš zažít veliké dobrodružství. A ví to i Klárka, která mi napsala, že by bylo fajn rámci vymyslet příběh který by se mohl v jedné ze stolních her stát. Nejdřív jsem si to vůbec neuměl představit, ale pak přišla moje kamarádka Aja a ukázala mi, jaké dobrodrůžo se dá prožít třeba při hře Člověče nezlob se! 

Takže má šestá výzva tedy zní: 

Vymysli příběh, který by se mohl stát během deskové hry. 

Co prožijí figurkoví hrdinové? Zvítězí dobro nad zlem? Jaká nebezpečí budou muset naši figurkoví hrdinové překonat? 

Deskových her je asi tak milión! Mezi moje nejoblíbenější patří určitě hra Farao, o kterou budeme soutěžit tentokrát. A kdyby tě náhodou nenapadla žádná deskovka, klidně vymysli příběh, který by se mohl stát ve hře počítačové. 

Příběh napiš nebo nakresli. Nebo o tom natoč film. Vyrob komiks. Nebo rozhlasovou hru. Forma, kterou svoje návrhy zpracuješ, je jako obvykle jen a pouze na tobě! 

Nevíš, jak na to?

Podívej se, jak hraje Aja Člověče, nezlob se.
Prohlídni si obrázky a mrkni na videa. Inspiruj se.

Hráči jsou připraveni ke hře. Soupeřit o první místo budou tři družstva - Modří žraloci, Červená síla a Žluťáci. 

Součástí tréninku, na kterém si Modří draci před závodem potrpí, je mimo jiné jízda na jednorožci, stoj na hlavě a tlačení koule až na vrchol. Této disciplíně říkají "sisifous". 

Žlutý tým miluje srandu, zábavu a hry. 

Důležité pravidlo: 
pokud budeš připravovat video návod nebo fotky, NETOČ a NEFOŤ SEBE! 
Pamatuj na své bezpečí a soukromí a neposílej mi videa, na kterých budeš ty nebo někdo z tvé rodiny. 

Zprávu odešli svým učitelům nejpozději do neděle 10. 5. 2020. Došlé zprávy prozkoumám do pátku následujícího týdne a vyhlásím vítěze, který získá jednu ze tří báječných her. Držím palce a moc se těším!  

Co můžeš vyhrát tento týden?

Rodinná firma Dino Toys rozvíjí fantazii dětí i dospělých už více než 25 let. Je předním producentem deskových her, puzzle, karet i kostek. Přináší zábavu, napětí i dobrou náladu. Vyhraj v naší týdenní výzvě a přesvědč se sám.... 
Farao
Farao

Odhalte tajemství Imhotepovy hrobky! Zahrajte si na archeology a vydejte se pátrat přímo do útrob pyramidy, ve které měl najít svůj věčný klid egyptský vezír a stavitel královských hrobek. Hledejte a luštěte tajné nápisy, a hlavně se nenechte předběhnout soupeřícími týmy ani porazit nástrahami, které vám budou stát v cestě.

Země město
Země město

Ukažte, že vám to pořád pálí. Oblíbená hra Země, město, kterou jste hráli jako malé děti, se vrací ve vylepšené verzi, která vás zaručeně pobaví i jako uměřené dospěláky. Tempo hry je mnohem svižnější díky pozměněnému systému. Písmeno a oblast, z níž musíte co nejdřív najít správné slovo, zvolíte vždy pomocí kartiček. Nesmíte proto dlouho rozmýšlet, aby vás nepředběhli protihráči. Vítězí ten, kdo takto uloví nejvíc karet.

Puzzle mapy: Evropa
Puzzle mapy: Evropa
Zeměpis se díky puzzle mapám změní v zábavnou hru. Při stavění Evropy z 69 dílků si školáci procvičí názvy a umístění jednotlivých států i jejich hlavních měst. Znalosti do hlavy snáze naskáčou i díky pestrému barevnému provedení. Kromě nasávání informací poskytnou puzzle mapy dětem také trénink motoriky a bystrosti, prohloubí schopnost soustředění a procvičí fantazii. 

A co teď? To už je všechno? Ne, čeká nás ještě velké hlasování o šampionovi šampionů hned, jak vyhodnotíme tuto 6. výzvu. 

Děkuji všem, kdo se mnou hráli. I jen jednou se počítá! Jste skvělí a báječní. Myslím, že se o svět nemusíme bát, když se o něj jednou budete starat vy :-)